Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2018
Мислења
16
Поени од реакции
1
Zdravo mojot brat ima bugarski pasos mene veke podolgo vreme mi e sokro godina i pol na proverka od vice prezidenta im pisav vo ministerstvoto mi vratija da podnesam molba e sega sakam da prasam dali samo da podam dokumenti izvodi od brat,tatko majka i od mene i kopija od bg pasos i licna karta za da go dokazam bliskoto rodno srodstvo ili treba i drugo da podam plus?poz
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Zdravo
Dali moze nekoj da mi pomogne
Cekam za potpis za dobivanje Ukaz od 10 Juli a na intervju bev 12.06.2017..dali znae nekoj dali procedirata e stopirana sega i za kolku vreme potpisuva Viceprezidentot. Odam preku tetka....i dali nekoj znae dali pocnaa da gi odbivaat tie preku rodnini...fala vi
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Член од
15 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
28
Zdravo
Dali moze nekoj da mi pomogne
Cekam za potpis za dobivanje Ukaz od 10 Juli a na intervju bev 12.06.2017..dali znae nekoj dali procedirata e stopirana sega i za kolku vreme potpisuva Viceprezidentot. Odam preku tetka....i dali nekoj znae dali pocnaa da gi odbivaat tie preku rodnini...fala vi
Procitaj malku po forumov Denes pisaa deka im potpisale ukaz a na polozitelno bile od 27 juni znaci kae da e ke ti potpisat.[DOUBLEPOST=1541078514][/DOUBLEPOST]
мене, ако ова се важи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od prilika po edna god.se menuva statusot .Mozebi destina edinaeset meseci.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Не реков дека си не нормална, што е нормално за еден, не е нормално за друг. Ти држи се во границите на колективните стандарди и ќе си ок.
Ако се разбираш во правни работи, тогаш се гледа зошто ни оди државава надолу. Ех сештолози. Глупо е да мислиш дека се резбираш, а наседнуваш на толку провидни лаги[DOUBLEPOST=1541016884][/DOUBLEPOST]

Остави бе џабе не веруваат и да им нацрташ.
И повторно вреѓаш. Моето познавање на правото не се заснова на познавање на правото од клупа пред зграда. Ама, кога немаш капацитет за културен разговор, тоа е тоа. Од тие како тебе, правото кај нас пропадна.

И уште нешто, јас можеби и нема да земам пасош, ама имам доволно високо образование стекнато во Германија, така да кога-тогаш таму и ќе отидат. А ти засекогаш ќе останеш шофер.
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
5
Zdravo , ako moze nekoj da mi kaze koja e postapkata do pozitivnen odgovor i kolku se ceka za finalno. Jas bev na intervju vo noemvri 2017 . Momentalno na statusot mi pisuva: :Vi pretstoi da bide izvrsen finalen eksperten pregled predi da bide razgledana od Sveta po grazdanstvo".

Ako znae nekoj neka mi kaze.

Fala mnogu
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Zdravo , ako moze nekoj da mi kaze koja e postapkata do pozitivnen odgovor i kolku se ceka za finalno. Jas bev na intervju vo noemvri 2017 . Momentalno na statusot mi pisuva: :Vi pretstoi da bide izvrsen finalen eksperten pregled predi da bide razgledana od Sveta po grazdanstvo".

Ako znae nekoj neka mi kaze.

Fala mnogu
za 1-2 nedeli najkasno ke se smeni vo finalna
posle cekas polozitelno
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo , ako moze nekoj da mi kaze koja e postapkata do pozitivnen odgovor i kolku se ceka za finalno. Jas bev na intervju vo noemvri 2017 . Momentalno na statusot mi pisuva: :Vi pretstoi da bide izvrsen finalen eksperten pregled predi da bide razgledana od Sveta po grazdanstvo".

Ako znae nekoj neka mi kaze.

Fala mnogu
Од кога ти се промени во Финален преглед?
Со овој статус ќе чекаш 2 месеци па ќе ти се смени во Положително становишпте.
Потоа ќе чекаш 2-4 месеци за потпис.
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
20
Procitaj malku po forumov Denes pisaa deka im potpisale ukaz a na polozitelno bile od 27 juni znaci kae da e ke ti potpisat.[DOUBLEPOST=1541078514][/DOUBLEPOST]
Od prilika po edna god.se menuva statusot .Mozebi destina edinaeset meseci.
па кога подадов вака пишуваше..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
5
Од кога ти се промени во Финален преглед?
Со овој статус ќе чекаш 2 месеци па ќе ти се смени во Положително становишпте.
Потоа ќе чекаш 2-4 месеци за потпис.
Од кога ти се промени во Финален преглед?
Со овој статус ќе чекаш 2 месеци па ќе ти се смени во Положително становишпте.
Потоа ќе чекаш 2-4 месеци за потпис.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom