Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2018
Мислења
33
Поени од реакции
58
ami i jas sum 53.. /2014...isto ko mene...
Од кога си на положително?[DOUBLEPOST=1540754718][/DOUBLEPOST]
Lele loso znaci proishodot go gledaat
Јас происход имам без ништо од 2013 (на збор дека бугарин сум) и ме пуштија на дополнителна и послем однесов документ од прадедоми најдов дека крава продајл со бг печат нешто и послем 2 години тапкање место прво 3 месеци на финална и сега сум на положително чекам указ се надевам дека ке немам проблеми
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
Има ли некој порано од закажаното (на маил) појдено и го има подигнато указот ? Слушам читам по некок коментар дека немало гужви сега и дека на врата кога ќе им го покажеш ливчето нема да ти направат проблем и ќе те пуштат да влезеш... рекла кажала муабетов или се има некој пробано и успеано ? Поз до сите
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Има ли некој порано од закажаното (на маил) појдено и го има подигнато указот ? Слушам читам по некок коментар дека немало гужви сега и дека на врата кога ќе им го покажеш ливчето нема да ти направат проблем и ќе те пуштат да влезеш... рекла кажала муабетов или се има некој пробано и успеано ? Поз до сите
Точно е дека нема гужва но едни пробаа така да одат порано од закажаното и на врата не ги пуштија. Дали е за сите така или нив не му се погоди вратарот не знам.
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Од кога си на положително?[DOUBLEPOST=1540754718][/DOUBLEPOST]

Јас происход имам без ништо од 2013 (на збор дека бугарин сум) и ме пуштија на дополнителна и послем однесов документ од прадедоми најдов дека крава продајл со бг печат нешто и послем 2 години тапкање место прво 3 месеци на финална и сега сум на положително чекам указ се надевам дека ке немам проблеми
pa ti si ot 2013 na itervi si podall i as sum ot 2013 iterviu vo sofia so dokument ot cico i sum staven na proverka ot viceto okullu 20 meseci

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Од кога си на положително?[DOUBLEPOST=1540754718][/DOUBLEPOST]

Јас происход имам без ништо од 2013 (на збор дека бугарин сум) и ме пуштија на дополнителна и послем однесов документ од прадедоми најдов дека крава продајл со бг печат нешто и послем 2 години тапкање место прво 3 месеци на финална и сега сум на положително чекам указ се надевам дека ке немам проблеми
Batka morav da ti pisam ednostavno zaradi vakvi gluposti so.imate praveno so sekakvi ebani dokumenti podavate zatoa ima 1000 otkazi... ziti se koe tie potekloto so prodazba na krava??? Bog da sacuva da ne ja kleckal dedoti kravata ? Boze sacuvaj
 
Член од
28 октомври 2018
Мислења
33
Поени од реакции
58
Batka morav da ti pisam ednostavno zaradi vakvi gluposti so.imate praveno so sekakvi ebani dokumenti podavate zatoa ima 1000 otkazi... ziti se koe tie potekloto so prodazba na krava??? Bog da sacuva da ne ja kleckal dedoti kravata ? Boze sacuvaj
Pooo top mnogu interesen si, to znaci danok platil na bugarija pisi kolku zela danok drzavata, a za kleckanjeto ke pokutam ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Pooo top mnogu interesen si, to znaci danok platil na bugarija pisi kolku zela danok drzavata, a za kleckanjeto ke pokutam ...
Во право е дечкото, нема да ти помогне документот за продавање на крава. За жал најверојатно ќе добиеш отказ од вицепрезидентката. Таа знае да одбива и луѓе со многу поубедливи документи од твоите.
 
Член од
28 октомври 2018
Мислења
33
Поени од реакции
58
Во право е дечкото, нема да ти помогне документот за продавање на крава. За жал најверојатно ќе добиеш отказ од вицепрезидентката. Таа знае да одбива и луѓе со многу поубедливи документи од твоите.
Ke vidime imam i od drustvoto i od bitola sekako ova tromesecie ke bidi , btw eden zaklucok moj (mozi ne sum vo pravo) nesto uvidov deka sekoi tri meseci ima izvestai kolku e sraboteno od viceto, i deka vo tie meseci kaj sto si na nekoj (step) cekor , nemozis da odis vo drug cekor vo istoto tromesecie (primer od zadolzitelna vo finalna i vo polozitelno) vo edno tromesecije mozis eden cekor da pominis dali e taka ili jas gresam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Pooo top mnogu interesen si, to znaci danok platil na bugarija pisi kolku zela danok drzavata, a za kleckanjeto ke pokutam ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne sakam da ispadnam pameten ama toa sto platil danok 100 leva mislis ke pomogne i na jotova ja zabole dolnata ovde na forumov luge so prejaki dok kisnat na proverki i platile po 500 evra za sskakvi gluposti vo bg pa nisto ne e sigurno a ti kazuvas vakov slucaj ko tojov e smeska... i sto ti pisuva na proishodot toa vazi a koj te zaebal tebe i ti kazal deka imas dovole dokaz za poteklo iskreno treba da mu ja skrsia glavata poso budala napravil od tebe i ti zemal pari ..
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Готово кај мене и кај брат ми. Не возам, фирмата си работи
мислев на указите уште ли ги чекаш да ти ги пуштат от софија!пасошите враце ли ви се или уште ги немате![DOUBLEPOST=1540775827][/DOUBLEPOST]
Роман Турс одат од Прилеп во недела навечер и среда навечер. Се враќаат другиот ден околу 17.00
сум одел и со нив УДОБНОСТ и КОМОЦИЈА 0 но ке ти завршат работа.[DOUBLEPOST=1540776372][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 198781
konecno kraj
pasos ne vi treba samo so licna karta pominav nekolku granici na EU bez nikakov problem[DOUBLEPOST=1540741037][/DOUBLEPOST]licnata karta vazi 10 god a pasosot 5
честито инаку ме интересира кои граници ги помина сигурно има земји кој ке прават проблем плус ме интересира малку повеке за таа ЗДРАСТВЕНА картица или што и да е што ја пиша еден член тука некој кој ја има таа мака поминато да објасни дали стварно треба дали му ја побарале некому надвор,ве молам пишете...[DOUBLEPOST=1540776750][/DOUBLEPOST]
3 do 4 meseci ke te sredat kolku vreme bile ba polozitelno
АЈДЕ АЈДЕ со ГОСПОД напред во оваа нова недела до потпишани укази гледам тука и на фемина МАЈОТ го чистат баеги добија,јас сум првата недела от јуни 64xx/2016:)
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
мислев на указите уште ли ги чекаш да ти ги пуштат от софија!пасошите враце ли ви се или уште ги немате![DOUBLEPOST=1540775827][/DOUBLEPOST]
сум одел и со нив УДОБНОСТ и КОМОЦИЈА 0 но ке ти завршат работа.[DOUBLEPOST=1540776372][/DOUBLEPOST]
честито инаку ме интересира кои граници ги помина сигурно има земји кој ке прават проблем плус ме интересира малку повеке за таа ЗДРАСТВЕНА картица или што и да е што ја пиша еден член тука некој кој ја има таа мака поминато да објасни дали стварно треба дали му ја побарале некому надвор,ве молам пишете...[DOUBLEPOST=1540776750][/DOUBLEPOST]
АЈДЕ АЈДЕ со ГОСПОД напред во оваа нова недела до потпишани укази гледам тука и на фемина МАЈОТ го чистат баеги добија,јас сум првата недела от јуни 64xx/2016:)
Готово се е во ред
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
До кое бројче/месец(на интервју) се стасани со дополнителна проверка?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Blagodaram ova e mnogu duri I premnogu no sodrzi sve do dobivanje pasos I licna karta blagoram uste ednash.
molam[DOUBLEPOST=1540795349][/DOUBLEPOST]
Ke vidime imam i od drustvoto i od bitola sekako ova tromesecie ke bidi , btw eden zaklucok moj (mozi ne sum vo pravo) nesto uvidov deka sekoi tri meseci ima izvestai kolku e sraboteno od viceto, i deka vo tie meseci kaj sto si na nekoj (step) cekor , nemozis da odis vo drug cekor vo istoto tromesecie (primer od zadolzitelna vo finalna i vo polozitelno) vo edno tromesecije mozis eden cekor da pominis dali e taka ili jas gresam?

Sent from my iPhone using Tapatalk
sekoj si imet svoja sreka i ko so gledam vsite so set od 2013, 2014 i del od 2015 ....so sekakvi dokumenti.... se klaeni na cekanje
 
Последно уредено:
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
мислев на указите уште ли ги чекаш да ти ги пуштат от софија!пасошите враце ли ви се или уште ги немате![DOUBLEPOST=1540775827][/DOUBLEPOST]
сум одел и со нив УДОБНОСТ и КОМОЦИЈА 0 но ке ти завршат работа.[DOUBLEPOST=1540776372][/DOUBLEPOST]
честито инаку ме интересира кои граници ги помина сигурно има земји кој ке прават проблем плус ме интересира малку повеке за таа ЗДРАСТВЕНА картица или што и да е што ја пиша еден член тука некој кој ја има таа мака поминато да објасни дали стварно треба дали му ја побарале некому надвор,ве молам пишете...[DOUBLEPOST=1540776750][/DOUBLEPOST]
АЈДЕ АЈДЕ со ГОСПОД напред во оваа нова недела до потпишани укази гледам тука и на фемина МАЈОТ го чистат баеги добија,јас сум првата недела от јуни 64xx/2016:)
Pusti link od femina da susnam malku tamu.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom