Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.679
Поени од реакции
22.912
Vojvodo aspi malce, vo Kitaj ke izlezis od tonenje(ova Kitaj ti e na tvoj majcin jazik. Nie tuka uste Kina gi vikame).
@Ставрогин daj priberisija kuckata,ne za drugo em slabo si go potkoval pa vo globala djafka nesto bezveze, baska te rezili kako negov mentor.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.857
Поени од реакции
82.989

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.679
Поени од реакции
22.912
Добар трол, добар... (y)
Zavisi sto toj podrazbira pod VMRO. Za nego toa e bugarska ispostava a toj kako sto mozes da zabelezis ispadna pogolem bugar i od Fmi. Najpoveke se ima razocarano sto nemoze da pisuva tuka na originalen majcin jazik i nivnoto kirilicno pismo so onie bezvezni bukvi tuku mora da ja koristi ovaa krpenica od azbuka na Blazo. Dodusa i neznam koj go sprecva ama aj.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.373
Поени од реакции
3.167
Ја мислам дека ни Миленко, а ни овој, не треба да одговараат за закана. Али ја не сум правник.
Кога го читав текстот ми изгледаше како на дете од градинка......ама јас..не...тој....да...
Новинарството ни е дно - дна. Миленко за дпне...Геровски за сдс...
ДНО................................ДНА
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.857
Поени од реакции
82.989
Кога го читав текстот ми изгледаше како на дете од градинка......ама јас..не...тој....да...
Новинарството ни е дно - дна. Миленко за дпне...Геровски за сдс...
ДНО................................ДНА
Ако повеќе зумираш нит Миленко стварно е за ВМРО, нит овој за СДСМ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.857
Поени од реакции
82.989
Edniot odrabotuva za Kaleto, drugiot se rasprava zo kozi i kozji proizvodi...
сите одработуваме за калето
ти сигурно повеќе од другите
ти ги даваш парите од твој џеб, со кои се платија вмровците у парламент да гласаат
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Исто како што денеска гледам бојкотирачиве на фејсбук и твитер молат Мицковски да организирал протести :pos:
Мене Мицко ми е чуден тип. Не знам Грујо што го учел ама Грујо ја наследи ВМРО во многу потешка позиција. Љубчо му ги зема 60% од пратениците имаше уште поголема чистка него сега и пак за 2 години се врати на власт. Се врати бидејќи ЕУ и САД се крстеа во него. Мицко некако не ми изгледа дека има такви симпатии.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.401
Поени од реакции
18.313
Види, имаше еуфорија, имаше моментум, ама тие што се закачија за тие протести не само што ја промашија поентата, туку со тој акт директно ги аболицираа најглавните криминалци од минатиот систем истовремено инсталирајќи си сопствени...
Јас не очекувам ништо од републикава, а уште помалце од партиите.... Тоа е непријателски систем за Македонскиот народ... јас републиката ја отпишав уште од 2001 година... Тоа што сеирењето на некого му се чини дека подржувам еден или друг.... тоа е до неговиот ментален склоп „ако не си со мене, против мене си“... Размислување на типичен сендвичарски бот.[DOUBLEPOST=1540481148][/DOUBLEPOST]
Имаше незадоволство, се осеќаше во воздухот... Како иначе се налепија толку луѓе на лагите на зајко... Во вистински момент, на вистински начин успеаја да го канализираат тоа незадоволство...

Можда си во право, немаше вистински отпор, пред да почне отпорот го насочија...
Добро бе знам, не туку повторувај изгледа како да си бркаш мувата на капата. Едноставно ми легна муабетот како кец на десетка оти гледам од сабајле пријателиве мој на фејсбук поддржувачи на бојкотирам постираат едно меме или постер со барање до Мицковски да организирал протести :)
Ти се чини го молат .... очај ...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.437
Поени од реакции
27.238
Добро бе знам, не туку повторувај изгледа како да си бркаш мувата на капата. Едноставно ми легна муабетот како кец на десетка оти гледам од сабајле пријателиве мој на фејсбук поддржувачи на бојкотирам постираат едно меме или постер со барање до Мицковски да организирал протести :)
Ти се чини го молат .... очај ...
Не беше за тебе бе тој дел ....
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.373
Поени од реакции
3.167
Кој го моли мицковски и кога дпне подржуваше бојкот ?
А за протести, мислам дека и никој не е заинтересиран...на следните избори нека гласаат бојко, ципрас, хан, палмер ..итн...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Не заборавајте дека сите подпретседатели, претседателот и пратениците во дпшне се поставени од Калето. Така да не се направила чистката во партијата.

Ова е само театар што го гледаме. Тие што сите сакаме да ги видиме во оваа партија се тие од десното крило.

Лицето С.М. или "кралот на подземјето" (кој како милува) ќе биде уште појак отколку што е. Ќе работи во позадина како што и до сега работел.

Името Северна Македонија ќе си помине глатко. Никој не излегува на протести, најверојатно на сите им одговара ова што се случува или имаат страв дека ако излезат ќе добијат закани по животот, работата, фамилијата и тн.

Црвената револуција на Апасиев ја нема, а нема ни да ја има. Нема сеуште кој да им даде ветар во грб. А очајнички е потребно да се вплетка уште една голема сила која ќе се спротивстави на Америка, Нато, ЕУ.
Но мои претпоставки е дека тој некој "големец од истокот" чека крајно да се влоши ситуацијата па тогаш да влезе во игра.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.401
Поени од реакции
18.313
Кој го моли мицковски и кога дпне подржуваше бојкот ?
А за протести, мислам дека и никој не е заинтересиран...на следните избори нека гласаат бојко, ципрас, хан, палмер ..итн...
:)

Абе после референдумот, на овие од бојкотирам му се чинеше дека сега се 1.200.000 и се ќе рушат пред нив. Имаше и едно триумфално интервју од Билјана Ванковска, дека сега биле сила поголема и од ДПМНЕ :pos:

За сега да ја видиме силата на Бојкотирам, не можат еден протест да организираат, па го молат Мицковски ако најди време да ги организира :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom