Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
H

Haronmk

Гостин
A tie so ne nema tamu ? Mene me nema
Нема бројце во протколце, нема паспортцеее! ;)

Сто пати пишавме дека по ред одат со секоја преписка ставена на дополнителна од 2013та наваму, нема да те скокнат, диши длабоко!
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Нема бројце во протколце, нема паспортцеее! ;)

Сто пати пишавме дека по ред одат со секоја преписка ставена на дополнителна од 2013та наваму, нема да те скокнат, диши длабоко!
E i ti pa nema pasaport epa od cela 2016 samo okolu aj odprilika gi ima 150 prepiski/molbi vo protokolot a kojznae kolku ne ima vkupno i sea samo na tie ke dadat a na drugite mos 10.000 nema. Nem takvi raboti ne pisi nekoj srcev udar ke dobie-kako jas
 
Член од
19 мај 2015
Мислења
38
Поени од реакции
27
Da spodeli nekoj sto e bil na proverka kaj vice a mu e potpisan ukaz t.e. kolku vreme e bil na proverka kaj vice?
jas sum bil na proverka kaj vice 2 meseci do potpis na drzavjanstvo

znaci od 1 mesec do 3 meseci se ceka za potpis ili nedaj boze otkaz ako e se vo red posto gledam ima luge i po 14 meseci na proverka kaj vice
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
79**/2015 го нема во протоколот. Проверка од вицепрезидентот 14 месеци. Има ли некој со ваков статус?
Ние сме неколку мина тука на форумов со 14,15 месеци статус Проверка од Вицепрезидента, сигурно заедно ќе не решаваат.. Кога.. Незнам, ако знае некој нешто нека пиши
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Знае некој до кој број се стигнати со чешлањето на дополнителните?
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
143xx/2015....Mojata prepiska ja nema vo posledniot protokol...seuste na dopolnitelna...ima li nekakvi sansi za tie so ne se vo protokol..???
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Ajde lugje za pomosh malku, dali MORA da se navede broj na venchanica dokolku si vo brak, na lichniot registracionen karton vo opshtinata? Ili brakot moze da se zavede nahnadno?

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom