Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.899
Поени од реакции
21.376
Да де, кога беа на власт ВМРО секогаш кога требаше да се оправда некоја нивна гнасна одлука бевме на раб на граѓанска војна. :) Мрш, не можам да го гледам од тогаш, фикусов е најсрамното нешто што и се случило на Македонија заедно со пратениците што изгласааа тогаш + чиноначалниците во Преспа пред 3 месеца.
Vaka kako sto te citam izgleda uste si na stavot deka sarenata revolucija vo koja patemreceno bese direkten ucesnik e nesto najdobro sto i se slucilo na republikata.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.131
Поени од реакции
16.231
Друже, ДУИ (учк) стигнаа до Мавровка, на пат за накај Собрание, наоружани добро. Уствари, на тоа и се надеваа дпмне, али ете, некој беше присилен во Виена да му каже нешто друго на Хорхе за да се смири ситуацијата.
Дезинформации, ве плашат како мали деца, константно сме под закана на војна, удбашка работа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Дезинформации, ве плашат како мали деца, константно сме под закана на војна, удбашка работа.
Океј. :D :D

Не беше муабетот за војна, они сакале да ги заштитат албанските пратеници кои се таму, без разлика од која партија се. Нејсе, нека бидат приказни. :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.899
Поени од реакции
21.376
Абе знaе некoј кaј се viktora,silmarilion.....и дузинa други истaкнaти членoви дa не ги нaбрoјувaм :cool:
Mozi gi grizese sovesta kolku glupi ispadnaja pa resija da se samoukinat. Ova najpoveke se odnesuva na biznismenot koj edno vreme se pufase kako sedel so direktori, politicari i neznam koj uste. Za zal nekoj drugi koi troduplo se imaat izblamirano poveke od nego nikako da se setat deka vreme im e. Naprotiv kako na norma da se.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.878
Поени од реакции
15.832
Океј. :D :D

Не беше муабетот за војна, они сакале да ги заштитат албанските пратеници кои се таму, без разлика од која партија се. Нејсе, нека бидат приказни. :D
да не сакале да го заштитат Таљат од неизгласување:cool:
.. патем Таљат е изгласан со 60 гласа ( ама имал 3 од карти ... 3 амбасадори гласале за него)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Vaka kako sto te citam izgleda uste si na stavot deka sarenata revolucija vo koja patemreceno bese direkten ucesnik e nesto najdobro sto i se slucilo na republikata.
Владе, јас си излагав на протести затоа што не бев задоволна од владеењето на претходната влада и не бев дел од никакви револуции и исто како што излегов на протести против Талат кога јадевме камења пола Кајгана. Затоа што не ми се допаѓа ни договорот со Грција, нема ни да излезам да гласам во недела ама не се поистоветувам со #Бојкотирам на пациентите Бачев, Мирка и не знам ти кој.

Никаде не велам дека е најдоброто што и се случило на Македонија ама не знам зошто уште постои некој на форумов кој мисли дека ВМРО требаше да седат на власт?

Не знам зошто ви е чудно некој човек да си има свој став без разлика која багра од досегашните се нафрла како поддржувач на истата поради поени.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.131
Поени од реакции
16.231
Океј. :D :D

Не беше муабетот за војна, они сакале да ги заштитат албанските пратеници кои се таму, без разлика од која партија се. Нејсе, нека бидат приказни. :D
Па приказни се, има многу параметри според кои логично може да се заклучи дека тоа се невистини и шпекулации, дополнително што јас живеам кај Мавровка, мирно беше дента а за избори се пукало на сред улица со калашникови кога тепале ДУИ. Каква вооружена група била таа која тргнала, колку души биле, веројатно двајца тројца тргнале да спасуваат во стилот на Рамбо, против толпа од илјадници души. Едноставно манипулираат со дезинформации и држат во страв.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.472
Член од
12 март 2009
Мислења
19.878
Поени од реакции
15.832
некој имаат и по неколку сапуни во резерва
( блгарски, српски) .. таа традиција е од поодамна, знам луѓе кој биле со 3 различни, на пример Радивоје Петровиќ, па Радомир Петров и на крај во новоослободената држава Раде Петровски....
...може ќе има и нова врста сапун, на пример Руад Петрит:icon_mrgr:
**********************************
Туку ќе се менува историјата во учевниците , а што фали ДА СЕ УКИНЕ ???
ете во Хрватска ја укинуваат, не само Историјата туку и Географијата...
сеа ќе прошета некој од министерството да ја испита ваа работа
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не знам зошто ви е чудно некој човек да си има свој став без разлика која багра од досегашните се нафрла како поддржувач на истата поради поени.
Карл Саган во старата "Космос" објаснуваше како дводимензионални риби би доживеале тродимензионално јаболко. Ти на некој без став и интегритет се обидуваш на некого да му објасниш што абер нема што е тоа. На тоа потсеќа муабетов.
Ете џорџи, другар му, пред некој истреска дека луѓе го барале паторот назад, ама страв им било да зборат јавно. По тој терк, штом бојкотираш - ти си со бачев, мирко, паторот и остатокот од тоа фино друштво.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.899
Поени од реакции
21.376
Владе, јас си излагав на протести затоа што не бев задоволна од владеењето на претходната влада и не бев дел од никакви револуции и исто како што излегов на протести против Талат кога јадевме камења пола Кајгана. Затоа што не ми се допаѓа ни договорот со Грција, нема ни да излезам да гласам во недела ама не се поистоветувам со #Бојкотирам на пациентите Бачев, Мирка и не знам ти кој.

Никаде не велам дека е најдоброто што и се случило на Македонија ама не знам зошто уште постои некој на форумов кој мисли дека ВМРО требаше да седат на власт?

Не знам зошто ви е чудно некој човек да си има свој став без разлика која багра од досегашните се нафрла како поддржувач на истата поради поени.
Neznam ti ili bilo koj zosto i kako ste protestirale. Kako sto mozes da zabelezis ne e ni mnogu bitno sega. Trebase da si razmislite togas, sega malce kasno e. Od moja gledna tocka stetata togas ja napravivte taka da ne ti ja gledam poentata vo nekakov bojkot. Ti so samoto tvoe ucestvo ili poddrska na sarenite ili na SDSM togas prakticno veke imas glasano Za si bojkotirala ili ne. Toa e vistinata ti se dopagjalo toa ili ne.
I da jas smetam deka so ogled koj trebase da gi nasledi sto i na malite deca im bese jasno uste togas, a vas ocigledno seuste ne, deka VMRO vakvi, takvi onakvi bea mnogu podobar izbor od ovie sega sto gi donesovte. Vo bilo koj pogled. Ako i posle se toa uste nemozis da go sfatis ili da si priznaes togas neznam sto da ti recam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom