Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
8128/2015 e na finalna, ako e od deneska smenet na finalna kje znaeme utre posto sleden e 8154/2015.
8154/2015 пишува:

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Следва да представите удостоверение за раждане на мајка Ви в оригинал , в срок до 18.04.2017
значи утре треба да биде на некаква промена, ако поддал извод од мајка му.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
8154/2015 пишува:



значи утре треба да биде на некаква промена, ако поддал извод од мајка му.
Moja pretpostavka e moze sum greska, i 8153 e isto, kje vidime utre, samo neka prodolzat vaka brakjata.
 
Последно уредено:
Член од
19 мај 2015
Мислења
38
Поени од реакции
27
toa znaci deka treba da kupis dve gajbi piva i da castis so kakvi dokumenti si
so dokumenti samo potvrda i deklaracija potvrdata od petar kolev MBP izvadena[DOUBLEPOST=1537972012][/DOUBLEPOST]inace deneska ke ima 5 gajbi pivo ke se napraam kamen da si docekate site da zemete i da se spasite sto pobrzo od nervozite
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Образувана преписка N:3013/2017/27.03.2017 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 133 от 2018 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

sto e ova kazete mi odobreno li mi e ??
Kolku vreme bese na proverka kaj Viceprezident?
 
Член од
3 септември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
2
Образувана преписка N:3013/2017/27.03.2017 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 133 от 2018 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

sto e ova kazete mi odobreno li mi e ??
Chestito . Kolku vreme chekashe od prethodniot status - "izdavanje na ukaz ot Vice"
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Нешто ја успорија работата, јас сум од 25-ти Јули на Проверка од Вице, ваљда деновиве ќе има промена. 49××-2016
Se nadevame ti si okulu 3000br pred mene nekade procitav veke imaat nekoi ukazi pocnato da potpisuvaat od lanis to bile na intervju...ke si cekame
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
29
koga bese na intervju?
29-ти Април
Se nadevame ti si okulu 3000br pred mene nekade procitav veke imaat nekoi ukazi pocnato da potpisuvaat od lanis to bile na intervju...ke si cekame
Денес ми се смени пак во положително, ми рекоа дека за 2-3 дена треба указ да ми потпишат.[DOUBLEPOST=1537986777][/DOUBLEPOST]Ако некој ја знае цела процедура откако ке ти потпишат указ ако може да ја сподели.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
31
Поени од реакции
28
Zdravo decki,
Bi sakal da ve prasham sto znaci ova:
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство."
Prethodno bev na dopolnitelna prepiska skoro 2 godini, iako odnesov original dokumenti...a deneska mislam deka se smeni statusot kako sto pisav. Mojot broj e 2***/2015.
Dali e ok ili dali imate nekoe drugo info vo vrska so ova?
Ondapred blagodaram na odgovorot!
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Zdravo decki,
Bi sakal da ve prasham sto znaci ova:
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство."
Prethodno bev na dopolnitelna prepiska skoro 2 godini, iako odnesov original dokumenti...a deneska mislam deka se smeni statusot kako sto pisav. Mojot broj e 2***/2015.
Dali e ok ili dali imate nekoe drugo info vo vrska so ova?
Ondapred blagodaram na odgovorot!
На добар пат си !Очекувај во наредните 3-4 месеци да ти ја разгледаат преписката по втор пат од Советот по гражданство!
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo decki,
Bi sakal da ve prasham sto znaci ova:
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство."
Prethodno bev na dopolnitelna prepiska skoro 2 godini, iako odnesov original dokumenti...a deneska mislam deka se smeni statusot kako sto pisav. Mojot broj e 2***/2015.
Dali e ok ili dali imate nekoe drugo info vo vrska so ova?
Ondapred blagodaram na odgovorot!
Па добро е што сега одново службеничката ќе ти го разгледа предметот,ќе види дали дополнителни документи имаш однесено и следно предметот ќе оди на советот кој ќе одлучи дали ќе ти даде државјанство или не,позитивно е што почнаа да ги работат дополнителните од 2015
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom