Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Pasoskt ke go zemas po brza postapka vo istiot den ili za tri dena poluekspres t.e polubrza postapka?Dali znaes poveke info za brza postapka za pidiganje na pasos?
zavisi sho ke napravam so matichniot broj ako mi go priznaat i zavrsham rabota odma za matichen, ondak ke go pushtam za tri dena a ako treba da chekam ondak ke go pushtam ekspresno. Odnosnno cenite i dopolnitelno info vidi na linkov
https://www.mvr.bg/dbds/дејности/такси-и-банкови-сметки/lichna_karta_pasport
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
jas bev na intervju dekemvri 2015 ,a broj 2××/2016.Neznam zosto se vodam 2016.Bev na intervju vo ambasada vo Sk.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
41
Поени од реакции
31
Od kade gi citate ovie broevi? Mojot e 98** od 2015. Na dopolnitelna od sovetot cekam poveke od godina dena! Dali znaci deka naskoro treba da ocekuvam deka ke bide pominato od sovetot?
Drugarce, toj gi prati ovie so se preku konzulay poso za niv ne se potrebni pinovi, posle ovoj posledniot konzulatski broj sigurno ima uste, eve ko i ti so si. Ocekuvaj skoro vreme promena. Zdravje
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
721
Поени од реакции
694
Ja sum obrazuvana preiska 7***/2014, znaci skoro vreme da oceluvam promena, ama jas sum intervju sofija
Образувана ти е преписката кога си бил на интервју а оваа 7***/2014 ти е бројот на молбата!
Пошто во Министерството редот го гледаат по број на преписки а не број на молби!Затоа кога има промена од дополнителна проверка кон финална си пишува "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Od kade gi citate ovie broevi? Mojot e 98** od 2015. Na dopolnitelna od sovetot cekam poveke od godina dena! Dali znaci deka naskoro treba da ocekuvam deka ke bide pominato od sovetot?
Oчекувај промена на статус од дополнителна на финална!После финална очекувај Советот да ти ја разгледа преписката!
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
30
Drugarce, toj gi prati ovie so se preku konzulay poso za niv ne se potrebni pinovi, posle ovoj posledniot konzulatski broj sigurno ima uste, eve ko i ti so si. Ocekuvaj skoro vreme promena. Zdravje
Образувана ти е преписката кога си бил на интервју а оваа 7***/2014 ти е бројот на молбата!
Пошто во Министерството редот го гледаат по број на преписки а не број на молби!Затоа кога има промена од дополнителна проверка кон финална си пишува "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Oчекувај промена на статус од дополнителна на финална!После финална очекувај Советот да ти ја разгледа преписката!
Образувана ти е преписката кога си бил на интервју а оваа 7***/2014 ти е бројот на молбата!
Пошто во Министерството редот го гледаат по број на преписки а не број на молби!Затоа кога има промена од дополнителна проверка кон финална си пишува "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Oчекувај промена на статус од дополнителна на финална!После финална очекувај Советот да ти ја разгледа преписката!
Чекам повеке од година дена :). Туку после финална уште колку се чека? Се утепав од ч:toe:екање
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
721
Поени од реакции
694
Дали е ова број на преписка или број на молба ????
Бројот на молбата!Би требало да го има во протоколот од 02.10.2017(напомена дека тој протокол е со број на молби а не број на преписки како претходните протоколи).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom