Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
Јас читам некој српски форуми каде сега ги решаваат преписките од 2017 се со статус финална / положително.
Пред година/две кога следев сите бевме со сито темпо, сега приметувам од МК ги влечат а кај нив си одат процедурално како шо теба WTF.. Иако бев скептик сепак мислам Бојко Заев ептен умрси јер ми е м нелогични сеуште 2015/2016 да ги немаат чепнато, а ваму 2017 се со положително... гревови сне
Kolku vreme se ceka za sledna faza i koj bi bil toj????
Ukaz taka???[/Q
jas cekam so ist status 4 meseci ,sledno moze da bide ukaz ili proverka na vizepresidenta ,zavisi so kakvi dokumenti si i kakva sreka imas
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Prijateli sakam da spodelam ubava vest!
Od 16.07 smenet na finalna
Denes smenet status vo polozitelno
Br 595./2014
Pozdrav do site!
Da si docekate!
Inaku sum so star dokument
Честито,само едно прашање дали освен тој документот на сликата имаш однесено и потврда од здружение?
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Ne mi otvara nikakva aplikacija za prasanja za intervju. Dali mozete link da mi pratite? Ve molam itno e. Pozdrav
Moe golemo izvinuvanje.Aplikacijata za koja sto spomnav poveke ja nema na play store.Edinstveno sto se uste ima e aplikacijata na koja moze da se proveruva za statusot na prepiskite.Za koga imate zakazno intervju za da se potrudam da vi gi najdam novite prasanja ili proverete na strana 2304 kako sto spomna i clenot na forumot @palekrstic.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Член од
14 јуни 2018
Мислења
19
Поени од реакции
26
Decki bi Ve zamolil za edna informacija po segasnava situacija kolku vreme se ceka za potpis od viceprezidentot?
Blagodaram
2 месеци, доколку не одиш на проверка од вицепрезидентот, тоа се чека уште нови 2.
Значи од 2-4.
Поздрав
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
[DOUBLEPOST=1537688873][/DOUBLEPOST]

Од пријател што веќе има - релативно лесно, и доби директ 10-годишна виза.

Само, мислам дека тоа во Лондон го направи пошо таму живее. Би требало лесно да оди и преку Скопје, бидејќи не си со МК пасош. Стандард процедура иначе.

Одлично, фала пуно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom