Тутун за Ролање (Rolling Tobacco)

Член од
28 јули 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Дали знае некој каде може да се најде квалитетен тутун за ролање во Скопје? Не зборам за тутун на кило купен од пазар туку за познати брендови како Golden Virginia, Drum итн. Цената не ме интересира.

Благодарам однапред! :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.700
Поени од реакции
22.028
Дали знае некој каде може да се најде квалитетен тутун за ролање во Скопје? Не зборам за тутун на кило купен од пазар туку за познати брендови како Golden Virginia, Drum итн. Цената не ме интересира.

Благодарам однапред! :)
Кога ќе влезеш во Сити Мол од страната кај што се Тренд и Бруклин одма после влезот од десна страна имаш специјализирана продавница за пури и останати тутунски работи меѓу кои и тутун за ролање.
 
Последно уредено:
Член од
28 јули 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Кога ќе влезеш во Сити Мол од страната кај што се Тренд и Бруклин одма после влезот од десна страна имаш специјализирана продавница за пури и останати тутунски работи меѓу кои и тутун за ролање.
Знам за таа, фала ти - нема таму...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.429
Дали знае некој каде може да се најде квалитетен тутун за ролање во Скопје? Не зборам за тутун на кило купен од пазар туку за познати брендови како Golden Virginia, Drum итн. Цената не ме интересира.

Благодарам однапред! :)
Во Центар, на Никола Вапцаров, одма после Тренд, прашај.
 
K

kicodarker

Гостин
Остај експертиве што ти велат “Види позади “тој и тој трговски“ има во тоа и тоа дуќанче. Не е роба што не се наоѓа,туку таков тутун има во сите “тобако“ трафики и ризли исто така. Од сите што ги пробав, Red Bull (Chief Quality) ме бендиса најмногу - ароматичен, интересен вкус но доста јак.Инаку е вирџинија тутунот.Ако сролаш поголема цигара понастегана може и да ти се заврти во главата.
Moro е најглупав, сино паковање, а исто така овие што се вирџинија (така пишува на опаковката) со бугарски текст “пушењето е штетно и сл“ се најбатал квалитет. Додека виткав тутун и изигравав каубој, најчесто земав Red Bull и Red Field белгиски, без адитиви.Цените се од 210 денари најевтино до 300 и нешто,зависи од трафиката и од тутунот.Сите се по 35 грама.
Од ризли земај кафеави, неизбелувани ко демек поштетна е ризлава од тутунот. Али фурај филм барем дека од квалитетна ризла пушиш тутун. Филтерчиња се убавезни,освен ако не сакаш да ја искашлаш плуќата после 2 цигари. Сролан без филтер ти е ко да си застанал зад некој автобус од старите на јсп. И на крај, најглупата ствар со ова е што ако ти текни да го сролаш за 90 % изгледаш дека пушиш џоинт. Ако си тргаш така по улица, има шанси да те претресат малку чичковци во униформа дури се објасниш “абе не е џоинт, тутун виткам така“.
Инаку пушам Winston сега оти ебиму матер ина ролање и ризли и тутун купување кога ти се пали цигара полесно е да ја извадиш од кутија и да запалиш.[DOUBLEPOST=1536961937][/DOUBLEPOST] 172d36208529a8e0ad95d413059ff052.jpg
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Пред 30 и кусур години некој Паско во селото Велгошти Охридско виткал тутун во суви лепешки...Летно време ги сушел лепешките во двор ги нижел со игла и конец и потоа во нив виткал тутун. И затоа го завикале ЖДРИГНИ ПАСКО ЛЕПЕШКОЈНА...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
site kolegi pusime aracinovac golema zasteda prav kacak i kvalitet pola kilo 400 den vergina so lule ima slika abe od 100 evra spadnav na 30 evra mesecno go cipame na golemo
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
site kolegi pusime aracinovac golema zasteda prav kacak i kvalitet pola kilo 400 den vergina so lule ima slika abe od 100 evra spadnav na 30 evra mesecno go cipame na golemo
Begaj izbegavaj go ili barem baraj da ne e seckan pred da go zemis za da vidis kakov, e oti eden kup muflosan stavaat vo toj ke si go frlish zdravjeto
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
не вакумиран е во кеси ,премногу и премногу долго го пусиме едино спецаливме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom