Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 септември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
8
Jas bev na intervju vo bug.amb.sk.dek 2014 so brojce 7**/2015....na dopolnitelnobsum za vhodjjashi blgarin..do koj broj se dojdeni?.kako e dinamika...davaat li ukazi?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
828
Поени од реакции
747
Дечки денеска се видов со мојот посредник. Кога го прашав што има ново, самиот ми кажа дека почнале да даваат откази на тие што одат преку прв братучед. Самиот ми покажа негов клиент на кој што му имаат дадено отказ, со потекло од братучед. Според него, тие не проаѓаат, што и се покажа како точно и на форумов. Според него, тие преку вујко, чичко сестра/брат поминуваат, но останува да видиме што ке се случува. Ептен збркана работа е кај бугариве.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
721
Поени од реакции
694
Дечки денеска се видов со мојот посредник. Кога го прашав што има ново, самиот ми кажа дека почнале да даваат откази на тие што одат преку прв братучед. Самиот ми покажа негов клиент на кој што му имаат дадено отказ, со потекло од братучед. Според него, тие не проаѓаат, што и се покажа како точно и на форумов. Според него, тие преку вујко, чичко сестра/брат поминуваат, но останува да видиме што ке се случува. Ептен збркана работа е кај бугариве.
Некој абер од посредникот за оние што сме на дополнителна од 2015/2016?Мислат ли да не разгледуваат и ли ќе си дремиме на дополнителна :)?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
828
Поени од реакции
747
Некој абер од посредникот за оние што сме на дополнителна од 2015/2016?Мислат ли да не разгледуваат и ли ќе си дремиме на дополнителна :)?
Нема никаква информација за тие, иако и јас сум во тие и ме интересираше да чујам нешто ново. Ке почекаме. :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дечки денеска се видов со мојот посредник. Кога го прашав што има ново, самиот ми кажа дека почнале да даваат откази на тие што одат преку прв братучед. Самиот ми покажа негов клиент на кој што му имаат дадено отказ, со потекло од братучед. Според него, тие не проаѓаат, што и се покажа како точно и на форумов. Според него, тие преку вујко, чичко сестра/брат поминуваат, но останува да видиме што ке се случува. Ептен збркана работа е кај бугариве.
Ух, јас "почнав" вака...но цела среќа во исто време одев и со потврда преку БККС...па на крај и дополнителна потврда од БККС за предок роден пред 1920-та (1902, поточно). Ихууу...

На произходот од ДАБЧ наведени се и двете - и прв братучед и БККС потврдата.

Вака ќе испадне дека првиот братучед воопшто нема потреба да фигурира. Нејсе, нека стои како reinforcement.
 
Член од
5 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
47
Kolku sto razbrav ti imas zemeno ukaz, imas prijaveno adresa, ne si sigurna dali ti e plateno egn seto toa ti e napraveno preku ambasada i dosega kolku vreme cekas za pismoto da stigne od ambasada vo Sofija i kaj proveruvas dali e stignato i dali znaes sto e procedurata otkako toa pismo ke stigne vo Sofija i so dokumenti treba za da ja zavrsis procedurata do kraj to est da zemes licna karta i pasos. A i ako nekoj drug znae ovde nesto za toa za procedurata ponatamu neka pise.
I jas sum po istata posrapka preku konzulat. 5 meseci cekam pismoto da bidi isprateno vo opstinata (adresa koja ja navediv pri podiganje na ukazot). Cesto provervam, i na lice mesto i na telefon, vo opstina dali e stignato pismoto no uste aber nema. Vo konzulat prasav dali e isprateno, mi kazaja deka e isprateno pred 3 meseci vo ministerstvoto vo Sofija no vo opstina uste go nema. Kolku sto razbrav jas, od koga ke pristigni pismoto so egn vo opstinata duri togas ke mozime da prodolzime so procedura za vadenje lucni dokumenti a do togas samo cekanje i provervanje za pismoto. I jas bi zamolila, dokolku nekoj zel pasos i l.k a bil preku konzulat, neka ja spodeli cela procedura od podiganje na ukazot.
 
Член од
10 септември 2018
Мислења
23
Поени од реакции
13
Zdravo vo noemvri 2017 bev na intervju sega na status stoi prepiskata se najduva vo procedura na zadolzitelno soglasuvanje. Sto toa znaci i sto e sledno sto bi trebalo da sledim .pozzz
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Zdravo vo noemvri 2017 bev na intervju sega na status stoi prepiskata se najduva vo procedura na zadolzitelno soglasuvanje. Sto toa znaci i sto e sledno sto bi trebalo da sledim .pozzz
За одприлика еден месец ќе ти се смени во статус Финална проверка. Кое бројче си? и кој датум беше на интервју и каде скопје или софија?
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
6
Дечки денеска се видов со мојот посредник. Кога го прашав што има ново, самиот ми кажа дека почнале да даваат откази на тие што одат преку прв братучед. Самиот ми покажа негов клиент на кој што му имаат дадено отказ, со потекло од братучед. Според него, тие не проаѓаат, што и се покажа како точно и на форумов. Според него, тие преку вујко, чичко сестра/брат поминуваат, но останува да видиме што ке се случува. Ептен збркана работа е кај бугариве.
Batka ne mora da znaci luda sreka e se
Pisav pred nekoj den minatata nedela zena mi i brat mi zemaa ukaz a jas ne.site aplicirqvme preku 1 bratuced.
Jas i brat mi preku ist bratuced logika nivna za eden moze za eden ne .[DOUBLEPOST=1536596008][/DOUBLEPOST]
koga vi se smeni na proverka od viceprezident i koj mesec 2017 bevte intervju?
Mart 2017 kaj mene vo juli a kaj brat mi i zena mi pocetok na juni ili kraj na maj tocno ne pamtam samo znam deke se e luda sreka
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom