Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
deneska otkaz od viceprezidentot.........


Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ за придобиване на б'лгарско гражданство, за което сме уведомени с писмо рег. № 04-12-54/16/22.08.2018 г. intervju 21.02.2017... so dokumenti od prv bratucet
Истото му се случи на еден мој познаник со отказ пред една-две недели и веднаш поднесе жалба со прилог дополнителни документи за потекло. Не знам дали се стигнати и разгледани пратените дополнителни документи и жалбата, но во комуникација сме и доколку има некои новости веднаш ќе пишам на форумот. И јас сум со документи од прв братучед, но веќе имам поднесено и дополнителни документи, иако и тоа не е гаранција дека ќе добијам указ. :(
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Ke odes so kopija od licna karta ne pasos a za zaverka ke go pitas posrednikot toa ne mozam da ti go kazam.[DOUBLEPOST=1416509427][/DOUBLEPOST]
Nema vrska sto ste so razlicni preziminja na izvodute od vasite roditeli se pisuva.
Ke ima problem deka se so razlicni prezimina ke mora mislam so notar i svedoci izjava da potpisat .... posrednikot mi kazuvase deka ima procedura za toa
 
Член од
28 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
37
Sto se slucuva so pasosite od 2014 godina ima li nekok informacija jas bev Mart 2014 intervju i sega mi izleze pred nekoj den proverka od viceto nekoja informacija povekje
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Intervju mart 2017, krajot na januari 2018finalen pregled, krajot april 2018 se ceka izdavanje ukaz na viceprezidenta, kraj juli proverka viceprezidenta, pred dva dena povtorno izdavanje ukaz od vice prezident, I denes e potpisan ukazot
Dokumenti- samo potvrda od zdruzenie na bugari vo mk, taka da ne se sekirajte ke bide kaj site
P.s. ne e prifil na posrednik
може ли точно да ми објасниш от кое здружение ти е потврдата,от СТРУМИЦА или БИТОЛА колку што знам други нема овие две се НАЈГОЛЕМИ и признати?!?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Прочитав дека си преку прв братучед со интервју номври 2016, но ме интересра дали поднесе дополнителни документи?
Ne znam dali Kiko nosel dopolnitelni dokumenti, no jas licno poznavam covek so proizhod preku prv bratuced sto podnese dopolnitelni documenti od dedo i potvrda od BKKS strumica preku posrednik vo faza koga bese na proverka od viceprezident i posle eden mesec (potocno vcera) dobi otkaz. Verojatno dopolnitelnite documrnti ne se razgleduvani.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom