Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.179
Поени од реакции
1.053
Како совет - разговарај со посредникот, мислам дека треба да дадеш дополнителни документи додека сеуште не си отишол на положително. И јас сум со документ од прв братучед, но посредникот ми бараше документи за потекло пред 1920 година. За да ја елиминираш можноста да те пратат на дополнителна или на проверка предлагам да си обезбедиш вакви документи. Поздрав и среќно
Зар може да се достави документ од кај Лазар, пред да те вратат на дополнителна ?
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Зар може да се достави документ од кај Лазар, пред да те вратат на дополнителна ?
Мислам дека може, ако успееш да најдеш потекло од баба/дедо родени пред 1920. Јас ги пратив документите во момент кога статусот ми беше (и сеуште ми е) „Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија “. Од посредникот ми беше речено дека најдобро е пред да дојдеш до овој статус да поднесеш дополнителни документи за да не те стават на дополнителна. И јас за мене не знам дали ќе ми се уважат дополнителните документи во овој момент, бидејќи сеуште не знам за некој кој добил указ во последно време со документи како што имам јас. Поздрав
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Мислам дека може, ако успееш да најдеш потекло од баба/дедо родени пред 1920. Јас ги пратив документите во момент кога статусот ми беше (и сеуште ми е) „Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија “. Од посредникот ми беше речено дека најдобро е пред да дојдеш до овој статус да поднесеш дополнителни документи за да не те стават на дополнителна. И јас за мене не знам дали ќе ми се уважат дополнителните документи во овој момент, бидејќи сеуште не знам за некој кој добил указ во последно време со документи како што имам јас. Поздрав
[DOUBLEPOST=1535617129][/DOUBLEPOST]Kolku vreme si so ovoj status polozitelno?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Jas sum od 31 juli na polozitelno, isto preku bratuced. Sto nosese od dopolnitelni dokumenti, samo izvodi povrzani so predok pred 1920 ili i potvrda od nekoe zdruzenie?
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Jas sum od 31 juli na polozitelno, isto preku bratuced. Sto nosese od dopolnitelni dokumenti, samo izvodi povrzani so predok pred 1920 ili i potvrda od nekoe zdruzenie?
Кај посредникот однесов само изводи од предок пред 1920 (како што добив интрукции), а мислам дека со изводите се вади потврда од здружение (не сум сигурна).
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
Jas sum molba br. 90xx/2015, intervju fevruari 2016, staven na dopolnitelna vo famozniot protocol of Okt. 2017. Ako gi zavrsat nabrzo brojcinjata of 2014, ima okolu 200 brojcinja of 2015 pred mene, sto pocnuvaat na 8xxx/2015, se nadevam ke bide brzo.
Koga ke imas promeni pishi jas sum 95**/2015
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom