Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2018
Мислења
24
Поени од реакции
25
fatigoova , Brunhilda posrednicite zarabotuvaat oti 90% od narodot ni se nepismeni , ne znaat ili ne sakaat sami da si ja vodat postapkata.
Mene me interesira bas sto pravite vie tuka koga tolku znaete se i ste dobile po 5/6 drzavjanstva vekje, mislam dovolno e .. odete iskoristete gi nekade, samo negativna energija sirite nisto povekje. vasite informacii se isti kako na posrednicite od sprotiven aspekt samo.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
@Brunhilda iskreno te pratam so komentari za site posrednici kejnas licno jas sum preku jone do denes na 4 5 dusi sto sme podale preku nego eco do den denes sve iapadnalo kako so rece licno jas sum od januari 2016 podadov so izvodi potvrda za poteklo pa evo napolpzitelno sum mesec dena od 6 juli a 2 jca sto bea pred mene zemaa potvridite se od petar kolev pa se nadevam deka za 2 meseci ke imam podpisan ukaz i ke ti ja pokazam cela dokumentacija poso vakvi kako tebe preku takvoto mi se
батец кога беше на интервју и каде![DOUBLEPOST=1533772682][/DOUBLEPOST]@Brunhilda/цитат/Јоне и бандата на Петар Колев (охридската келија)

АЛАЛ да ти е брат ме изнасмеа,ти си некој колку толку паметен човек сигурно работиш некаде во владава пишуваш говори за министриве или слично...:D:P:)
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
fatigoova , Brunhilda posrednicite zarabotuvaat oti 90% od narodot ni se nepismeni , ne znaat ili ne sakaat sami da si ja vodat postapkata.
Mene me interesira bas sto pravite vie tuka koga tolku znaete se i ste dobile po 5/6 drzavjanstva vekje, mislam dovolno e .. odete iskoristete gi nekade, samo negativna energija sirite nisto povekje. vasite informacii se isti kako na posrednicite od sprotiven aspekt samo.
И ти си во право
 
Член од
20 јули 2018
Мислења
44
Поени од реакции
27
Колку бројчиња има на дополнителна во 2015? Има ли некаков податок?
Nekoj neka pise sto znae za 2015 godina zakocena e sostojbata inaku i jas sum na dopolnitelna od Mart podneseni dokumenti 2015
Od prv bratuced dokumenti plus postmrtnica od dedomi roden 1918 i dokument od bugarski klub vo strumica
 
Член од
3 мај 2018
Мислења
47
Поени од реакции
38
Nekoj neka pise sto znae za 2015 godina zakocena e sostojbata inaku i jas sum na dopolnitelna od Mart podneseni dokumenti 2015
Od prv bratuced dokumenti plus postmrtnica od dedomi roden 1918 i dokument od bugarski klub vo strumica
Според информаците кои јас ги имам прво ќе ги исчистат заостанатите предмети од 2013 и 2014г. а потоа ќе ги почнат предметите кои се на дополнителна од 2015г. Јас сум бр. 86**и сум на дополнителна а брат ми има бугарски пасош, и документ од татко ми.
Мислам дека би било добро сите кои ја делат нашата мака и имаат некои информации да споделат со нас.
 
Член од
8 август 2018
Мислења
45
Поени од реакции
132
Според информаците кои јас ги имам прво ќе ги исчистат заостанатите предмети од 2013 и 2014г. а потоа ќе ги почнат предметите кои се на дополнителна од 2015г. Јас сум бр. 86**и сум на дополнителна а брат ми има бугарски пасош, и документ од татко ми.
Мислам дека би било добро сите кои ја делат нашата мака и имаат некои информации да споделат со нас.
Ja sum februari 2014 15xx, ovaa nedela mi se smeni status vo положителна
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
Nemam ni vencanica ni krstenica. Mislam deka odnesov potvrda ovaa godina, zasto bev na dopolnitelna.
Neznam.sto da ti kazam sekoj znae za sebe koj kako podal site sme.razlicno so kakvi dok si podal se nadevas na
Nemam ni vencanica ni krstenica. Mislam deka odnesov potvrda ovaa godina, zasto bev na dopolnitelna.
Neznam.sto da ti kazam.gledas site kazuvaat razlicno samo so takvi dokt samo so onakvi sekoj se nadeva na tie dok sto zel proishod ama edno znam ako si od sovet polozitelno sansite jotova da te odbid se 10% samo ako si vo nekoi sranja zavisi sto si zboruval na intervju i kolku godini imas posekako na 40 godisni nagore znaat za sto zemaat a za mladive do 30 35 god malce pogolemi sansite se ali i toa nema vrska sekoj so srekjata
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Дечки по стоти пат, кога ќе пишете дека имате било каква промена во статусите (особено ова важи за 2014!) пишувајте и СО КАКВИ ДОКУМЕНТИ СТЕ! Особено вие што ви се менува на положително или одбиено.
Форумов е толку затруен од глупости што ако веќе еднаш сте пишале со што документи сте, е исто како да не сте пишале. Бидејќи е речиси невозможно некој да бара назад!

Коментари од теркот: „Ми се смени денес во положителна бр. 4ХХХ/2014“, не се баш некое значење за останатите членови, освен ваше лично фалење.

Затоа не бидете стока (ко што (не) сте) и пишувајте со што документи (за потекло) имате аплицирано. :) По соџвакано од ова незнам како да ви напишам.
 
Член од
7 февруари 2018
Мислења
44
Поени од реакции
35
Т'рсене на преписки подадени по консулски п'т

160/2018 - Образувана преписка N:160/2018/09.01.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

183/2018 - Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

Jel zna neko ovo da objasni??? Ide li ovo po redu? Vidim neki su zamrznuti u 2014, 15, 16 a ovde polako 2018 imaju "положително становиште"???
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
батец кога беше на интервју и каде![DOUBLEPOST=1533772682][/DOUBLEPOST]@Brunhilda/цитат/Јоне и бандата на Петар Колев (охридската келија)

АЛАЛ да ти е брат ме изнасмеа,ти си некој колку толку паметен човек сигурно работиш некаде во владава пишуваш говори за министриве или слично...:D:P:)
Точно батец, им пишувам говори и затоа ќе пропадне државава, све плански ;) А можеби "работја" при вицепрезидента на Р. Б'лгарија т.е. в С'вета за работа с б'лгарите в чужбина којто е с'вештателен орган и потпомагам с'народниците си зад граница да не подпадат на измами от прест'пници, и за това не получавам никакво в'знагражение. Онака от кеиф го правја, само нјама кој да ме разбере ;)
 
Член од
8 август 2018
Мислења
45
Поени од реакции
132
Дечки по стоти пат, кога ќе пишете дека имате било каква промена во статусите (особено ова важи за 2014!) пишувајте и СО КАКВИ ДОКУМЕНТИ СТЕ! Особено вие што ви се менува на положително или одбиено.
Форумов е толку затруен од глупости што ако веќе еднаш сте пишале со што документи сте, е исто како да не сте пишале. Бидејќи е речиси невозможно некој да бара назад!

Коментари од теркот: „Ми се смени денес во положителна бр. 4ХХХ/2014“, не се баш некое значење за останатите членови, освен ваше лично фалење.

Затоа не бидете стока (ко што (не) сте) и пишувајте со што документи (за потекло) имате аплицирано. :) По соџвакано од ова незнам како да ви напишам.
Така е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom