Кој се збогатувал во ЕУ од лагата за “глобално затоплување’’

B

Bafra

Гостин
Графите на бафра беа од економист (дискутабилно дали беше и тоа), а со твоите графи сам себе се побиваш.



Што ќе му објаснуваш нa човек што вели дека co2 не е штетно :pos:
Баба Рада и чаеви муабет.
Ако за тебе економист е исто со човек кој направил вештачка интелигенција од комбинација на квантен компјутер и "обичните" твој проблем.

Значи немаш одговор како и дали вулканите влијаат, а сепак со другарчето Хјуман си трубите.

Растенијата се прашувам што ли користат за храна, тоа СО2 ни под разно не користат, оти е штетно.

На Баба Рада не можеш ни вода да и носиш, од што си труп ќе избегаш од пареата додека се прајт чајот.

Штета, баш сакав од тебе да прочитам за вулканите и нивниот ефект, а добив само сарказам :(
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ако за тебе економист е исто со човек кој направил вештачка интелигенција од комбинација на квантен компјутер и "обичните" твој проблем.
Каков квантен компјутер бре, постираше слика на некој анонимус кој наводно е економист.[DOUBLEPOST=1533389905][/DOUBLEPOST]
Значи немаш одговор како и дали вулканите влијаат, а сепак со другарчето Хјуман си трубите.
Ти пишав како вијаат.
 
B

Bafra

Гостин
Ако ги забележиш останатите 30% ќе видиш дека станува збор за западни развиени земји кои имаат традиција да ги мерат температурите од порано...
Не е работата само во мерењата, туку како тогаш имало високи температури, а после ни приближно блиску, а индустријализацијата во полн погон...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Растенијата се прашувам што ли користат за храна, тоа СО2 ни под разно не користат, оти е штетно.
По твојата логика зошто не пиеш нафта?
Еве автомобилите користат таква храна.

Или пак зошто не јадеш говна пр. како некои бумбари, зајци, кучиња итн ?

Ај што ми споредуваш растенија со човек туку споредуваш два различни процеси т.е. фотосинтеза и ефектот на стаклена градина.

Изгубен германец.
 
B

Bafra

Гостин
Каков квантен компјутер бре, постираше слика на некој анонимус кој наводно е економист.[DOUBLEPOST=1533389905][/DOUBLEPOST]

Ти пишав како вијаат.
Море ај оти те иам во потпис а и си ме насмеал, па едно добро и ја да направам. Дај жити се прочитај за чоекот кој е, што направил, што прави и кои се не го бараат за совет, пред да бидеш типично теле и да го дисквалификуваш ко небитен.
Од простите луѓе не патиме, туку од таквите ко тебе, кои имаат стекнато некое знаење, ама после се друго отфрлаат.

НЕ ми објасни за вулканите. Сепак и Хјуман да прочита, па можеби ќе прифати нешто од тебе. Од мене, нејќе :P
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
На Баба Рада не можеш ни вода да и носиш, од што си труп ќе избегаш од пареата додека се прајт чајот.

Штета, баш сакав од тебе да прочитам за вулканите и нивниот ефект, а добив само сарказам :(
Бека бе new age педерски хипик.[DOUBLEPOST=1533390427][/DOUBLEPOST]
Море ај оти те иам во потпис а и си ме насмеал, па едно добро и ја да направам. Дај жити се прочитај за чоекот кој е, што направил, што прави и кои се не го бараат за совет, пред да бидеш типично теле и да го дисквалификуваш ко небитен.
Од простите луѓе не патиме, туку од таквите ко тебе, кои имаат стекнато некое знаење, ама после се друго отфрлаат.

НЕ ми објасни за вулканите. Сепак и Хјуман да прочита, па можеби ќе прифати нешто од тебе. Од мене, нејќе :P
Оди до пазар, купи си ја Географија (а гледам ти треба и Биологија, поточно ботаника) за 5то одделение.
 
B

Bafra

Гостин
По твојата логика зошто не пиеш нафта?
Еве автомобилите користат таква храна.

Или пак зошто не јадеш говна пр. како некои бумбари, зајци, кучиња итн ?

Ај што ми споредуваш растенија со човек туку споредуваш два различни процеси т.е. фотосинтеза и ефектот на стаклена градина.

Изгубен германец.
Јужно Македонец, не манипулирај. Збориме за СО2 и корисноста негова за планетава. А не да се затвориш во гаража со него.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јужно Македонец, не манипулирај. Збориме за СО2 и корисноста негова за планетава. А не да се затвориш во гаража со него.
Не, ти манипулираш или немаш елементарни познавања; споредуваш биолошки процес кај растенијата со природен феномен.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.622
Поени од реакции
26.134
Дај Лорду држи ниво, јас јадев БАН од 1 месец на твојата тема, за искрен одговор на цинизам....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Дај Лорду држи ниво, јас јадев БАН од 1 месец на твојата тема, за искрен одговор на цинизам....
Таква му е споредбата, нема ништо навредливо или ван кодекс на однесување башка Пехчево е најчист град во Македонија (ако не ја сфати метафората).[DOUBLEPOST=1533392025][/DOUBLEPOST]
Дај жити се прочитај за чоекот кој е, што направил, што прави и кои се не го бараат за совет, пред да бидеш типично теле и да го дисквалификуваш ко небитен.
Од простите луѓе не патиме, туку од таквите ко тебе, кои имаат стекнато некое знаење, ама после се друго отфрлаат.
Martin Arthur Armstrong (born November 1, 1949) is an economic forecaster who uses his own computer model based on pi. In 1999 Armstrong was charged with fraud by the SEC and the CFTC. Armstrong was imprisoned for eleven years on contempt of court and fraud charges

клик
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Не, ти манипулираш или немаш елементарни познавања; споредуваш биолошки процес кај растенијата со природен феномен.
Па биолошкиот процес е доказ дека СО2 е корисно за растителниот свет. Без растенија знаеме што ќе биде.
Немате докази дека СО2 е директен причинител за зголемување на температурата, така да, СО2 има поголема корист него ли штета.
Исто немате поим како со СО2 кредитите т.е данокот ќе се нсмали нивото.
Ене во Канада ќе го воведат, дај објаснете што ќе се постигне, освен полнење на буџет.

И ако немаш што да напишеш врска темава, не замарај со тоа кој е глуп а кој паметен.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Па биолошкиот процес е доказ дека СО2 е корисно за растителниот свет. Без растенија знаеме што ќе биде.
Корисен е при процесот на фотосинтеза а зголеменото ниво на цо2 е штетно - ефектот на стаклена градина.
 
B

Bafra

Гостин
Martin Arthur Armstrong (born November 1, 1949) is an economic forecaster who uses his own computer model based on pi. In 1999 Armstrong was charged with fraud by the SEC and the CFTC. Armstrong was imprisoned for eleven years on contempt of court and fraud charges
:aplauz::aplauz:

Ех камо среќа да не беше дете на системот, колку ќе ти се најдеше неговата збирка на информации и тоа од историски аспект. Ама подобро не таласај, што ќе кажат мејнстрим научниците тоа е закон. :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom