Насилства во Македонија

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Размена на население.Инаку секако сте оставени на милост и немилост од сите влади досега.
Не се секирај ти многу за Македонија. Ако не сакаш ти со твоите партии дпШне и сдсШ, народот ќе си ја земе работата во свои раце.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Не се секирај ти многу за Македонија. Ако не сакаш ти со твоите партии дпШне и сдсШ, народот ќе си ја земе работата во свои раце.
Ајде уште еден русофил.Кој народ бе брат тој што мисли како да ја здува од тука?
Која страна ќе ни помогне?
Русите ли?
Па они се тесно поврзани со трите православни држави со кои граничиме ќе не снема и така и вака.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ајде уште еден русофил.Кој народ бе брат тој што мисли како да ја здува од тука?
Која страна ќе ни помогне?
Русите ли?
Па они се тесно поврзани со трите православни држави со кои граничиме ќе не снема и така и вака.
Русите, Кинезите, Турците, ете тие ќе ни помогнат. А човек како тебе што "поделба на Македонија" не го вади од уста не му е место тука. Дури и помислувам дека не си Македонец. Можеби ш.иптар или бугар.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Русите, Кинезите, Турците, ете тие ќе ни помогнат. А човек како тебе што "поделба на Македонија" не го вади од уста не му е место тука. Дури и помислувам дека не си Македонец. Можеби ш.иптар или бугар.
Убаво друштво си набројал секоја чест.Од Турците ако чекаш помош ќе ја дочекаш.Сега види јас зборувам за Македонија не за Румелија или поделена Македонија на неколку делови.Тогаш ни ти не си ништо поразличен од ботовите на Заеб.
И не по националност сум Влав но Македонија е моја татковина и таа ми е пред се.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Зошто? А да, тие немаат ни нет, како би пишувале.
Многу тиња населби се тоа брат, по самото име се глеа... Топанско поле. Топанско факинг ПОЛЕ бе брат. Поле, нива.

ВЛАЕ ДРЖАВА!!!

Се шалам.
Малку.

Како ти ќе распознаеш по пишување кој од која населба е?
Чентовчани и Топанчани ќе повикуваат на насилство, имаат повеќе емпатија или шчо?

Во Хром има многу Албанци. Како мали игравме фудбал, се дружевме, и кур не болеше за националност.
До ден денес се поздравувам со Албанците од Хром.
До дене денес уште се дружат Македонци и Албанци од Хром.

Во 22 се возев ко мал, и минимум 10 пати бев сведок на тоа како Македонци тепаат Албанци од чиста мира.
За иронијата да биде поголема, 3-4 пати во тие тепачки учествуваа Македонци кои се од Хром, и всушност се дружат со Албанци од Хром.

И не викам дека само ова се случувало, но тоа било во мое видно поле. Секако дека имало и Албанци у 12 и 2 шо тепале Македонци.

На Водно ме касна пчела.
Бев по тој новиот пат кај шо ретко поминуваат коли. Мојата беше далеку паркирана.
Бев со уште еден другар.
Му реков ене кола, ќе ја застанам да ме пренесе брзо затоа што мислам дека имам алергија.
Ми рече „хахахах сигурно ќе ти застанат да“.
Колата беше со кумановска регистрација.
Внатре имаше Албанец.
Му објаснив.
Ми рече „влези, но нема место за уште еден“.
Го оставив другарот сам.

Знаеш зошто немаше место?
Затоа што мене, 30 годишен рандом вол, ме седна позади со ДВЕТЕ НЕГОВИ ЌЕРКИ од по 3 и 7 години.
И ме однесе до мојата кола и ми рече се надевам ќе биде се во ред со тебе.


Намини на кафе у кафе цирих некад ( кај хаџиБуљашите) па ке ти покажеме и ке видиш зошто е топанско на тоа ниво а зошто ТИ си у влае сега и понатака...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Убаво друштво си набројал секоја чест.Од Турците ако чекаш помош ќе ја дочекаш.Сега види јас зборувам за Македонија не за Румелија или поделена Македонија на неколку делови.Тогаш ни ти не си ништо поразличен од ботовите на Заеб.
И не по националност сум Влав но Македонија е моја татковина и таа ми е пред се.
Не бе другар, ти не ја сакаш оваа држава. Да ја сакаше немаше секој пост да ти е за поделби и аналбанци.
Ти на баба ти може да и кажуваш колку и дали ја сакаш, тука памет да ни солиш, не.
Не сме сите од Марс паднати.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Намини на кафе у кафе цирих некад ( кај хаџиБуљашите) па ке ти покажеме и ке видиш зошто е топанско на тоа ниво а зошто ТИ си у влае сега и понатака...
Се зезаше дечкото.Ништо страшно.[DOUBLEPOST=1533155625][/DOUBLEPOST]
Не бе другар, ти не ја сакаш оваа држава. Да ја сакаше немаше секој пост да ти е за поделби и аналбанци.
Ти на баба ти може да и кажувам колку и дали ја сакаш, тука памет да ни солиш, не.
Не сме сите од Марс паднати.
Ок нема да те убедувам.Ќе се читаме за неколку години.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.616
Поени од реакции
26.133
Намини на кафе у кафе цирих некад ( кај хаџиБуљашите) па ке ти покажеме и ке видиш зошто е топанско на тоа ниво а зошто ТИ си у влае сега и понатака...
Ај ај, до кога ќе е така... Кога ќе ти се роди дете и ќе мора да го чуваш надвор за да не го млатат ќе видиш ќе невидиш ќе си избегаш и ти.... Тоа требаше да сопре 90тите кога нагло сите се иселија, сега е џабе брат 10 на 1 се... Ги имаат бележано сите влезови кај што живеат млади каури.... значи спремни се...
 
И

Име И Презиме

Гостин
Ај ај, до кога ќе е така... Кога ќе ти се роди дете и ќе мора да го чуваш надвор за да не го млатат ќе видиш ќе невидиш ќе си избегаш и ти.... Тоа требаше да сопре 90тите кога нагло сите се иселија, сега е џабе брат 10 на 1 се... Ги имаат бележано сите влезови кај што живеат млади каури.... значи спремни се...
Тоа и јас го велам ;).
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Ај ај, до кога ќе е така... Кога ќе ти се роди дете и ќе мора да го чуваш надвор за да не го млатат ќе видиш ќе невидиш ќе си избегаш и ти.... Тоа требаше да сопре 90тите кога нагло сите се иселија, сега е џабе брат 10 на 1 се... Ги имаат бележано сите влезови кај што живеат млади каури.... значи спремни се...
Не викај така бугарин или шшипптар ќе те направат.Ама шо се сеќираш Русите и Турците ќе помогнеле.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.616
Поени од реакции
26.133
Не викај така бугарин или шшипптар ќе те направат.Ама шо се сеќираш Русите и Турците ќе помогнеле.
Бегањето не е опција... Ако бегавме вчера од Топаанско, денеска бегаме од Ѓорче и Хром, а набргу ќе бегаме и од Карпош4, Тафталиџе2, за да за 30-40 години со ова темпо Скопје биде претежно Албански град.... Ова нема да се спречи доколку има поделба... Топанско кога бев дете немаше ни 10% Албанци, види сега колку има.... Дали тоа што бевме друга држава со Косово, го намали населувањето на Косовари и бегањето на Македонците....
Не е тоа опција...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Бегањето не е опција... Ако бегавме вчера од Топаанско, денеска бегаме од Ѓорче и Хром, а набргу ќе бегаме и од Карпош4, Тафталиџе2, за да за 30-40 години со ова темпо Скопје биде претежно Албански град.... Ова нема да се спречи доколку има поделба... Топанско кога бев дете немаше ни 10% Албанци, види сега колку има.... Дали тоа што бевме друга држава со Косово, го намали населувањето на Косовари и бегањето на Македонците....
Не е тоа опција...
Која е опцијата?
Само ќе те замолам да напишеш за да може да дискутираме.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.616
Поени од реакции
26.133
Која е опцијата?
Само ќе те замолам да напишеш за да може да дискутираме.
Кога губиш во Фудбал... Која е опцијата? Да се повлекуваш ли? Консолидација, враќање на морал, организација, дисциплина и единство... Па ако треба макијавелистички....

И да, мноогу деца...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Кога губиш во Фудбал... Која е опцијата? Да се повлекуваш ли? Консолидација, враќање на морал, организација, дисциплина и единство... Па ако треба макијавелистички....
Брат од Смилковско езеро кога бев седмо оделение очекував да тргнеме во напад.Секој ден читав по фб како македонскиот народ се будел како треба да се обединиме.Толку време помина.После Смилковско го убија Ангел го убија Саздо.Беа претепани стотици Македонски деца и никој не се побуни.Сите со наведнати глави слушаа наредби од штаб и не реагираше.Со кој луѓе го замислуваш ти тоа да го направиме?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.616
Поени од реакции
26.133
Брат од Смилковско езеро кога бев седмо оделение очекував да тргнеме во напад.Секој ден читав по фб како македонскиот народ се будел како треба да се обединиме.Толку време помина.После Смилковско го убија Ангел го убија Саздо.Беа претепани стотици Македонски деца и никој не се побуни.Сите со наведнати глави слушаа наредби од штаб и не реагираше.Со кој луѓе го замислуваш ти тоа да го направиме?
6 милиони Евреите со наведнати глави речиси доброволно отидоа во смрт, откако рабтеа бесплатно во конц логорите... Но види ... одтогаш до сега направија држава која пали и гаси во регионот, ја Бомбрадира Сирија како ќе и текне и кога ќе и прдне на курот, додека Трамп најавуваше со фанфари дека ќе ракетира...

Така да мометналната состојба нека не те обезхрабрува.... претежно најголемите битки се добиваат со ум, на долги стази...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom