Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Dali broevite na ovaa evidencija shto ja vodite se od prepiskite shto gi proveruvame online na stranata ili se od molbata shto ja dobivme kako hartien dokument
Random broevi, slucajno najdeni so sporedba na moeto brojce i 3/4 drugari. Anonimni se broevite i neznam dali se makedonski, moldavski ili kakvi i da bilo drugi nacionalnosti, moze nekoj ke so go prepoznae no odnapred se izvinuvam, nema namera za steta.
 
Член од
30 април 2018
Мислења
25
Поени од реакции
42
zdravo....izvini da prasam,jas sum od 2014 posto vikate deka vi e specijalnost.Pominat intervju u dekemvri 2014.A mi stoji da dokazam vzhodjas blgarin na dopolnitelna proverka do 19.09.2016...mozes nesto podetalno da mi kazes...[DOUBLEPOST=1528284564][/DOUBLEPOST]
vo april 2017 preku posrednici od sofija odnesov dokument preku mkd-bg udruzenje od strumica,a vo noemvri 2017 dostaviv dokument originalen na bug jazik deka pradedomi e bugarin ima pecat na carska bugarija na tri stranici...
Cekaj i ja sum dekemvri. Ke se smeni. Gledas koi broevi ti gi kazuvaatvdeka se smeneti
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Ve molam za pomos; Dali nekoj znae dali postoi nacin da registriram firma vo Bugarija (za rabota so EU). Pocnata sum so procedura za Bugarski pasos no vo ovoj moment verojatno toa ne bi bilo od golema pomos.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Dojde i Juni, ke dojde i Septemvri ke dojde i 2020, nie so sme na dopolnitelna ke si cekame... Vie uste tesete se deka ke dojde denot koga ke ne pregledat :) Dosta lafete pregledale od 2014, imale 4 godini ne gi pregledale sega ke gi pregledat. Daj ne tresete gluposti samo taka. Na ovoj Zaev mu kazal imalo prepreki, na drug blizok covek na Borisov na 3 tetka mu bila Ministerkata na pravosudije... Pravete si filmovi ko turski serii... daj svatete ja realnosta, ne gledate deka samo lazat posrednicite. Odela rabotata napred, eve jas ne gledam nikakvi promeni ni vo 2013, 2014,2015,2016, 2017. Na drugar mu imase status deka ceka potpis za ukaz i posle 2 meseca, otkaz na ukazot. I nekoj ke me tesi ovde taka bilo onaka bilo...Dosadni ste so babinite prikazni
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
27
Ve molam za sovet. Sakam da ja prevedam diplomata od nas fakultet Dali e dovolen samo prevod ili treba I da ja legaliziram? Kade ima dobar preveduvac(I sto ke ja legalizira ako treba) vo Sofia? Kolku trae procedurata?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Ve molam za sovet. Sakam da ja prevedam diplomata od nas fakultet Dali e dovolen samo prevod ili treba I da ja legaliziram? Kade ima dobar preveduvac(I sto ke ja legalizira ako treba) vo Sofia? Kolku trae procedurata?
Ќе ти треба нострификација, за секоја држава мислам дека е посебно. Ако сакаш може да ти дадам број од човек од Струмица да си прашаш подетално.
 
Член од
26 декември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
66
Zdravo,dali znaete do koga e stignato so proishodite?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
После 3год непроменет статус дополнителна еве промени на финална од вчера па и редно беше да се опраи работава 41**/2014 документи од прв братучед па после за секој случај дадов и умреница од прадедо роден под 1920та и потврда од Струмица. Со среќа на сите што побрзо да си земите!
Честитки.

Овој случај ми дава надеж пошо иста ситyација ќе сум штом ми дојде редот, со истите документи.

Со напомена дека нема да чекам да дојдам до дополнителна туку на денот на интервјуто дополнителни документи ќе дадам. Уште два месеца до него и х месеца до пасош. :popce:
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Дечки до кај се (до кое бројче) со промените од задолжителна во следен статус?
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
nema nikakvi sansi, samo govorat site od zdruzenia , sranja govorat, ajde eden neka mi pusti screenshot sto e dobil so zdruzenie. Ovie tuka samo lazat, demek biduvalo. se e frlanje pari, se smenija rabotite, i btw, nosev od zdruzenie, doplativ 60 eu, frleni pari se toa[DOUBLEPOST=1528192790][/DOUBLEPOST]
jas vi kazuvam nase licno iskustvo so brat mi kako se odvivaat rabotite, pa vie sega svatete me kako sakate, bitno, toa e realnosta, rabotite se mnogu promeneti
Ja preku brat mi zedov sofija interviju 27.10.2016 19 meseca od interviju 5 meseca na proverka od vice JA MISLAM DEKA E SVE DO SREKJA DA IMAS POSTO ZNAM MNOGU PREKU BRAT GI ODBIJA NAZALOST
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
22 crni ludi mesecaaaaaaaa i sega na dopolnitelnaaaaaaa??????Pa ako so star dokument cekas 22 meseca od intervju do dopolnitelna i sega uste neznam kolku do proverka od viceprezident pa do ukaz....OVA ZNACI DEKA POVECE NE DAVAAT NA NIKOJ.TOLKU BESE IZGLEDA KOJ DOBI DOBI ZA OSTANATITE TOLKU TOCKA.
чекај малку,чисто онака от љубопитност,22 месеци от интервјуто чекаш на финална проверка или беше на дополнителна 22 месеци?моеже да појасниш!!![DOUBLEPOST=1528340161][/DOUBLEPOST]абе ФАЦИ ај кажете нешто,прашал и некој нешто или разбрал нешто за процедурава,,на вести слушнав дека кој сака пасош ке плакал и данок во БГ.за мене тоа е во ред и фер!!ШТО МИСЛИТЕ ВИЕ за това!!!
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom