Русија - смена во надворешната политика?

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Па и ти можеш твојата пристрасност кон башар и шија исламот да ја артикулираш у тоа нивното жртвување, знаеш они како го праат тоа...
Башар ги поштува сите религии, не можам лош збор за човекот да кажам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Башар ги поштува сите религии, не можам лош збор за човекот да кажам.
Ти сега треба да тргнеш по патот на твоите празноглави еквиваленти од Босна и Косово и да одиш да го браниш чичкото што ги поштува сите религии и што напраи геноцид врз народ кој не е негов. Таму ќе си вадите очи едни со други, све заостанати, ретаедирани. Ехеее, да имавте поише муда од мозок, до сега Балканов ќе цветаше без вас. Ама ти се испичка да влезеш у собрание на 27-ми, не па да идеш таму у ров.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.705
Поени од реакции
11.962
Нема да ги читам, не си троши време.
трендо = дпне
декстер со цитати, линкови и „тези“ со потекло од трендо/оффнет = ај погоди што!
Може не го праиш тоа намерно, ама го праиш....така да, исто као шо проверуваш што јадеш, седни и провери што читаш, па дури после покушавај да не убедуваш овде.
Воопшто не планирам ниту да се обидам да те убедувам тебе, статиите кои Трендо ги преведува, а кои јас ги копирам тука на форумов се` превземени од други медиуми и јас секогаш ги објавувам со линковите од изворните медиуми.

Тоа што Трендо е преведувачот исто така е` игра на судбината, а колку ти имаш доверба во Трендо или не, мене лично воопшто не ме интересира.

Јас ги копирам статиите бидејќи се` издржани и објавени од веродостојни медиуми, а дали ти или било кој друг ќе ги третира(ш) тие статии како веродостојни или не, е` исклучиво твој/ваш проблем, а не мој.
 
Последно уредено:

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ехеее, да имавте поише муда од мозок, до сега Балканов ќе цветаше без вас.
Па да не бевте вие либералите про-нато Југословени, Југославија немаше да се распадне ;)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Па да не бевте вие либералите про-нато Југословени, Југославија немаше да се распадне ;)
Еј? Па ти сеа цмиздриш по Југославија? Па ти си као дете по играчка....те ја сака, те не ја сака...
Знаеш што немаше у СФРЈ? Баш тоа - религија...и со русите не бевме добри. Ти си првиот шија југоносталгичар....појма немаш што збориш, што тресеш. Што си губам јас време со тебе и со фанот на трендо воопшто...4 лига исток сте.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.705
Поени од реакции
11.962
Еј? Па ти сеа цмиздриш по Југославија? Па ти си као дете по играчка....те ја сака, те не ја сака...
Знаеш што немаше у СФРЈ? Баш тоа - религија...и со русите не бевме добри. Ти си првиот шија југоносталгичар....појма немаш што збориш, што тресеш. Што си губам јас време со тебе и со фанот на трендо воопшто...4 лига исток сте.
Најголемиот фан на Трендо тука си ти, бидејќи најчесто го спомнуваш секој пат кога ќе наидеш на негова статија цитирана на форумов. ;)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Реков ја дека си про-нато Југословен :)
Боље него шија-путинист-антички словен[DOUBLEPOST=1528184114][/DOUBLEPOST]
Најголемиот фан на Трендо тука си ти, бидејќи најчесто го спомнуваш секој пат кога ќе наидеш на негова статија цитирана на форумов. ;)
Фан сум, да. Да не ве едуцираше вас двајца немаше со кого да зборам за геополитика. Е сеа шо тресете глупости....толку дала мајка природа.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.832
Поени од реакции
21.962
Има ли поголема хипокризија од твојата @Pina ?
Мастурбираш на Русија, а живееш во нејзин голем противник. Русија сега е иста како сите светски сили по уредување (освен Кина, формално) и све околу себе го гледа отприлика како слон шо ги пази мравките кога оди. Народот....имам кратко време живеено со Руси, поголеми гомна у живот немам упознаено од нив, арогантни створови од некоја руска провинција што у џеб ги носев и по образование и по однесување. Немаа ни чуено каде е „таа Македонија“. Руската империја има збришано цели народи, номадски племиња од Сибир, Јакутија, далечниот исток, а народи како киргистанци, казахстанци, така ги има асимилирано, да не си го знаат веќе сопствениот јазик. Русофилството во Македонија треба да се забрани со закон. Ниту историски сме имале некаква поддршка, ниту ќе имаме во иднина. А ти ако сакаш да си држиш до достоинство (што го немаш у моментов), качи се на авион и оди да живееш таму, па кога од аеродром до хотел ќе те стрпаат корумпирани руски џандари заради само за нив познати причини да дојдеш пак да пишеш на форумов и да ни кажеш како е.
Леле што прочитав! Генерализираш 145+ милиони на искуство со неколку луѓе и според тоа ти си спремен да кратиш слободи во државава. Ти или ептен ја мразиш Русија (поради твои лични причини) или си мрднат.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
алма вртимушка, силма фекал и бате кептен мурика во одбрана на западната цивилизација од дивите орди на Путин..
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Леле што прочитав! Генерализираш 145+ милиони на искуство со неколку луѓе и според тоа ти си спремен да кратиш слободи во државава. Ти или ептен ја мразиш Русија (поради твои лични причини) или си мрднат.
Мрднат? Знаете ли ко луѓе да зборите бе?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.705
Поени од реакции
11.962
Фан сум, да. Да не ве едуцираше вас двајца немаше со кого да зборам за геополитика. Е сеа шо тресете глупости....толку дала мајка природа.
Единствен кој тресе тука глупости си ти, уште во 9 ипол наутро си се закачил на форумов за да тропаш глупости во облик на реплики кон тие кои копираат статии на форумов од твојот омилен Интернет портал Офф.нет .

Така треба Мирке, тоа се вика посветеност. (y)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@Dexter26 Хусеин, станувам во 6 саат како секој чоек што работи и што е интелектуалец. Леонардо да Винчи своевремено зборел дека спиење е губење време. Тебе те погодува што те гаѓам меѓу рогови у тие трендо-тезите на кои си им апостол на форумов, па измишљаш мирки, миленки....да биде иронијата поголема, мирко хермафродитот е проруски настроен и е поблиску до твоите научни фантастики од геополитика. Не се р'чкај со некој шо има поголемо животно искуство, знаење и природна интелигенција од тебе, само ќе си се измочаш сам себе.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.705
Поени од реакции
11.962
@Dexter26 Хусеин, станувам во 6 саат како секој чоек што работи и што е интелектуалец. Леонардо да Винчи своевремено зборел дека спиење е губење време. Тебе те погодува што те гаѓам меѓу рогови у тие трендо-тезите на кои си им апостол на форумов, па измишљаш мирки, миленки....да биде иронијата поголема, мирко хермафродитот е проруски настроен и е поблиску до твоите научни фантастики од геополитика. Не се р'чкај со некој шо има поголемо животно искуство, знаење и природна интелигенција од тебе, само ќе си се измочаш сам себе.
Имаш животно искуство колку што има траги од ланскиот снег, Мирке, мислиш дека се 'рчкаш со некој, додека во пракса само правиш будала од себеси. Со телескоп не можеш да погодиш нечии рогови, дури и кога би знаел како се погодуваат.

Но не се секирај, знам дека горештиниве секогаш ти удираат по психата, па затоа ќе ти ја простам илузијата за себеси која ја имаш наречена интелектуалец. :pos:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Имаш животно искуство колку што има траги од ланскиот снег, Мирке, мислиш дека се 'рчкаш со некој, додека во пракса само правиш будала од себеси.

Но не се секирај, знам дека горештиниве секогаш ти удираат по психата, па затоа ќе ти ја простам илузијата за себеси која ја имаш наречена интелектуалец. :pos:
Мудрецот од планината за тебе, Хусеин.
Трендоленд, твојата „библиотека“ у мал прст ја имам.
Пишувај на темата, не ми се јадат казнени за тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom