Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Види сеа јас ја почитувам желбата на граѓаните да уживаат во фекалии, така да слободно уживај си во лифтот....
Многу транспарентно. Никогаш не си бил поблиску доп вистината. Согласно новиот живот.[DOUBLEPOST=1528195759][/DOUBLEPOST]
Breee, me potsti na mladosta, vo 70te slushavme vesti od radio Tirana na srpski jazik, onaka za zaebancii.
Go chitam Politiko i mi se chini deka slusham Radio Tirana od vremeto na Enver Hodza,
Shto da se kazhe,,"evergreen" novinarstvo bez konkurencija.
Во времето на социјализмот, на вести се известуваше за „работни победи“.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.158
Поени од реакции
85.569
Еве дефиниција за глуп човек...

20180605_124529.png

Овој е нешто као Ваоо на форумов, се прави голем патриот и тврди дека е неутрален, а потајно си ја тера глупата пропаганда која очигледно е дека некој му ја сервира на готово, а овој без да размисли, ни 2 ни 3 ќе ја лупне на ѕид по фб и ќе се изрезили за сите пари.

Е овој лик прво ги поддржуваше Шарените, потоа се стиши еден период (ѓоамити неутрален), и сега цепа со ваква "Трендо" пропаганда... 53.000 го следат на фб.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Еве дефиниција за глуп човек...

Прегледај го приврзокот 191770

Овој е нешто као Ваоо на форумов, се прави голем патриот и тврди дека е неутрален, а потајно си ја тера глупата пропаганда која очигледно е дека некој му ја сервира на готово, а овој без да размисли, ни 2 ни 3 ќе ја лупне на ѕид по фб и ќе се изрезили за сите пари.

Е овој лик прво ги поддржуваше Шарените, потоа се стиши еден период (ѓоамити неутрален), и сега цепа со ваква "Трендо" пропаганда... 53.000 го следат на фб.
Овој или постира за политика или јаде гомна за девојчиња, ми делува како последен пат да допрел женско во 1997 па сега ги канализира фрустрациите. Да не зборам дека ова погоре му е тешка глупост.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Глупост е зошто голем дел од англиските термини прво потекнуваат од латински поими за тие територии. Да не идам од случај до случај.

Сега баш се заинтересирав за државите спомнати и си има некое значење што датира од пред стотици години.

Иако и јас сметам дека со менувањето на името не нужно доаѓа до промена на идентитетот, се' додека се задржи терминот „Македонија“ во името. (инаку, имам пишано, јас лично сум против промена на името за внатрешна употреба)
Поентата ми е дека аргументот од сликава е екстремно глуп.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.096
Жена македонка има инаку и дете со неа, затоа мрзи каури.....по-дно не знам дали може да биде.
Мoже.Женa му е пo днo oд негo.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.021
Еве дефиниција за глуп човек...

Прегледај го приврзокот 191770

Овој е нешто као Ваоо на форумов, се прави голем патриот и тврди дека е неутрален, а потајно си ја тера глупата пропаганда која очигледно е дека некој му ја сервира на готово, а овој без да размисли, ни 2 ни 3 ќе ја лупне на ѕид по фб и ќе се изрезили за сите пари.

Е овој лик прво ги поддржуваше Шарените, потоа се стиши еден период (ѓоамити неутрален), и сега цепа со ваква "Трендо" пропаганда... 53.000 го следат на фб.
Бугарофил е админот за Љупчо е.[DOUBLEPOST=1528197328][/DOUBLEPOST]
Мoже.Женa му е пo днo oд негo.
Жена му е онаа Елена од Утринска на Телма.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Леле леле леле.Абе oвa Републикa Сoвременa Мaкедoнијa е лaгa тaкa? Акo е вистинa декa СOВРЕМЕНА е еднa oд oпциите јaс мислaм слoбoднo некa се рaспушти држaвaвa aкo уoпште пoстoи
А што после 50 г. кога нема да сме веќе современа? Пак ли менување?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И јас прво на англискиот превод се сетив, и мислам дека Modern ќе биде преводот. Според мене Современа е одлично решение, ама нема да пројде овој предлог кај Грците. Ако успеат да го договорат Современа, апсолутно никој нема во практиката да го користи. Како на пример, Уругвај е Ориентална Република Уругвај и за тоа Ориентална Република никој поим нема. Ако Современа ја прифати грчката страна, за РМ е no brainer.
Ја па мислам дека сите овие креативни решенија се за да ни се згнасат од што се глупи и после кога ќе кажат официјално ново име е Северна, да речеме супер е можеше и полошо.

Тоа што некои држави како во постот погоре имаат две имиња е факт, но тие имиња се од некои историско-географски прилики, имиња кои државите сами си ги одбрале, имиња кои си ги користат по дома, а ние наеднаш испадна преговараме за наметаното име, ерга оменс, воопшто не може да се прават споредби.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.096
Јa пoзнaвaм.Првo јa скaрa сo сите Мaкедoнци пријaтели, пa му рoди дете пa јa шутнa.Дa видaм сегa штo прaви тaa глупaчa.Дa не идеме oф тoпик
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.021
била против господинот Груевски
А требаше да претпоставам па и ти беше против господинот Груевски.[DOUBLEPOST=1528198941][/DOUBLEPOST]
Јa пoзнaвaм.Првo јa скaрa сo сите Мaкедoнци пријaтели, пa му рoди дете пa јa шутнa.Дa видaм сегa штo прaви тaa глупaчa.Дa не идеме oф тoпик
Школски пример кога муслиман ќе се ожени со христијанка.А може и превентивен ќотек лапала дома кој ти знае.Само така за такви глупачи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom