Дали користите кондоми?

Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Секако.... посебно ако немаш деца, кои наскоро ќе дојдат во период кога ќе станат сексуално активни.

И ако ги ставаш на исто рамниште Кардашијанс и општото здравје на Македонците.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Секако.... посебно ако немаш деца, кои наскоро ќе дојдат во период кога ќе станат сексуално активни.

И ако ги ставаш на исто рамниште Кардашијанс и општото здравје на Македонците.
Сега ме убеди, после аргументот со децата. Утре се пуштам во кампања користете кондом, метод врата до врата.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Abe drugarce kakov jebani seks e toa preku gumicka?
Cim nema direkten dodir na organ so organ, cim moras da staves gumicka na nego togaj mozes da go staves u da go muskas u bilo sho sho e dupcesto!
 

el-extrano-negro

доживувач
Член од
28 април 2018
Мислења
5
Поени од реакции
3
kondom u seks e kako da gi stavas alistata u kesa pred da gi peres
(ako ti e do zastita i preventiva nema da se e*es so se i sesto)
:pos::cool:

а децата..... епа децата се проблем на светската политика за човечки ресурси или хранење усти...населенија густи итн итн
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Секако.... посебно ако немаш деца, кои наскоро ќе дојдат во период кога ќе станат сексуално активни.

И ако ги ставаш на исто рамниште Кардашијанс и општото здравје на Македонците.
Шо ти требаше у глава да му ја ставиш идејата да се размножува ?!?!?!

Светот е доволно лош и со тоа него само шо го има, а не па уште некој од неговата сорта да ни се изроди...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
И по долга врска користам, заеби ти деца на овие години. :pos:
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Кондом спасува живот. (или убива) како и да го сфатиш.:D:D
 

Лорд Зуко

I'm the protagonist of your life.
Член од
27 мај 2018
Мислења
18
Поени од реакции
7
Сериозно прашувам
Во принцип не користам 99% од случаите. Можда ептен некоја ако и се гледа дека е пуна болести (ова глуп муабет) па да ставам куртон. Нема бољи секс од bare секс :)

Ја кондомите ги викам 'љубовна бариера' :anco:
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Во принцип не користам 99% од случаите. Можда ептен некоја ако и се гледа дека е пуна болести (ова глуп муабет) па да ставам куртон. Нема бољи секс од bare секс :)

Ја кондомите ги викам 'љубовна бариера' :anco:
А ја кондомите ги викам: Заштита од сексуално преносливи болести и несакана бременост!

Под итно да се вратите во основно и да почните да учите што може сексуално пренослива болест да му направи на организмот, и да научите што е и како изгледа бременост!

Не само што вие ризикувате, туку и оние со кои имате секс ги ставате под ризик. Па ќе смените партнери, па и партнерите ваши ќе сменат партнери... и секогаш ќе имате секс без кондоми и после ќе се чудите од кај имало ХПВ на секој чекор. 75% од жените во Македонија имаат ХПВ, кај мажи, не може ни да се дознае бројот, бидејќи за мажи не постои тест!! Пред некоја година во Скопје имаше мини-епидемија на гонореа кај средношколци!!

Чукнете си ги тоа главите и размислете што правите.

Сексот не е само задоволство!
Сексот е и ОДГОВОРНОСТ!

И да додадам! Чудете се после зошто толкав голем процент на неплодност има меѓу луѓето! Сите преносливи болести, дури и 'најнеопасните', се огромен ризик по репродуктивното здравје во иднина!
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Да не бидам погрешно разберен до дека кондомите се 80+ ден процентот на користење нема да биде повисок ... А какво време дојде мислам дека треба да стане задолжителен :pusigo: па дури и за ова на жалост:place:
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Да не бидам погрешно разберен до дека кондомите се 80+ ден процентот на користење нема да биде повисок ... А какво време дојде мислам дека треба да стане задолжителен :pusigo: па дури и за ова на жалост:place:
Конечно некој сериозно да ја разбере темава.

Премногу има кои општат без кондоми, и тоа, возрасни луѓе кои се во бракови и со еден куп швалери/ки!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom