Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Пред неполн саат добив позив на мобилен од штабот на вмро!?

Госпоѓата или госпоѓица ми се обрати со име и презиме? Ниту сум член на вмро ниту во ниедна партија?

Од каде мој телефонски број (приватен мобилен) и од каде им се имињата и презимињата? Како успеаа да ги најдат сите приватни телефонски броеви од Македонија, ова пак смрди на криминал.

Дознав дека ќе организирале протести и автобусот тргал од Воклово во незнам колку саатот и дали ќе присуствувам? Ова е изгледа битно за бројката која ќе се објави по "медиуми". Јас живеам во Велес, немам никаква врска со Волково?

Кој сака нека си протестира, немам против никого ништо против, но некој да ми се меша во приватноста е подло. Уште ли не им дојде памет и на секаков можен начин ќе собираат "протестанти".

Заборавив да ја прашам дали ќе има сокче :).
 
И

Име И Презиме

Гостин
Пред неполн саат добив позив на мобилен од штабот на вмро!?

Госпоѓата или госпоѓица ми се обрати со име и презиме? Ниту сум член на вмро ниту во ниедна партија?

Од каде мој телефонски број (приватен мобилен) и од каде им се имињата и презимињата? Како успеаа да ги најдат сите приватни телефонски броеви од Македонија, ова пак смрди на криминал.

Дознав дека ќе организирале протести и автобусот тргал од Воклово во незнам колку саатот и дали ќе присуствувам? Ова е изгледа битно за бројката која ќе се објави по "медиуми". Јас живеам во Велес, немам никаква врска со Волково?

Кој сака нека си протестира, немам против никого ништо против, но некој да ми се меша во приватноста е подло. Уште ли не им дојде памет и на секаков можен начин ќе собираат "протестанти".

Заборавив да ја прашам дали ќе има сокче :).

Почнувате да тролте.Објави го бројот тука да не се јавуваат и кај други.
Сега не е вмро на власт (нели) и неможе да уценува и малтретира луѓе од други градови да доагаат на протести .

п.с името и презимето можно е да го знаат ако го имаш на вибер
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Почнувате да тролте.Објави го бројот тука да не се јавуваат и кај други.
Сега не е вмро на власт (нели) и неможе да уценува и малтретира луѓе од други градови да доагаат на протести .

п.с името и презимето можно е да го знаат ако го имаш на вибер
Слободно прашајте за сокче на:
072 217 968
Имам тапа мобилен со исклучен интернет, ми служи само за ало.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Слободно прашајте за сокче на:
072 217 968
Имам тапа мобилен со исклучен интернет, ми служи само за ало.

Секакви комбинации се во игра.Се скучувало да оставаат броеви на блиски без да знаат.Нормално со име и презиме :pos:.
Бидејки јавно го објавивте бројот размислете дали навистина ве побарале за протест од вмро.:tapp:
Тролате јако!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.501
Поени од реакции
22.537
Кога било кажано дека странците ќе не пикнеле во еу и нато или пак дека ќе ја притиснеле Грција во наша корист.

Немој да клеветиш друже Владе :)
Sigurno si zapoznaen deka nema i gaska i maska taka? Nikogas i nemalo , niti pak nekogas ke ima.
Duri ti odeja ajde da recam vo korist na tvojata agenda, zamisla ili sto i da ti se motalo niz glavata strancite bea super, sekoj post, nekogas i nekolku pati vo ist post gi vospevase, se krstese, more prdese od radost kako strancite vaka taka onaka. E pa stigna smetkata. I vikas ke ne zakrpele a? Nemoj da mi recis deka voopsto i ne ti padna na pamet vakov razvoj na nastanite. Se samo rozovo ti se gledase a ?
Taka da izvini ama ova nema vrska so nikakva kleveta. Toa deka ti si se pravel ili si bil slep na oci i ne e nekoe opravduvanje. Ama kjuti barem eksterno ukinaja. A da ukinaja i radiodifuzna taksa i evtina tarifa vovedoja (y)[DOUBLEPOST=1527628044][/DOUBLEPOST]
Пред неполн саат добив позив на мобилен од штабот на вмро!?

Госпоѓата или госпоѓица ми се обрати со име и презиме? Ниту сум член на вмро ниту во ниедна партија?

Од каде мој телефонски број (приватен мобилен) и од каде им се имињата и презимињата? Како успеаа да ги најдат сите приватни телефонски броеви од Македонија, ова пак смрди на криминал.

Дознав дека ќе организирале протести и автобусот тргал од Воклово во незнам колку саатот и дали ќе присуствувам? Ова е изгледа битно за бројката која ќе се објави по "медиуми". Јас живеам во Велес, немам никаква врска со Волково?

Кој сака нека си протестира, немам против никого ништо против, но некој да ми се меша во приватноста е подло. Уште ли не им дојде памет и на секаков можен начин ќе собираат "протестанти".

Заборавив да ја прашам дали ќе има сокче :).
Jas pred nekoj den dobiv povik od nekoja prezentacija za pernici , kebinja i soznam tamu sto. More najkulturno so ime prezime me pokanija na prezentacijata. Ne ni morase da prasam, sami mi kazaja deka ima besplatna vecera i pijacka i nekoja nagradna igra i bla bla bla. A mene kolku sto me drzi umot niti sum im dal nekogas broj, niti ime ili prezime, niti pak kaj ziveam. Sumliva rabota :cautious:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
5.044
Sigurno si zapoznaen deka nema i gaska i maska taka? Nikogas i nemalo , niti pak nekogas ke ima.
Duri ti odeja ajde da recam vo korist na tvojata agenda, zamisla ili sto i da ti se motalo niz glavata strancite bea super, sekoj post, nekogas i nekolku pati vo ist post gi vospevase, se krstese, more prdese od radost kako strancite vaka taka onaka. E pa stigna smetkata. I vikas ke ne zakrpele a? Nemoj da mi recis deka voopsto i ne ti padna na pamet vakov razvoj na nastanite. Se samo rozovo ti se gledase a ?
Taka da izvini ama ova nema vrska so nikakva kleveta. Toa deka ti si se pravel ili si bil slep na oci i ne e nekoe opravduvanje. Ama kjuti barem eksterno ukinaja. A da ukinaja i radiodifuzna taksa i evtina tarifa vovedoja (y)[DOUBLEPOST=1527628044][/DOUBLEPOST]
Jas pred nekoj den dobiv povik od nekoja prezentacija za pernici , kebinja i soznam tamu sto. More najkulturno so ime prezime me pokanija na prezentacijata. Ne ni morase da prasam, sami mi kazaja deka ima besplatna vecera i pijacka i nekoja nagradna igra i bla bla bla. A mene kolku sto me drzi umot niti sum im dal nekogas broj, niti ime ili prezime, niti pak kaj ziveam. Sumliva rabota :cautious:
Во МЛМ (Мулти левел маркетинг) фирми има стратегија ако си нов дистрибутер треба да ги дадеш контактите на сите што ги знаеш на тој што е над тебе во мрежа. Од 1000 луѓе што ги знаеш ако еден се зачлени во МЛМ автоматски ти го дава телефонот на МЛМ. А доволно е само да е еден. Инаку и ВМРО на времето имаше интерна партиска задача, секој да даде број на 5 луѓе кој не се во партија...што правеа со броевите незнам. Но да стигне некој фирма или партија до твој број е лесна работа...доволно е само еден од најверојатно во просек 1-2000 луѓе кои го имаат твојот број да го даде некаде. Мене и партии и МЛМ ми се јавувале...вечери, сендивичи, кондоми се ми нуделе.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.635
Нај патриоти? Ако најпатриотски потег е полнењето на сопствените џебови, на сметка на доброто на сопствениот народ.

Кажи ми еден пример на патриот или десничар у светот кој амнестирал воени злосторници кои извршувале воени злосторства врз неговиот сопствен народ!
Или подобро кажи ми еден пример на било кој у светов, кој амнестирал воени злосторства извршени врз сопствениот народ!
Или најбоље, кажи ми еден пример на амнестирани воени злосторства!

А да беше само тој патриотски чин на Груевски....
Можам до утре да ти пишувам.
Nastrana patriotizmot sto e endemski vid.
Ociglededno nekoj tuka macka oci, bidejki se gleda deka voenite zlostornici ne se tie shto ti smetat, so ogled na toa deka istite seuste spijat spokojno vo svoite domovi, i utre gi ceka rabotno mesto od 1000eura a moze i poveke.
Pretpostavuvam ako navistina ti smetaat, ke bides razocaran od ovaa vlada mnogu poveke od prethodnata, zatoa sho momentalno tie voeni zlostornici ja drzat dirigenskata palka, a ovaa vlada so sigurnost vetuvase deka site ke si lezat.
Duri i Gruevski dozivotno da mu osudat, treba da se cuvstvuvas porazen poradi toa sto edna konstanta ostanuva i ne se menuva se dodeka se raspravame koj e pogolem patriot.

Kazi mi primer na bilo koj u svetov stava voen zlostornik pretsedatel na sobranie.
Kazi mi primer na bilo koj u svetov, pod ucena na voeni zlostornici go menuva ustav na edna drzava, isto i identitetot na sekoj zitel od taa drzava bez dozvola.

Ako mislis deka tocniot odgovor na ovie prasanja e DPMNE ili SDS gresis, tocniot odgovor e korumpiran makedonski politicar.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.727
Поени од реакции
3.736
Пред неполн саат добив позив на мобилен од штабот на вмро......
Де бе па и вие ко од Марс да сте паднати, МИ6 ги напраивте Вмро, woow многу тешкото да ти се дознае име и презиме. Цел живот го сервираме на јавноста со социјалните мрежи, тој зел се чуди ејј абе од кај ми знаат име.
Некој твој роднина/пријател дал твое име презиме и контакт за да те контактираат за протест, а он ќе докаже дека вреди со тоа што ке покаже бројка на луѓе пред тој што треба у партија.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.050
Поени од реакции
26.761
Sigurno si zapoznaen deka nema i gaska i maska taka? Nikogas i nemalo , niti pak nekogas ke ima.
Duri ti odeja ajde da recam vo korist na tvojata agenda, zamisla ili sto i da ti se motalo niz glavata strancite bea super, sekoj post, nekogas i nekolku pati vo ist post gi vospevase, se krstese, more prdese od radost kako strancite vaka taka onaka. E pa stigna smetkata. I vikas ke ne zakrpele a? Nemoj da mi recis deka voopsto i ne ti padna na pamet vakov razvoj na nastanite. Se samo rozovo ti se gledase a ?
Taka da izvini ama ova nema vrska so nikakva kleveta. Toa deka ti si se pravel ili si bil slep na oci i ne e nekoe opravduvanje. Ama kjuti barem eksterno ukinaja. A da ukinaja i radiodifuzna taksa i evtina tarifa vovedoja (y)
Подрум е темно и влажно место и претежно е легло на мувла која има негативно влијание врз психичкото здравје и помнењето...
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
poso nivoto na drzavava e `tato nosi,mama mesi` i ima moroni sto veruvaat deka `smeni ime, vlezi vo EU`
najverojatno vaka kje bide rabotata
kje se smeni sve sto treba za toj `morkov`-vlez vo EU
i koga kje dojde vreme, EU kje rece.ubavo sto smenivte ime, ama ima kriteriumi sto mora da se ispolnat. a toa e da se civilizirate kako za pocetok.
i taka makedonceto kje si ostane em ebano,em tepano. vo soglasnost so negovoto zivotno moto`tato nosi,mama mesi`
sve nekoj drug da mu pravi, on licno za sebe nikako, a pa use bez pottik ili nagrada-use pomalce
je bo te. da ti treba pricina`vlez vo eu` za da prekines da proagjas na crveno ili da frlis gjubre vo kontejner a ne na ulica.
kje sme se civilizirale od koga kje sme vlezele vo nato/eu. kakvi retardi setaat niz drzavava, toa cudo edno.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Де бе па и вие ко од Марс да сте паднати, МИ6 ги напраивте Вмро, woow многу тешкото да ти се дознае име и презиме. Цел живот го сервираме на јавноста со социјалните мрежи, тој зел се чуди ејј абе од кај ми знаат име.
Некој твој роднина/пријател дал твое име презиме и контакт за да те контактираат за протест, а он ќе докаже дека вреди со тоа што ке покаже бројка на луѓе пред тој што треба у партија.
Sorry јас не мислев тука да се карам со никого :). Ако ти киснеш по социјални мрежи тоа си е твоја работа. Јас немам профил на ниедна социјална мрежа.
Ако прочита убаво, ќе донесеш заклучок. Има некој член во вмро со мое име и презиме од Волково. Потоа во нивната "матична служба" е најден и мојот број, а "матичарката" наместо него ме нашла мене. Верувам дека имаат податоци за сите од нас.
И да не е така поентата е што и понатаму користат ниски методи. Народот во кој толку многу се повикуваа им плесна шамар, памет не им иде.

Еден од методите кој лично сум ги почувствувал:
2008 имаше некои избори, доаѓам од работа и старците плачат. Што е работа, дојдоа од вмро и ни рекоа ако не гласаме за нив ќе те избркале од работа. Племе му ебам и се живо што има на тоа говедо што тоа го направи.

Нека си протестираат, ќе зборувал и господинот Мицковски. Ме заболе ако зборувал, памет немам. Човеков нема харизма, ми делува како раштиман клавир, подобро нека не зборува ништо.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.236
Поени од реакции
11.489
Не можам да си поверувам дека има гомнари кои што ја подржуваат сегашнава политика од предавников.
Ете крадел Грујо, се смени.Која е потребата сеа да го спомнувате секој втор пост?Толку ли е тешко да пишете дека не го бидува Зокио и дека масовен закоп ни прај ?Многу полоша форма од грујовистите сте.
За 200ев се продавате,копитари.Грујовистите требаше да мижат на арамилукот од шефот,вие и на арамилукот и на тоталната распродажба.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.050
Поени од реакции
26.761
poso nivoto na drzavava e `tato nosi,mama mesi` i ima moroni sto veruvaat deka `smeni ime, vlezi vo EU`
najverojatno vaka kje bide rabotata
kje se smeni sve sto treba za toj `morkov`-vlez vo EU
i koga kje dojde vreme, EU kje rece.ubavo sto smenivte ime, ama ima kriteriumi sto mora da se ispolnat. a toa e da se civilizirate kako za pocetok.
i taka makedonceto kje si ostane em ebano,em tepano. vo soglasnost so negovoto zivotno moto`tato nosi,mama mesi`
sve nekoj drug da mu pravi, on licno za sebe nikako, a pa use bez pottik ili nagrada-use pomalce
je bo te. da ti treba pricina`vlez vo eu` za da prekines da proagjas na crveno ili da frlis gjubre vo kontejner a ne na ulica.
kje sme se civilizirale od koga kje sme vlezele vo nato/eu. kakvi retardi setaat niz drzavava, toa cudo edno.
оберкаповци...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.262
Поени од реакции
21.181
Некако се малер овие од СДСМ 27 години се они мора да менуваат имиња знамиња јазици идентитети се откажуваат од истории териоријални поделби први коалиции со терористи итн. Човек да помисли што малери беа...не се они криви толку им е среќата.:D
СДСМ е партија која на македонскава политичка сцена имаат улога на клозетари - идат на власт секогаш кога треба да се прават некои гомнарии. Гомнарии кои не влијаат негативно само на угледот и рејтингот на нивната партија, туку оставаат трајни последици.

Но, мислам дека не е тоа малер или несреќен сплет на околности. Коленичењето, кодошењето, сервилноста, предавствата, гомнариите и тн., сѐ тоа им е генетски детерминирано. Впрочем, затоа и 11 години беа во опозиција, што за ваква монтипајтонска партија составена од медиокритети со скромен интелектуален капацитет, и не е така лошо и неочекувано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom