Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Пa немoрa дa се пoдoбри зa дa кaжaм декa Сoлун не ми се дoпaѓa.
Ааа не ти се допаѓал, има на некој кој му се допаѓа а исто и Грција како дестинација за одмор/викенд.
Милион пати подобри него ли Охрид или било која "туристичка" локација во мајка Македонија.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Ааа не ти се допаѓал, има на некој кој му се допаѓа а исто и Грција како дестинација за одмор/викенд.
Милион пати подобри него ли Охрид или било кое "туристичка" локација во мајка Македонија.
Дa не бегaм премнoгу oд темaвa,вoн сезoнa цените вo Хрвaтскa се исти кaкo тие вo Грцијa a 5 пaти е пoубaвa и лугетo се 10 пaти пoкултурни.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Дa не бегaм премнoгу oд темaвa,вoн сезoнa цените вo Хрвaтскa се исти кaкo тие вo Грцијa a 5 пaти пoубaвa и лугетo се 10 пaти пoкултурни
Вон сезона кај малакас е уште поефтина.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
Илир си бил доселенику? @puno
Ова кај тебе е коктел од национализам и природна неинтелигенција...
И илирите ли си ги виткале жените у тепих бе, доселеник?
И они ли инсталирале разгласи да реметат цел град со завивање?
Вие сте кавкаска орда што у 21 век е на светлосни години од цивилизирање.
Срам ми е да општам со македонски националисти, а не со вас, вие сте за нијанса поретардирани.
Зошто ги виткаат жените во тепих? Шо традиција е таа? :eek::eek::eek:[DOUBLEPOST=1527147012][/DOUBLEPOST]
На грчка граница е како на блек фрајдеј во Америка а пред недела дена за бојкот збореа :icon_lol:
Скоро секој ден е така за време на одмори, празници и неработни денови, ако збориме за преминот Богородица.
 
B

Bafra

Гостин
Илир си бил доселенику? @puno
Ова кај тебе е коктел од национализам и природна неинтелигенција...
И илирите ли си ги виткале жените у тепих бе, доселеник?
И они ли инсталирале разгласи да реметат цел град со завивање?
Вие сте кавкаска орда што у 21 век е на светлосни години од цивилизирање.
Срам ми е да општам со македонски националисти, а не со вас, вие сте за нијанса поретардирани.
Внимавај што пишуваш за големите Илири, сепак вашиот форумски лидер @Let 3 се изјасни дека е горд Илир. :vozbud:
Е сега штом мајка му на Аце големиот била од нив, а Филип од другиве, јасно е зашто се караме како луд брачен пар со жителите кои имаат Илирски гени :D .
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Вон сезона кај малакас е уште поефтина.
Немој со вакви податоци, Иреал ќе треба два пати у годината да оди у Ханиоти како горд Маќедонец...кој ќе го чита после...ако преместиле некоја бандера од лани ќе мора да објасни на форумов.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Скоро секој ден е така за време на одмори, празници и неработни денови, ако збориме за преминот Богородица.
Добро утро друже, друга ми беше мене поентата :)

Извини мaлку нaдвoр oд темaтa штo ке oтидaм,мене не ми е јaснo зaштo тoлку зaпнувaaт лугевo зa Грцијa дa oдaт.Не збoрaм oд пoлитички причини aмa oсвен тие штo oдaт дa нaјдaт некoе пaрче гaрдерoбa нa пoпуст другиве не ги рaзбирaм.Пa и Сoлун штo грaд е у пичку мaтерину.
Евтино е вон сезона а и најблиску е. Мене по не ми се сфатливи зш се бутаат сите преку Евзони да идат поготово тие за Солун што цепаат, кај Дојран жива душа нема, а првично го пишав постот чисто да видат дека бојкоти, такви работи не палат кога пола влада и мината и актуелна има куќи таму.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
На грчка граница е како на блек фрајдеј во Америка а пред недела дена за бојкот збореа :icon_lol:
грешка ќе да си, јас колку што приметувам секој ден се збори за нашите грчки пријатели, од каде сега бојкот?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Добро утро друже, друга ми беше мене поентата :)


Евтино е вон сезона а и најблиску е. Мене по не ми се сфатливи зш се бутаат сите преку Евзони да идат поготово тие за Солун што цепаат, кај Дојран жива душа нема, а првично го пишав постот чисто да видат дека бојкоти, такви работи не палат кога пола влада и мината и актуелна има куќи таму.
Пoјмa немaм сум бил сaмo двa пaти у живoт oсвен кaкo дете мoждa е мнoгу пoкрaтoк пaтoт.Не декa прoпaгирaм дa се бoјкoтирa Грцијa oд пaтриoтски пoбуди,еднoстaвнo не ми се дoпaѓa,a те рaзбрaв штo ти беше пoентaтa
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Внимавај што пишуваш за големите Илири, сепак вашиот форумски лидер @Let 3 се изјасни дека е горд Илир. :vozbud:
Е сега штом мајка му на Аце големиот била од нив, а Филип од другиве, јасно е зашто се караме како луд брачен пар со жителите кои имаат Илирски гени :D .
Ах бе бафра...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865

Ова се изолирани случаеви или сериозно некој си прави курташак?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Ова се изолирани случаеви или сериозно некој си прави курташак?
веќе видени манипулации со слики. Еве слика од 2010

и умреница од 2007 нема државјанство. Одамна може да е празно тоа место. Тој што ова го постирал на твит, малку да го загрижеле реални проблеми на граѓаните. Пример ветувањата од претходната и оваа влада за целосно електронско добивање документи кои досега не се исполнети или проблеми со вадење најобични лични документи. Од Пустец вадеа, родени овде не можат да извадат, само ради измени во законите од пред неколку години за живеалиште и законите за градба. Ама толку знаат па само ретвитаат.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom