Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Drexel

Гостин
И мене ми беше следува указ од вицето па одма после тоа Проверка од вицепрезидента. Не даваат одма указ од положително. Кој добил последниве 5 месеци нека пише! По ново сите на Проверка кај вицето[DOUBLEPOST=1527075898][/DOUBLEPOST]
Па кој рече дека се потсмевам? Зошто навредуваш и од каде знаеш дека јас веќе не сум преселен таму и дека не живеам таму. И зошто ме нарекуваш неблагодарник кога не ме ни познаваш. Срам да ти е.
Ме праша “Што со неа” и рече дека ја имаш и ти дадов одговор ако незнаеш што да правиш со неа или што значи да ја имаш.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Абе две недели ме нема ќе се изпозаколете, :):):):)
Инаку, не знам што хаос е ова во Софија, околу 15 јуни ќе има нешто..
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Абе две недели ме нема ќе се изпозаколете, :):):):)
Инаку, не знам што хаос е ова во Софија, околу 15 јуни ќе има нешто..
Друже,се појавија некои што постојано тресат некои зелени и неточни информации,а се појавија и многу посредници,изгледа им се намали пазарот па дпјдоа по нова роба. Имаш ли нешто ново разбрано?

Sent from my X6pro using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Го подигав указот денес, тој пријателот ми кажа дека ќе има нешто кај 15 јуни, немаше време за нешто подетално да ми каже а јас морав на пат да заминам. Знам само дека комисија ќе има дури другиот четврток
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Го подигав указот денес, тој пријателот ми кажа дека ќе има нешто кај 15 јуни, немаше време за нешто подетално да ми каже а јас морав на пат да заминам. Знам само дека комисија ќе има дури другиот четврток
Ај честито,со среќа нека ти е,побрзо пасош да земеш и лесна работа.

Sent from my X6pro using Tapatalk
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Epa toa de jas od polozitelno deneska vednas cekanje ukaz od.viceto dobiv taka mi kazaa deka toa e dobro samonda go potpise trebalo e sega neznam.kolku cekaat za.ovoaa? A ako bilo proverka od viceto pak se razgleduvale na proverka gi stavale povise ovie os klup,bratuced,cicko,strina itn a nie.os roditel direktiva na ukaz za potpis i negde za 1 mesec trebalo da e potpisano ali nekoj sto bil taka i zemal ako ima da potvrdi poz
Да и јас сум преку татко ама веќе скоро месец ипол чекам за указ така да муабетот дека се чека најмногу месец не е точен
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Да и јас сум преку татко ама веќе скоро месец ипол чекам за указ така да муабетот дека се чека најмногу месец не е точен
Direkno i kaj tebe pisuvase izdavanje ukaz od viceprezidenta neli, a ne kako na nekoi proverka od viceto tia mislam nese ot tatko,majka,deso itn.. a taka mi kazaa deka mesec davale ali nema pravila kako ke im dojde samo da negi fatime ao odmoritee ajde ke bidnee naskoro pozdrav
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Чисто се сомневам дека со документи од први братучеди некои добиле положително. Ако случајно некој поминал, тогаш или ќе добие ОТКАЗ од вицепрезидентката или ќе му виси преписката до бескрај. А дополнителни документи не може да се достават кај неа и автоматски имаш мат позиција. Тоа е реалноста.
Пак ќе кажам, и на веб страната на ДАБЧ јасно си пишува В'СХОДЈАШТ, да не зборувам за Советот не пак Вицепрезидентката и закони ова она.
Се знае кој ја заеба работата, пред неколку години имаше предлог закон кој никогаш не се изгласа, а посредниците скокаа и убедуваа клиенти да поднесуваат преку прв братучед. Уште тогаш луѓе заглавија на дополнителна. Имаше некои периоди кога даваа и толку, генерално на мнозинството ги заебаа посредниците. И сега посредниците кај ќе стигнат убедуваат и се пењаваат као давале/минувале на совет и дека единствениот проблем бил само Јотова не знам ти што. Им звонат телефоните секој ден и се вадат сега на Јотова, лани се вадеа политика дека било + Јотова, пред тоа друго трето...Тоа е.
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
I jas sum isto i uste 4 moi poznanici zaedno sto odime.... 3 meseci polozitelno i od 3 maj na proverka od viceprezident, so dokumenti samo od prvi bratucedi, bez potvrda od zdruzenija i bez stari dokumenti za poteklo. Izgleda ke si pocekame dodeka ni potpisat ili ne daj boze moze i da ne odbijat, kako sto trgnala rabotata. Ti so kakvi dokumenti si ako moze da znam?
uverenie od strumica od pra dedo do mene so 100% bugarsko naselenie i crkva i skolo
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Го подигав указот денес, тој пријателот ми кажа дека ќе има нешто кај 15 јуни, немаше време за нешто подетално да ми каже а јас морав на пат да заминам. Знам само дека комисија ќе има дури другиот четврток
Некоја информација за грешните души на дополнителна/ дополнителна со запирка ке има или ? интервју март 2016-та.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom