Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Nebiva nisto se otkazuvam povece 4 godini i eden mesec.od iterviju.izvinete sto su dosaden so moite brojki i probleme.pozz
Не бе зошто да се откажуваш, документите ти стојат таму и никому ништо. Едноставно поретко проверувај си го бројчето, еднаш месечно или на два месеци. Што е тоа е. Јас еднаш неделно ќе го проверувам до август, после тоа еднаш месечно... и што има да се замарам ако не потпишат тоа е, животот си продолжува :)
 
D

Drexel

Гостин
Nebiva nisto se otkazuvam povece 4 godini i eden mesec.od iterviju.izvinete sto su dosaden so moite brojki i probleme.pozz
И јас чекам 3 години од интервју можам да претпоставам како ти е, ментална тортура и неизвесност полека те јадат и мене ми е стигнато до степен да кренам раце али работата е да не мислиш на процедурата нон стоп, остави ја нека си тече а во меѓувреме гледај занимавај се со нешто друго или подготвувај план Б да имаш резерва:pijani:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
И јас чекам 3 години од интервју можам да претпоставам како ти е, ментална тортура и неизвесност полека те јадат и мене ми е стигнато до степен да кренам раце али работата е да не мислиш на процедурата нон стоп, остави ја нека си тече а во меѓувреме гледај занимавај се со нешто друго или подготвувај план Б да имаш резерва:pijani:
Brat da imavme plan b dobro ke bese
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
168
Поени од реакции
118
Dali cekase proverka od vice?
Ne[DOUBLEPOST=1526773001][/DOUBLEPOST]
A na dopolnitelna bese Li. ?
Ne[DOUBLEPOST=1526773404][/DOUBLEPOST]
KOJA DATA SEPTEMVRI BESE I KOLKU VREME CEKASE ZA POTPIS ILI UKAZ OD VICEPREZIDENTA SO SREKJA IZGLEDA I JAS KE SE NACEKAM.KAKO NEKOI OVDE A SUM.OD TATKO.I.MAJKA SO BUGARSKI PASOSI POZ
Ne ja pamtam datata, ama bese prva polovina od septemvri. Za ukaz cekav 3 meseci otprilika
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
ZDRAVO NA SITE DALI NEKOJ ZNAE KOLKU SE PLACA ZA PODIGANE NA UKAZ I ADRESA I MAT BROJ SVE STO TREBA DO PASOS NA RUKA VE MOLIM DA MI PISE KOJ ZNAE FALA VI NA SITE DA SI DOCEKATE UKAZ I ZA VOZACKA SO B KATEGORIJA KOLKU KOSTA DA SE SMENI? CAOOOOO
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
MISLEV EU. DRZAVA IMALO NEKOJ RED I POCITUVANJE NA ZAKON , TOA TI NEMALO NISTO , NISTO NE SE PODOBRI OD NAS TUKA .... NEVREDI PRIJATELI DA SI SE NERVIRAME NEK ODI SVE U.P.M. A TIE STO SI ZEMAAT DRZAVJANSTVO NEK IM E SO SREKJA
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Me mrzi da baram, da mi kaze nekoj sto konkretno pisuva sega na web stranata koga go proveruvas brojot a si eden cekor pred potpis od viceprezidentot? (zemajki vo predvid da e sve okej)
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
DEVET MESECI NEE POTPISAN UKAZ , TOA STO RAZBIRAM TOA VI KAZUVAM OD RELEVANTNI IZVORI ... KE SI CEKAME , OVA E SAMO POLITIKA NISTO DRUGO NEGLEDAM REALNO
 
Член од
11 јуни 2009
Мислења
44
Поени од реакции
23
dali se ima na nekoj smeneto ovaj status ???? Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 09.04.2018
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
dali se ima na nekoj smeneto ovaj status ???? Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 09.04.2018
HAHAHA, ke pocekas nekolku godini dodeka se smeni vo nesto, cela 2017 redea so toj status, iljadnici prepiski, tesko nas, pravo da si kazam pocnav da gubam vera deka ke dobijam drzavjanstvo, Bugarija od edna strana sme bile braka a vo praksa kako da I'm sme dusmani,problemot e kaj niv, treba da odlucat dali ne smetaat za Bugari ili ne, nemozi od edna strana ova bile Bugarski teritorii a od druga strana narodov da ne e Bugarski, kako sto imame nie predavnici prodadeni za pari na vlast taka I tie imaat luge koi odat protiv interesite na Bugarija
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
момци дали може да си извадам нов македонски пасош со оглед на тоа ми важи до 10 2019 год а за 2 недели ми истекува л.к па сакам заедно со неа да си извадам нов пасош и исто го чекам бг државјанство да ми излезе па од кога ке ми излезе да не се вракам одгодина само за нашиов пасош
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom