Илон Маск

  • Креатор на темата Атлантист
  • Време на започнување

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Елон Маск, дефинитивно е човекот од иднината. Да ископаш тунел за бесплатен автоматизиран транспорт под огромен град во САД...Е тоа не е мала работа.
Му се восхитувам на човекот, едноставно немам зборови колку е иновативен Елон.
https://arstechnica.com/cars/2018/05/heres-what-elon-musks-2-7-mile-tunnel-in-la-looks-like/?amp=1
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Елон Маск, дефинитивно е човекот од иднината. Да ископаш тунел за бесплатен автоматизиран транспорт под огромен град во САД...Е тоа не е мала работа.
Му се восхитувам на човекот, едноставно немам зборови колку е иновативен Елон.
https://arstechnica.com/cars/2018/05/heres-what-elon-musks-2-7-mile-tunnel-in-la-looks-like/?amp=1
Elon e samo alatka na kapitalizmot. Steta sto Grimes potpadna pod negovo vlijanie jas mislam deka site proekti mu se napraveni za da profitira evrejskoto lobi... Odma ja otslediv Grimes koga vidov deka se fatija.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Elon e samo alatka na kapitalizmot. Steta sto Grimes potpadna pod negovo vlijanie jas mislam deka site proekti mu se napraveni za da profitira evrejskoto lobi... Odma ja otslediv Grimes koga vidov deka se fatija.
Илон е немилосрден и нескротлив, напаст за неговите инвеститори кои повеќе играат на неговата личност него на стабилен поврат и се дур го има овој нереален апил што го одржува со постојани издржани и помалку издржани будалаштини ќе мора да го трпи цел свет.... нужно "зло" како антитежа на конзервативни ликови ко Безос и Бафет.
Со Грајмс се топ пар, забегани социјални чудаци со фетиш за футуризам.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Со Грајмс се топ пар, забегани социјални чудаци со фетиш за футуризам.
Nivniot fetis e za futurizam so roboti koj vladeat so coveckiot rod. taka evreite polesno ke mozat da go manipuliraat naselenieto koe e protiv niv. Sovrseno i za izrael i za amerite.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Nivniot fetis e za futurizam so roboti koj vladeat so coveckiot rod. taka evreite polesno ke mozat da go manipuliraat naselenieto koe e protiv niv. Sovrseno i za izrael i za amerite.
Не биди прост да мешаш гој-муабет кај шо нема место, и ако го пратиш Илон ќе знаеш кое му е стојалиштето на тема АИ.
ако некој може да ја оплеска у таа насока се инжињерите у гугл.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Не биди прост да мешаш гој-муабет кај шо нема место, и ако го пратиш Илон ќе знаеш кое му е стојалиштето на тема АИ.
ne zboram za ai be glup. Robotite nema da se pametni, izrael ke gi rakovodi. Ako se pametni ne moze izrael da gi rakovodi. Zatoa e Elon protiv a.i. posto a.i. ke mu pokaze sreden prst na izrael i na amerika kako vo colosus d forbin prodzekt. Elon mask saka Izrail da gi kontrolira robotite!!!
ne znaes mnogu raboti mal si uste i letas vo oblaci...
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
ne zboram za ai be glup. Robotite nema da se pametni, izrael ke gi rakovodi. Ako se pametni ne moze izrael da gi rakovodi. Zatoa e Elon protiv a.i. posto a.i. ke mu pokaze sreden prst na izrael i na amerika kako vo colosus d forbin prodzekt. Elon mask saka Izrail da gi kontrolira robotite!!!
ne znaes mnogu raboti mal si uste i letas vo oblaci...
2/10 бејт
глеј си чакри, трето око, квантна свесност,алекс џоунс и остали мамбо-џамбоа, батали ова.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ако Елон беше против Автоматизирани Ствари тогаш немаше у Теслите автопилот да стаи...
Доста со тие глупости со Израел и САД. Немоеш ти пример у Германија еден обичен робот да пратиш и од Израел или САД да го контролираш. Прво тоа ќе треба да има голема антена да биде контролирано. Ако сака Елон на некој да се одмазди/да уништи некој ондак еве му шанса со марс до 2025/2030 нека прати луѓе и нека ѓи остави таму да цркнат...
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
lmfaoo kako uspea tolku gluposti da iznatreses u 3 recenici? :pos:
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Ако Елон беше против Автоматизирани Ствари тогаш немаше у Теслите автопилот да стаи...
Доста со тие глупости со Израел и САД. Немоеш ти пример у Германија еден обичен робот да пратиш и од Израел или САД да го контролираш. Прво тоа ќе треба да има голема антена да биде контролирано. Ако сака Елон на некој да се одмазди/да уништи некој ондак еве му шанса со марс до 2025/2030 нека прати луѓе и нека ѓи остави таму да цркнат...
imam primeteno deka otvaras kul temi. Otvori tema za ova so antenite i robotite vo nauka sakam da procitam tvoe mislenje.
Bravo za postov inace, otkako go procitav nekoj perspektivi mi se smenia.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.346
imam primeteno deka otvaras kul temi. Otvori tema za ova so antenite i robotite vo nauka sakam da procitam tvoe mislenje.
Bravo za postov inace, otkako go procitav nekoj perspektivi mi se smenia.
Bogami i mene isto, jass predlagam site temi na clenot sto kegi otfori da se zalepeni kako vazni posto on na nas ni nstava znaenje neli
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.861
Поени од реакции
34.903
neznam jsa toa zaebi na mene od harpot kosata mi padna sega pa i drugii antheni li ce stavate?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom