Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.109
Поени од реакции
3.308
Леле бе овие шарениве уште се обидуваат да не убедат дека животот ќе дојде, а не е дојден оти Грујо многу крадел,
уствари толку се ограничени во пропагандата што трескаат зелени од епски размери.
 
E

Epsilon

Гостин
ja mislam za pola godina do godina ce se koristat super lativi i ramo do ramo so Goce Delcev ce bidi Gruevski, borecot za MAKEDONIJA i imeto sto ne go daval do posledniot atom na sila i otpor so go daval dodeka bil vo politickite vodi. A ne e bitno so si ja PRISVOI drzavata odnosno toj bese gazda na cela drzava...
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Ѓорѓија, не нѐ убедуваш дека работиш како програмер па што сака нека е.
Зошто толку скептичност ?
Штом вели дека е програмер тогаш нека му биде, можеби човекот е задолжен за лепење програма во мнт.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.109
Поени од реакции
3.308
^
А што има врска професијата со политичката определба, незнам што толку сте запнале со личниот живот на Ѓорѓи место да дадете против одговор на неговите мислења, вие коментирате тоа дали бил програмер или не и што ако е, дали тогаш онаа што го пишува ќе има поголема тежина, препоставувам НЕ,
да се потсетиме, сите кој беа про ВМРО беа сељаци, небањати, сендвичи.... додека оние беа супер супериорни „граџани“ кој беа експерти за било што, а уствари биле експерти само да се напикат во владата и сега да го прават истото онаа што го критикуваа тогаш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
Како на пример тебе што ти беше Грујо крив за твојата неспособност ?
Мене ми беше Грујо крив и пошто сум ја многу битна персона за Македонија, сите се сложуваат со мене (ок,освен неговите кучиња) и го испадија од власт и сега наместо да збори како сме лидери у свет, се жали како секој ден мора да виси по судови. :(
Требаше да размислува кога се замераше со мене.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
Мене ми беше Грујо крив и пошто сум ја многу битна персона за Македонија, сите се сложуваат со мене (ок,освен неговите кучиња) и го испадија од власт и сега наместо да збори како сме лидери у свет, се жали како секој ден мора да виси по судови. :(
Требаше да размислува кога се замераше со мене.
А додека беше на власт, он ти беше крив дека неможеш да успееш ?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Општо познат факт е дека Ватикан, ЕУ, САД, Кралицата и илуминатите ја кочат Македонија за да биде светска сила како во време александрово.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
Општо познат факт е дека Ватикан, ЕУ, САД, Кралицата и илуминатите ја кочат Македонија за да биде светска сила како во време александрово.
Кој ја избра владата во Македонија ?
Народот ?[DOUBLEPOST=1526242955][/DOUBLEPOST]
не сум можел да успеам....

Знаат ли дома дека си педер?
Епа за што ти беше Грујо крив тогаш, можеш да кажеш, или интимно е прашањето ? Очигледно е дека го кривеше за нешто, 4 години плукаш по него...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
Епа за што ти беше Грујо крив тогаш, можеш да кажеш, или интимно е прашањето ? Очигледно е дека го кривеше за нешто, 4 години плукаш по него...
И ти длабокоумно заклучи, пошто знаеш све за мене, дека тоа е затоа што не сум можел да успеам (во нешто), а никако заради неброените глупости кои тој и ги приреди на земјава.
Од друга страна, нашава земја ретко кој би ја споредил со успешна приказна. Но, затоа има еден фин слој на граѓанство, кој тврди дека тоа не е заради грамзивоста на нашите политичари, туку заради вољата на странските сили.
they wanna keep black man down!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
И ти длабокоумно заклучи, пошто знаеш све за мене, дека тоа е затоа што не сум можел да успеам (во нешто), а никако заради неброените глупости кои тој и ги приреди на земјава.
Од друга страна, нашава земја ретко кој би ја споредил со успешна приказна. Но, затоа има еден фин слој на граѓанство, кој тврди дека тоа не е заради грамзивоста на нашите политичари, туку заради вољата на странските сили.
they wanna keep black man down!
Па ете као ги сменивме политичарите... и? доживеа некој успех ти? Нешто мрдна?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.897
Поени од реакции
23.842
Генерално тоа е, мада мислам дека ако не се мешаше никој од страна да ни покажува часовници и слични глупости, ќе бевме некој степен погоре.... Вака како што е ми се чини дека без разлика што да сакаме и посакуваме ние.... некој друг диктира. Дикатура на западната демократија....
Мислам дека како Македонец си пристрасен, што е ок и човечки, ама тоа заматува во расудување. Ако погледнеш реално од страна, судејќи културолошки, етички, по вредносни системи ние сме тука негде на дното на Европа. Албанците (од Косово и Македонија) се убедливо најдолу, со сите тие одлики што ги имам наброено овде https://forum.kajgana.com/threads/Чаир-ду-ју-спик-инглиш.84378/page-6#post-8121396
после тоа се Босанците, после нив сме ние, Србите, Бугарите, Црногорците тука некаде сме со некоја нијанса плус/минус во зависност кое поле од општественото живеење ќе го земеш како референтна точка, после тоа се Хрватите како некој Лимбо-ходник-меѓупростор на обид на цивилизација и вовед во цивилизација, па Словенија итн... Не ни треба нас никакво мешање од страна, доволно е да влезеш во најбројната и најпосетуваната институција во државава-спортската кладилница и да направиш неколкуминутен муабет со првиот што ќе го сретнеш таму. Ова последново ми е превземена и малце прилагодена на наши услови мисла од Черчил
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Де бе кажи под каква титула се водиш, и на што проект работиш, за еднаш засекогаш да завршат овие муабети на темава.
Имате вие многу да кажувате, што сте анонимни и се ви е виновно... Сум кажал јас доволно. Немам што да кријам.[DOUBLEPOST=1526244965][/DOUBLEPOST]
Ве има тука пар ликови, со викторија, гигс, иреал, австралскиот абортус....така сте раскурчени и спамирате. „Куртони, муротни“....као нешо продавате дека „сте знаеле дека заев ќе заебе, па требала фамилијата да остане на власт“...на вас уствари само ви фали е***е од паторот и ништо друго. Неспособни сте за ништо. Ве гледам кого лајкирате и овде и на фејсбук....на Апасиев глеам лајкови од багра ко вас шо одеше со бетмен пред собрание, а сум ги тргнал да не ги гледам, сум ги забораил дека егзистираат. Вие уствари го дркате шо заев ова го праи, затоа шо мислите дека на вас ви се дигаат акции. гигс праел списоци таму, а забораи со кого беше до вчера у коалиција, забораивте дека вие на аљи му го дудлавте до вчера. И сеа уште да читам „маде да ти бил кремот сендвичарски“, а „ѓорѓи, штабскиот пацов, бил програмер“. Вие метла у рака не знаете да држите бе, очи ќе си истерате. Вие сте заведени овци од кои пати државава. И доста продавате демагогии, гнасни сте за читање. За да ве храни со трошки тоа паторот остаи тотален хаос, финансиски долгови, политички долгови со учк, проба војна да напраи.....и после се' тоа треба уште вас да ве читам? Златни луѓе изгубив ради вас, скотови ниедни. Мрш у к***ц....не знам шо ви реплицирам уопште.
Нема спас за тебе. Цел свет ти е виновен. Шпекулираш со се и сешто. Толку ли не си се исполнил во животот па сега секој ти е виновен? Или си преинтелигентен, па денешниов свет не те разбира. Или си неквалитетен, а си мислиш дека нешто вредиш. Со еден збор... невреден.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom