Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Кој програмира плакати? Измисли нешто паметно, не се срами.
Ти лепиш плакати?

Ти ни за плакати лепење не си да те пуштат, обратно ќе ги залепиш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
8 иљадарки?
Во која валута сакаш? Има илјада/и во износот, само во која валута те интересира.
Ти со мама и тато јадеш? Ти даваат џепарлак?
Не сум на буџет. Ни катни, ни слично.. Впрочем, сум ја кажал професијата.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Не им е и кога ќе заминат на запад. Посебно не интелектуалниот капацитет.[DOUBLEPOST=1526223585][/DOUBLEPOST]

Може.

Како сакаш да ја примиш дрогата? Преку инекција или орално?
А како тоа им го мериш интелектуалниот капацитет?Па скоро сите шо заминале од вукојебинава се снашле.Пример имаш македонски дизајнери во еден Мерцедес во Шкода.Знам љуѓе шо работат во лабаратории во високи здравствени институции на запад.Па еден Жан Митрев својот успех го почнал во Германија,сакаш да ми кажиш дека човекот е со низок интелектуален капацитет???:cautious:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.269
Поени од реакции
22.029
Toa koga shareni kurtoni posle se sto pomina, vidovme, procitavme vo ovie godina dve, posle site gomna sto gi izedoja, posle takvo mocanje vo faca i sto li uste ne im zavrsi na faca i vo grlo (nastrana bojata od kurtonite) imaat lice na drug da mu se smejat kolku bil glup ili nebanjat a tie pametni. Bog da cuva i da brani sto ne krepi forumot. Abe ojte skrite se nekade ne tuku izigravjte nesto, ve procitaja site kolku vredite, djabe se kurcite. I sami ste svesni kolkavo dno ste od ljuge, talog na edno opstestvo.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ти ни за плакати лепење не си да те пуштат, обратно ќе ги залепиш.
Секако дека во животов не сум ни помислил да лепам плакати. Тоа е за тебе, ти така веројатно се пробиваш. Мене ми е под чест тоа. Јас партиски не сум се пробивал, немам потреба. Сум имал работни места, 5-6 фирми... Ти лепи.. Маици и запалки дели... Може ќе те пикнат на некое место.[DOUBLEPOST=1526224336][/DOUBLEPOST]
Ѓорѓија, не нѐ убедуваш дека работиш како програмер па што сака нека е.
Јас немам намера да убедувам. Јас знам што работам. Кога многумина може и не биле родени, од форумов. Кога на компјутерите гледале како на вселенски брод.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Toa koga shareni kurtoni posle se sto pomina, vidovme, procitavme vo ovie godina dve, posle site gomna sto gi izedoja, posle takvo mocanje vo faca i sto li uste ne im zavrsi na faca i vo grlo (nastrana bojata od kurtonite) imaat lice na drug da mu se smejat kolku bil glup ili nebanjat a tie pametni. Bog da cuva i da brani sto ne krepi forumot. Abe ojte skrite se nekade ne tuku izigravjte nesto, ve procitaja site kolku vredite, djabe se kurcite. I sami ste svesni kolkavo dno ste od ljuge, talog na edno opstestvo.
Ти му доаѓаш нешто као creme de la creme на „општествово“?....п материну, тек сме наебале.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Од вакви грујови програмери до овде сме стасани

Златно време. Во секое семејство имаше барем по 2ца ИТ експерти

Страв да те фати кога ти објаснува што е по струка :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ne sakam da vleguvam u sred muabet na bilo kogo ama ova koga go procitav ke si go isturev kafeto. HAHAHAHAHA!
Pa da ne bea tie plakati ti sega od kontejneri ke jadese be mocle niedno
Малечок, „Лепа“, што се мериш со „мажите“. Да кажеш нешто паметно. Што човек си со уличарски манири да се служиш. Прибери се. Никој не те навредува. Џони ти е името?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Јас немам намера да убедувам. Јас знам што работам. Кога многумина може и не биле родени, од форумов. Кога на компјутерите гледале како на вселенски брод.
„Тезите“ што ги фураш, поточно куповите гомна прочитани на КУРир те откриваат дека си глуп ко ќускија. Вистински чоек од IT, прво и основно нема волку време као тебе да гнои и гние на форум, а второ, аналитичкиот начин на размислување не му дозволува да е вака ограничен као тебе, поточно до аналитички начин на размислување се доаѓа со одредена количина природна интелигенција што понатаму се надградува, а тоа за тебе пиле е на светлосни години растојание.
Мислам дека ти под „програмирање“ подразбираш уплаќање паркинг на паркомат за трети лица и носиш жолт елек....многу веројатно да е ова.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
А како тоа им го мериш интелектуалниот капацитет?Па скоро сите шо заминале од вукојебинава се снашле.Пример имаш македонски дизајнери во еден Мерцедес во Шкода.Знам љуѓе шо работат во лабаратории во високи здравствени институции на запад.Па еден Жан Митрев својот успех го почнал во Германија,сакаш да ми кажиш дека човекот е со низок интелектуален капацитет???:cautious:
Зa oвa не се слoжувaм.Тoa се пoедини случaеви.У Минхен видoв неписмен aрaп сo булaтa oтвoриле дуќaн зa крaтење кoшули и пaнтoлoни земaле мaшинa еднa пoлoвњaчa зa шиење и рaстурaaт.Нaјнoв мoдел бемве 5кa вoзеa.А види нaшиве пo фoрумoв ке прoчитaш штo се у Гермaнијa нaјгoлем успех смaтрaaт декa пoстигнaле у Мекдoнaлдс и Бургер кинг декa кимчите ги oстaвaaт зa 7€ сaaт.Истo имa еден нaшинец у Аустрaлијa дoбил нa лoтo милјoни дoлaри a сеуште рaбoти у фaбрикa зa гуми,диши се труе и тoa третa сменa се пишуе зa дуплa дневницa, не му текнуе дa купи еднo кoмбе и вaљaчињa дa oтвoри фирмa дa кречи стaнoви мaкaр,зa себе дa рaбoти.Тoa е тoј ментaлитет
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Од вакви грујови програмери до овде сме стасани
Што имам јас врска со твојот живот. Јас си работам, напредувам во кариерата. Ти си застанал овде анонимно да „мрчиш“ и да ги квалификуваш луѓето. Со тоа сам си се квалификуваш. И тебе ќе те прашам: толку ли си нереализиран, па си анонимно на форумов, квалификуваш други, а никако не би кажал што си ти. Ај кажи ти што си завршил. Веројатно филозофија и сл, т.е. ништо.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Зa oвa не се слoжувaм.Тoa се пoедини случaеви.У Минхен видoв неписмен aрaп сo булaтa oтвoриле дуќaн зa крaтење кoшули и пaнтoлoни земaле мaшинa еднa пoлoвњaчa зa шиење и рaстурaaт.Нaјнoв мoдел бемве 5кa вoзеa.А види нaшиве пo фoрумoв ке прoчитaш штo се у Гермaнијa нaјгoлем успех смaтрaaт декa пoстигнaле у Мекдoнaлдс и Бургер кинг декa кимчите ги oстaвaaт зa 7€ сaaт.Истo имa еден нaшинец у Аустрaлијa дoбил нa лoтo милјoни дoлaри a сеуште рaбoти у фaбрикa зa гуми,диши се труе и тoa третa сменa се пишуе зa дуплa дневницa, не му текнуе дa купи еднo кoмбе и вaљaчињa дa oтвoри фирмa дa кречи стaнoви мaкaр,зa себе дa рaбoти.Тoa е тoј ментaлитет
Тоа зависи у какви кругови движиш. Јас познавам луѓе што работат по институти, сериозни болници, компании....не е баш вака као шо збориш.
Тие шо се у Австралија се од времето на СФРЈ, тогаш нешколована багра од село директно идеше на авион, ни у Скопје не покушаваа да се култивираат. Имаме такви претставници на форумов.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
„Тезите“ што ги фураш, поточно куповите гомна прочитани на КУРир те откриваат дека си глуп ко ќускија. Вистински чоек од IT, прво и основно нема волку време као тебе да гнои и гние на форум, а второ, аналитичкиот начин на размислување не му дозволува да е вака ограничен као тебе, поточно до аналитички начин на размислување се доаѓа со одредена количина природна интелигенција што понатаму се надградува, а тоа за тебе пиле е на светлосни години растојание.
Мислам дека ти под „програмирање“ подразбираш уплаќање паркинг на паркомат за трети лица и носиш жолт елек....многу веројатно да е ова.
Јас знам што е програмирање, туку ти што се топориш кога не знаеш. Еве, сам си кажа дека си дрематор на форум, нереализиран. Инаку, јас не работам 24 часа. Секоја ти чест аналитичару. Јас се што пишувам е издржано, контра ставовите од таквите како тебе се пцуење, нема контра-аргумент. Ти искажи нешто аргументирано, па може да видиме кој и колку е во право или не. Вака, ако испцуеш, си ја покажал само некултурата. А ти само тоа го правиш.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Што имам јас врска со твојот живот. Јас си работам, напредувам во кариерата. Ти си застанал овде анонимно да „мрчиш“ и да ги квалификуваш луѓето. Со тоа сам си се квалификуваш. И тебе ќе те прашам: толку ли си нереализиран, па си анонимно на форумов, квалификуваш други, а никако не би кажал што си ти. Ај кажи ти што си завршил. Веројатно филозофија и сл, т.е. ништо.

Бот, нели гледаш дека си најолем кловн на форумов?

Немој жити леб не го срами ИТ секторот.


Загреота си.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.269
Поени од реакции
22.029
Ти му доаѓаш нешто као creme de la creme на „општествово“?....п материну, тек сме наебале.
Alma jas nikoj ne spomnav ili oznaciv. Dodusa ne deka ne znate na koj se odnesuvase postot. Ete ti se gleda deka si bistra, odma se prepozna. Iskreno i ke se razocarav ako ne se prepoznaese koga na forumot si popoznata kako Alma kurtonot. Valjda ne si do tolku smotana ona saren da te zbuni.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom