Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Eh kolku ste smensni site sto se zalite deka ste staveni na proverka na viceto!!!
Pa nie od 2016 so ORGINAL DOKUMENTI STARIIIII - PO ZLATNA LINIJA,, dodadeno potvrdi od zdruzenija, SO PROISHODI NOVI -kade pisuva poteklo t.e vrz osnova na sto go izdale, a toa se STARI DOKUMENTI POVRZANI PO ZLATNA LINIJA I, I
NA KRAJ DZORBA!!!
I na kraj site sme na doplnitelna, ne sme ni na polozitelno....

p.s. od site sto pisuvate komentari, najhit mi e Brunhilda koja gredam se razocarala!!! A sto ubavo mene mi solese pamet deka vo BG ima red za se, pa zakoni citira, pa go velicase sovetot, pa kako sovetot rabotel se kako sto treba,,
E Brunhilda moja draga, jas ti kazav moj poznat so KRIMINALNO DOSIE i bez dokumenti, zema pasos pred poveke od pola godina za nekolu meseci se zavrsi, a jas eve mi se fatija do sega preku 3 godini vo golgota i seuste bez rezultat, a toj se perci!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
So vakov proizhod (poteklo) ke dobies pasos se drugo e laga preku bratucedi tetki cickovci samo mozis da sonuvas - star dokument, i roditel se drugo e laga
 

Attachments

Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Dobro be sto vi e vam kazi nesto korisno dosta so toa na koj ke dadat na koj nema da dadat daj otkacete se malku amn veke od vas vie cim ste so orginal stari dokumenti i neznam kakvi potekla sto voopsto ste i barale tuka vo makedonija na vas sigurno ke vi dadat i prestanete veke samo da s..... te po forumot
Pisuvajte korisni raboti i ne se sitete na tugi dela i da sirite negativnost.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Dobro be sto vi e vam kazi nesto korisno dosta so toa na koj ke dadat na koj nema da dadat daj otkacete se malku amn veke od vas vie cim ste so orginal stari dokumenti i neznam kakvi potekla sto voopsto ste i barale tuka vo makedonija na vas sigurno ke vi dadat i prestanete veke samo da s..... te po forumot
Pisuvajte korisni raboti i ne se sitete na tugi dela i da sirite negativnost.
Ne e negativnost tuku sovet da ne si gi trosite parite za dzabe za vase dobro e korisen sovet posto i jas bev 2013 bez dokument i me odbija i sega najdov i pak nanovo podnesiv
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.657
Поени од реакции
28.028
Ne e negativnost tuku sovet da ne si gi trosite parite za dzabe za vase dobro e korisen sovet posto i jas bev 2013 bez dokument i me odbija i sega najdov i pak nanovo podnesiv
А ти кaкo успеa зa тoлку крaткo време дa си гo земеш нaзaд дoкументoт oд пoсредникoт штo ти гo укрaде и плус нoв прoизхoд дa извaдиш зa еден месец сетo тoa гo нaпрaви? Ти гo врaти стaриoт дoкумент пoсредникoт?
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
Ne e negativnost tuku sovet da ne si gi trosite parite za dzabe za vase dobro e korisen sovet posto i jas bev 2013 bez dokument i me odbija i sega najdov i pak nanovo podnesiv
pravilo nema na koi ke dadat na koi nema da dadat, moze da se smeni politikata i da se dava i na kjoro i sakato...taka da nikoi nemoze da tvrdi sto ke se slucuva vo idnina..site znaeme do sea kako davaa pa kako ne davaa...pravilo nema
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
А ти кaкo успеa зa тoлку крaткo време дa си гo земеш нaзaд дoкументoт oд пoсредникoт штo ти гo укрaде и плус нoв прoизхoд дa извaдиш зa еден месец сетo тoa гo нaпрaви? Ти гo врaти стaриoт дoкумент пoсредникoт?
Ne brat najdov nov vo seloto na pradedomi krstalno od bg..ehzarhija . I odma za sofija proizhod po itna postaka plativ 200evra i za nedela vreme go zedov i zkaziv intervju januar 2019.belki so noviot zakon ke bide pobrzo vazno postapkata teci[DOUBLEPOST=1525853942][/DOUBLEPOST]
pravilo nema na koi ke dadat na koi nema da dadat, moze da se smeni politikata i da se dava i na kjoro i sakato...taka da nikoi nemoze da tvrdi sto ke se slucuva vo idnina..site znaeme do sea kako davaa pa kako ne davaa...pravilo nema
Zdravje neka davat na site daj boze narodot vise nema trpenie od ovaa siromastija
 
Член од
8 мај 2018
Мислења
15
Поени од реакции
17
zdravo sak[DOUBLEPOST=1525855894][/DOUBLEPOST]zdravo nov sum ovde na forumot sakam da prasam sto znaci toa koga proveruvam so brojceto pred dva meseca se smeni statusot sega go pisuva toa pozz i odnapred fala zam informacija
 

Attachments

Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.657
Поени од реакции
28.028
Ne brat najdov nov vo seloto na pradedomi krstalno od bg..ehzarhija . I odma za sofija proizhod po itna postaka plativ 200evra i za nedela vreme go zedov i zkaziv intervju januar 2019.belki so noviot zakon ke bide pobrzo vazno postapkata teci[DOUBLEPOST=1525853942][/DOUBLEPOST]
Zdravje neka davat na site daj boze narodot vise nema trpenie od ovaa siromastija
Брaвo,и интервјутo зa мнoгу брзo ти гo зaкaжaле изгледa нaвистинa немa мнoгу нoви кaндидaти.Мене вo Јули 2017тa ми зaкaжaa интервју зa Август 2018тa.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
zdravo sak[DOUBLEPOST=1525855894][/DOUBLEPOST]zdravo nov sum ovde na forumot sakam da prasam sto znaci toa koga proveruvam so brojceto pred dva meseca se smeni statusot sega go pisuva toa pozz i odnapred fala zam informacija
Koga imas podneseno koja god i mene mi e ovoj status 3 mesec vekje a imam podneseno 2016 septemvri na intervju!
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Што значи ова? Дека само тие што сме со потврда од здружение не ставаат на Проверка кај вицето? А демек другите не, а? Одма од положително добиваат државјанство а?[DOUBLEPOST=1525799959][/DOUBLEPOST]"Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија"
Ај колку сте овде со ваков статус и колку долго чекате?
PRED DA TE STAVAT NA PROVERKA KOJ TI BESE STATUSOT
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2018
Мислења
15
Поени од реакции
17
2016 vo april podnesov najprvo za Proizhod pa januari 2017 bev na intervju i do pred dva meseca mi mi pisuvase Prepiskata se namira vo zadolzitelna procedura a sega go pisuva toa sto go prikaciv
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Ja 5 meseca sum na proverka od vice. idem preku brat mi ima bg.pasos i so potrvdra od strumica sto ke bide eden gospod znae
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom