Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Аабее ај, за три години утре сабајле. Ако имаш цврсто потекло, мислам да мајка татко, венчаница и сл до 2 години најмногу го земаш државјанството. Зошто ширете вакви негативни фрустрации аман веќе
Не ширам негативни фрустрации, само кажувам како е мојот случај, и случајот на оние кои што се заглавени на дополнителна и една година немаат абер на промена.. Ако лична карта бугарска од прадедо роден 1890 година не е цврст доказ, тогаш баш и незнам што е.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ne tresi gluposti do skoro ako si od tatko.majka pasosot go zemas za 1.5 godina posto 4 lica poznati zemaa ali od 2 februari 2017 zajko otide i so dogovorot megju bg i.mak Dojde zivotot sega jas direkno sum i ot tatko i majka koi imaat pasosi 10 godini a jas cekam 1godina i 8 meseci vekjee taka daa... mislam dekaa nese ceka kako sto velia 3-4 god ppz
Делумно си во право. Зависи и родителот по која основа го зел[DOUBLEPOST=1525720653][/DOUBLEPOST]
So srekja stom si preku brat daj boze da bide rabota ali kako sto znam nemoze viceto sega ke rece nekoj dopolnitelen dukument iako nemora da znaci ali e stegnato jas direkno sum od tatko i majka od 2016 god podnesov septemvri uste nisto preku ambasada sk toa ee...
Мене ми е потпишан указот, и закажан сум во Софија. Повремено се вклучувам, затоа што следам други теми. Само повремено ме копка до кај се луѓево, и одговарам на пораки. Пак ќе се повторам јуни едните септември дригите што се на проверка кај вицепретседателот, и тие ба положително... позз со среќа на сите
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
Сaмo oвa ке ви кaжaм и немa дa нaвлегувaм вo пoлемики сo никoгo.Брaт и сестрa,сличнa вoзрaст,исти мaјкa тaткo исти бaбa и дедo,дури ист степен нa oбрaзoвaние.Аплицирaaт сo исти дoкументи пoтпoлнo,извoди плус стaр дoкумент крштеницa oд дедo.Истиoт пoсредник,ист ден нa интервју двaјцaтa неoсудувaни.Нa сестрaтa и oдoбрувaaт држaвјaнствo зa нештo пoмaлку oд две гoдини,a брaтoт дo ден денешен нa дoпoлнителнa.А вие прoделжете дa си пoстaвувaте прaшaњa и кaлкулирaјте кoјa гoдинa билa нa ред
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Сaмo oвa ке ви кaжaм и немa дa нaвлегувaм вo пoлемики сo никoгo.Брaт и сестрa,сличнa вoзрaст,исти мaјкa тaткo исти бaбa и дедo,дури ист степен нa oбрaзoвaние.Аплицирaaт сo исти дoкументи пoтпoлнo,извoди плус стaр дoкумент крштеницa oд дедo.Истиoт пoсредник,ист ден нa интервју двaјцaтa неoсудувaни.Нa сестрaтa и oдoбрувaaт држaвјaнствo зa нештo пoмaлку oд две гoдини,a брaтoт дo ден денешен нa дoпoлнителнa.А вие прoделжете дa си пoстaвувaте прaшaњa и кaлкулирaјте кoјa гoдинa билa нa ред
Tocno taka ednostavno ne e dolznost ka drzavata da dade drzavjanstvo. Ke dadat na toj sto sakaat na toj sto ne ke dobie otkaz i cao ne znam sto ne e jasno tuka...
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Po 100 ti pat haha imali nekoj od roditel poteklo sto ima podneseno 2016 god da ceka seuste ili ovde sme.se EKSPERTI kakva Jotova kakvi gluposti :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom