Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Kako e mozno vakvo nesto!!?Druze I jas sum preku istiot posrednik, so dokumneti od prv braced I potvrda od bg klub, kako I povejleto vejke nekolku meseci kisnam na dopolnitelna, gospod neka ni e na pomos na site..
Ili posrednikot e sposoben , ili klientot imal golema srekja ...ima nesto , nam ni ostanuva da si cekame , toa e toa pozz...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zdravo drushtvo ... Abe ovoj napis : Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване ..... Koga kje mrdne :))) Ima nekoj od skoro shto mu go pisuvalo ova pa otishol cekor napred?
ПРИЈАТЕЛ утре е понеделник,всушност веке стана понеделник,точно до денешниов ден јас правам от денот на интервјуто точно 12 ДОЛГИ,МАЧНИ,ИСЦРПУВАЌКИ,НЕИЗВЕСНИ ИДР...МЕСЕЦИ со овој статус,а ако ти го кажам бројот ке видиш дека тие предмене и задмене се веке одамна разгледани,или ме фати ГОЛЕМ малер или сум посебен случај или незнам веке што и да е....
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
ПРИЈАТЕЛ утре е понеделник,всушност веке стана понеделник,точно до денешниов ден јас правам от денот на интервјуто точно 12 ДОЛГИ,МАЧНИ,ИСЦРПУВАЌКИ,НЕИЗВЕСНИ ИДР...МЕСЕЦИ со овој статус,а ако ти го кажам бројот ке видиш дека тие предмене и задмене се веке одамна разгледани,или ме фати ГОЛЕМ малер или сум посебен случај или незнам веке што и да е....
За година и месец два после интервју ќе те разгледаат на совет.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
За година и месец два после интервју ќе те разгледаат на совет.
бате пријателот мој кој влезе после мене го разгледаја уште во декември тој оди преку братаму,му побараја плус доку.и потврда,додуша несум проверил месец дена от лутина от бојкот протестирам сега па ми е страв да проверам.дане паднам у кома..
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
156
Поени од реакции
48
pred finalna...
so meseci sum so ovoj status...
dokumenti... izvodi (mk) i mi sredija za proishod se vo 2016 so se itervju vo bg ambasada vo Skopje.

145#
broj 45#2017

Ima li nekoj pretpostavska do kaj se so 2016?
Dali e normalo use da cekam za drug starus ,intervjuto mi e od pred 2 god. Mislam da go baram posrednikov nedelava... :(

Do kaj ste vie od 2016 intervjua?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Ne bre drugar, podneseni dok. Sept '16, intervju sept '17. Brojce 92**/2016. Pred 3 meseci mi se smeni statusot. E sega kolku se ceka do potpis od ovoj status. Dokumenti preku tatko so bg pasos.
[DOUBLEPOST=1525671210][/DOUBLEPOST]Drugar i jas sum so.dokumenti.ot tatko i.majka preku am ambasadata septemvri 20 ti 2016 i nistoo do sega se razgleduva seuste za grazdanstvo vekje 3 mesec nisto nese.menuva a cekam vekje 1 godina i 8 meseci :-(
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
received_385766248590741.png Ve molam za sovet: ovoj status mi e veke 3-4 mess so dokumenti od prva bratucetka. Na intervjuto (vo Sofija) pominav super. Prasanjeto e dali da odnesam uste sega potvrda od Klub (I od koj) i da napravam napor od Veliko Trnovo od dedo mi brat da izvadam potvrda deka bil vojnik, ama znam mnogu malku podatoci. Realno pola moja familija se Bugari (od pradedo mi brat) ama imame izgubeno kontakt so niv.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Прегледај го приврзокот 190277 Ve molam za sovet: ovoj status mi e veke 3-4 mess so dokumenti od prva bratucetka. Na intervjuto (vo Sofija) pominav super. Prasanjeto e dali da odnesam uste sega potvrda od Klub (I od koj) i da napravam napor od Veliko Trnovo od dedo mi brat da izvadam potvrda deka bil vojnik, ama znam mnogu malku podatoci. Realno pola moja familija se Bugari (od pradedo mi brat) ama imame izgubeno kontakt so niv.
Da nete razocaram ama kako sto znam jas vise od prv vtor bratuced nemoze samo tatko majka baba dedo i vojna kniska deka.bil.vojnik.vo bg nekoj dedo se drugo posrednicite zemaat pari ali ne odobruvaat da ne vi zemaat za dzabe pati samo taka znam od bugaraka ambasada javise ke ti kazat tie deka nemoze od bratucedi vise toa pominalo ima nov zakon.pozz
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Da nete razocaram ama kako sto znam jas vise od prv vtor bratuced nemoze samo tatko majka baba dedo i vojna kniska deka.bil.vojnik.vo bg nekoj dedo se drugo posrednicite zemaat pari ali ne odobruvaat da ne vi zemaat za dzabe pati samo taka znam od bugaraka ambasada javise ke ti kazat tie deka nemoze od bratucedi vise toa pominalo ima nov zakon.pozz
A so brat ,sestra ,sto se povikuvat na toa poteklo???? kako odi...
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
A so brat ,sestra ,sto se povikuvat na toa poteklo???? kako odi...
Nemoze ni od brat i sestra gi vrakjaat dokumentite vo.ambasadata vo sk a mislam deka zakonot e ist dali sofija dali bg.ambasada skopje imate brojce javete se ke vidite da ne ve lazat samo posrednicite zakonot e donesen od 2 mesec 2017 god
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
37
Поени од реакции
55
Прегледај го приврзокот 190277 Ve molam za sovet: ovoj status mi e veke 3-4 mess so dokumenti od prva bratucetka. Na intervjuto (vo Sofija) pominav super. Prasanjeto e dali da odnesam uste sega potvrda od Klub (I od koj) i da napravam napor od Veliko Trnovo od dedo mi brat da izvadam potvrda deka bil vojnik, ama znam mnogu malku podatoci. Realno pola moja familija se Bugari (od pradedo mi brat) ama imame izgubeno kontakt so niv.
Јас со тој статус бев 1 год. , така да, според мене ти останува да чекаш и видиш дали ќе поминеш на финалниот преглед. Поз.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Прегледај го приврзокот 190277 Ve molam za sovet: ovoj status mi e veke 3-4 mess so dokumenti od prva bratucetka. Na intervjuto (vo Sofija) pominav super. Prasanjeto e dali da odnesam uste sega potvrda od Klub (I od koj) i da napravam napor od Veliko Trnovo od dedo mi brat da izvadam potvrda deka bil vojnik, ama znam mnogu malku podatoci. Realno pola moja familija se Bugari (od pradedo mi brat) ama imame izgubeno kontakt so niv.
Koga bese na intervju
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom