Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.634
Поени од реакции
16.691
Со овој најде да дискутираш?
Овој ако треба Трамп и на газот ќе го истетовира, зависи од тоа каква е волјата на неговиот господар.
Мене ми се смешни некои нацинаолисти кои навиваа за Трамп бидејќи ке се спријателил со Русија, а овој им го напна убаво на сите :pos:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
и секако мора некои работи да менуваме, за жал и името.
Мора само да се умре, ништо друго не мора.

Не името, личен опис треба да ви се смени.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Мене ми се смешни некои нацинаолисти кои навиваа за Трамп бидејќи ке се спријателил со Русија, а овој им го напна убаво на сите :pos:
Мене не ми е јасно каков бенефит имала оваа држава од Русија?
Не гледам причина зошто националистите би сакале таква политика, ама така е кога некој друг им го сервира оброкот и им ги полни главите.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Мене не ми е јасно каков бенефит имала оваа држава од Русија?
Секако дека не ти е јасно. Ај да ти разјаснам:

Утре Марсовци да дојдат и да речат дека се против НАТО и ЕУ, за Марсовците ќе бидеме.
Ѓаволот да дојде лично и да рече дека е против Голема Албанија, коалиција со Ѓаволот ќе направиме.

Сега, дали ти е појасно?
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Така и Албанциве ке се свестат дека можат само да изгубат, не и да добијат територија
Албанците си го добија Косово и пола Македонија.Ама ајде еден ден може ќе се свестат па ќе ни ги вратат назад.
И што рече на какви дроги си?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.634
Поени од реакции
16.691
Мене не ми е јасно каков бенефит имала оваа држава од Русија?
Не гледам причина зошто националистите би сакале таква политика, ама така е кога некој друг им го сервира оброкот и им ги полни главите.
Види друже по професија сум историчар и единствен народ кој имал бенефит малку од браќата Руси се Бугарите. Сите останати слушале бајки дека ке добијат помош од нив
 
V

viktora

Гостин
Со овој најде да дискутираш?
Овој ако треба Трамп и на газот ќе го истетовира, зависи од тоа каква е волјата на неговиот господар.
Тебе синко ни овци не би ти дал да чуваш и нив ќе ги изгубиш.
Во секоја втора реченица го спомнуваш паторот јасно е за каков психо станува збор.Ти си за лечење бе дечко.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Албанците си го добија Косово и пола Македонија.Ама ајде еден ден може ќе се свестат па ќе ни ги вратат назад.
И што рече на какви дроги си?
Ete mozebi eden dden kese sfestat.
Ajde sega dosta so natsionalizm i da prafime eno opsestvo za site, so dva jazika.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.634
Поени од реакции
16.691
Албанците си го добија Косово и пола Македонија.Ама ајде еден ден може ќе се свестат па ќе ни ги вратат назад.
И што рече на какви дроги си?
Ау па какви дроги ти користиш штом велиш дека Албанците ја добиле пола Македонија. Изгледа по штабовите баш ве дрогираат убаво. Вакво халуционирање во живот не сум видел[DOUBLEPOST=1525124575][/DOUBLEPOST]
Мора само да се умре, ништо друго не мора.

Не името, личен опис треба да ви се смени.
Па и треба кога ке видам со какви фиромјани живеам. Ние сме сељачана народ (Не ги навредувам селаните, тоа е чесен и вреден народ). Треба од корен да се менуваме, не само името
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ау па какви дроги ти користиш штом велиш дека Албанците ја добиле пола Македонија. Изгледа по штабовите баш ве дрогираат убаво. Вакво халуционирање во живот не сум видел
Халуцинираат. Сите знаеме дека нема Албанци во Македонија.

Уште ги лаже паторот.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Секако дека не ти е јасно. Ај да ти разјаснам:

Утре Марсовци да дојдат и да речат дека се против НАТО и ЕУ, за Марсовците ќе бидеме.
Ѓаволот да дојде лично и да рече дека е против Голема Албанија, коалиција со Ѓаволот ќе направиме.

Сега, дали ти е појасно?
Фала што ми разјасни. :bravobe::pos:
Македонија никогаш немала Руско влијание.
Дури и кога "националистите" во изминативе 11 години трескаа глупости дека братот Путин правел се за Македонија, не беа свесни дека Македонија имаше ЧАДОР голем колку планина во позадина.
 
V

viktora

Гостин
Ау па какви дроги ти користиш штом велиш дека Албанците ја добиле пола Македонија. Изгледа по штабовите баш ве дрогираат убаво. Вакво халуционирање во живот не сум видел[DOUBLEPOST=1525124575][/DOUBLEPOST]

Па и треба кога ке видам со какви фиромјани живеам. Ние сме сељачана народ (Не ги навредувам селаните, тоа е чесен и вреден народ). Треба од корен да се менуваме, не само името
Ако стварно си по професија историчар вакви глупости не би пишувал.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Тебе синко ни овци не би ти дал да чуваш и нив ќе ги изгубиш.
Во секоја втора реченица го спомнуваш паторот јасно е за каков психо станува збор.Ти си за лечење бе дечко.
Кај виде патор во мојата реченица? :pos:
Почна да халуцинираш од што ти недостасува.
 
V

viktora

Гостин
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom