Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.908
Зајко да беше како пред избори кога го лажеше својот народ околу двојазичноста, името и уште некои работи доколку не беа чепкани и отварани овие работи никогаш немаше да се врати вмро на власт, бар не во следни 20 години, а вака каша попара е се. Се надевам ќе се појави некоја нова партија слична на Левица само финансиски моќна која би успеала да ги турне овие 2 зла.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Не велам дека заев, анѓушев и таа клапа се подобри политичари, ама плачат некои за политичари кои убиваа луѓе, апсеа невини луѓе, замолчуваа неистомисленици, не дозволуваа слобода на говорот, притворуваа студенти, иселија илјадници млади од државава. Па ја на тешки дроги да сум никогаш не би признал дека под паторот е подобро било за живеење отколку пред заев
Dobro ti ja isprale tikvickata pa zatoa ne moze realno da gi sogledas rabotite. i na glava da ti se poserat pak ke go tvrdis istoto.
Da rezimirame, na sila dojdoa na vlast, neustavno stavija ljocka za pretsedatel na sobranie, albanizacija so nasila zakon za dvojazicnost (pazi, na zakon so treba da se glasa so ustavno mnozinstvo si izmislija evropsko znamence), nepotizam i korupcija preku site granici, ekonomijata e pred kolaps, selektivno sudstvo od nevideni razmeri, aboliciran kriminalec e premier povtorno faten na delo, patoloski lazgo koj laze uste pred da ja otvori ustata.
Mladite se iseluvaat i od drzavi mnogu ponapred od nasiov bananistan, ako nasite dosega odea nadvor zaradi ekonomski pricini sega ke se bega zaradi albanizacija (pojse od pola vlada se nepismeni ljocki, sramota za makedonija i makedoncite) vo drzavata e defakto tivka vonredna sostojba, so nelegalna vlada, premier i sudstvo. mirisa na vojna.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Dobro ti ja isprale tikvickata pa zatoa ne moze realno da gi sogledas rabotite. i na glava da ti se poserat pak ke go tvrdis istoto.
Da rezimirame, na sila dojdoa na vlast, neustavno stavija ljocka za pretsedatel na sobranie, albanizacija so nasila zakon za dvojazicnost (pazi, na zakon so treba da se glasa so ustavno mnozinstvo si izmislija evropsko znamence), nepotizam i korupcija preku site granici, ekonomijata e pred kolaps, selektivno sudstvo od nevideni razmeri, aboliciran kriminalec e premier povtorno faten na delo, patoloski lazgo koj laze uste pred da ja otvori ustata.
Mladite se iseluvaat i od drzavi mnogu ponapred od nasiov bananistan, ako nasite dosega odea nadvor zaradi ekonomski pricini sega ke se bega zaradi albanizacija (pojse od pola vlada se nepismeni ljocki, sramota za makedonija i makedoncite) vo drzavata e defakto tivka vonredna sostojba, so nelegalna vlada, premier i sudstvo. mirisa na vojna.

Ќе ти ја фрлат коската кога ќе се врати гвујо, не паничи :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
sekoj so ima barem 2 grama pamet gleda deka se sozdava kosovo v2. i tie okolu mene pocnaa da se spremaat, isto i sarenite.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.213
Поени од реакции
8.458
Dobro ti ja isprale tikvickata pa zatoa ne moze realno da gi sogledas rabotite. i na glava da ti se poserat pak ke go tvrdis istoto.
Da rezimirame, na sila dojdoa na vlast, neustavno stavija ljocka za pretsedatel na sobranie, albanizacija so nasila zakon za dvojazicnost (pazi, na zakon so treba da se glasa so ustavno mnozinstvo si izmislija evropsko znamence), nepotizam i korupcija preku site granici, ekonomijata e pred kolaps, selektivno sudstvo od nevideni razmeri, aboliciran kriminalec e premier povtorno faten na delo, patoloski lazgo koj laze uste pred da ja otvori ustata.
Mladite se iseluvaat i od drzavi mnogu ponapred od nasiov bananistan, ako nasite dosega odea nadvor zaradi ekonomski pricini sega ke se bega zaradi albanizacija (pojse od pola vlada se nepismeni ljocki, sramota za makedonija i makedoncite) vo drzavata e defakto tivka vonredna sostojba, so nelegalna vlada, premier i sudstvo. mirisa na vojna.
Да не имаш бе два предни стабилизатори и долна јабучица за виљушка за Форд Мондео? Ги растураш овие?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Да не имаш бе два предни стабилизатори и долна јабучица за виљушка за Форд Мондео? Ги растураш овие?
:v
ke ti pratam gratis koga ke se sredam u avstrija.[DOUBLEPOST=1525099225][/DOUBLEPOST]
Бегај не губи време, не чекај.


Sent from my iPhone using Tapatalk
moze i pred mene ke si otides, ne se nerviraj. :v
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
[QUOTE="valvoline, post: 8388236, member: 57759" moze i pred mene ke si otides, ne se nerviraj. :v[/QUOTE]

Убаво вака што после заминувањето на гвујо и неговите следбеници си одат, онака патриотски како што им доликува, од љубов кон Македонија :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
sekoj so ima barem 2 grama pamet gleda deka se sozdava kosovo v2. i tie okolu mene pocnaa da se spremaat, isto i sarenite.
Не ми се верува дека поради албанците ќе се иселиш, кога се случуваше најголемата албанизација во државата штом си ја премолчел и не си се иселил, не ќе да е проблемот до албанците.
Признај си дека те шутнале од администрацијата, или те уназадиле. :)
А бугарски пасош имаш ? :D
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom