Рамна Земја?

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.135
Знаев дека те мрзи. :)
Да не те мрзеше, ќе знаеше колку изнесува изложеноста на космонаутот на радијацијата во тие појаси што ги споменуваш и дали и колку е поголема истата од, да речеме, едно испитување на компјутерска томографија на гради.
Само знаеш дека „е екстермно висока“, од истите оние извори кои не знаат дека јајцата ги несе кокошка.:pos:
:facepalm:...едно испитување на компјутерска томографија на гради.:pos:
https://www.nezavisne.com/nauka-tehnologija/svemir/Misterija-van-Alenovih-pojaseva/442057

.....Skeptici koji ni danas ne vjeruju da su se ljudi spustili na Mjesec kao argument potežu upravo Van Alenove pojaseve, tvrdeći da nijedan zemaljski vasionski brod ne može da podnese radijaciju kojoj je izložen unutar tog štita. haha.gif
[DOUBLEPOST=1523094400][/DOUBLEPOST]+ самата НАСА го изјави истото ....
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.834
Поени од реакции
8.222
:facepalm:...едно испитување на компјутерска томографија на гради.:pos:
https://www.nezavisne.com/nauka-tehnologija/svemir/Misterija-van-Alenovih-pojaseva/442057

.....Skeptici koji ni danas ne vjeruju da su se ljudi spustili na Mjesec kao argument potežu upravo Van Alenove pojaseve, tvrdeći da
nijedan zemaljski vasionski brod ne može da podnese radijaciju kojoj je izložen unutar tog štita.Прегледај го приврзокот 188621 [DOUBLEPOST=1523094400][/DOUBLEPOST]+ самата НАСА изјави....
И колку изнесува таа радијација која ниеден вселенски брод не може да ја поднесе?

+ Каде го изјавила НАСА тоа? Дај линк да видиме дали мислела на еднодневна, повеќедневна или повеќемесечна изложеност?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.135
И колку изнесува таа радијација која ниеден вселенски брод не може да ја поднесе?

+ Каде го изјавила НАСА тоа? Дај линк да видиме дали мислела на еднодневна, повеќедневна или повеќемесечна изложеност?
Види,цело време се нешто барате...дај линк,објасни ова...колку е она....Еве докажи ми ТИ со факти дека грешам....јас се изморив веќе....
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.834
Поени од реакции
8.222
Види,цело време се нешто барате...дај линк,објасни ова...колку е она....Еве докажи ми ТИ со факти дека грешам....јас се изморив веќе....
Oд што се измори? Да не копаше?;)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Душичка, се измори.

Чудете се после зошто веруваат дека Земјата е рамна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.441
Поени од реакции
79.509
Jaс верувам дека е рамна, затоа што прочитав текст на Дудинка кој ме убеди во тоа.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.135

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
А,Вие,се отепавте од факти,објаснувања,линкови..
итн...
Проблемот е индивидуален. Ако тебе те мрзи да провериш основни факти и веруваш на секое лајно на интернет... дефинитивно проблемот е до тебе. Голем проблем.

Без разлика колку некој ќе ти објаснува тука, ако не се потрудиш сам/а да побараш, прочиташ, истражиш, научиш. џабе е.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.135
Проблемот е индивидуален. Ако тебе те мрзи да провериш основни факти и веруваш на секое лајно на интернет... дефинитивно проблемот е до тебе. Голем проблем.

Без разлика колку некој ќе ти објаснува тука, ако не се потрудиш сам/а да побараш, прочиташ, истражиш, научиш. џабе е.
.....На вас ,пред да почне "Star Wars" да ви напишат- HAСА документарен филм..Вие ќе поверувате...ко мали деца сте...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Е, што сега ....
Едноставно прашање:
-Зошто се вее знамето?Од кај ветерче?!
Зачувавање на моментум на кружна сила е тоа. Не е ветер. Да имаше ветер немаа да имаат потпирач на хоризонална оска на знамето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom