Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
21 мај 2016
Мислења
100
Поени од реакции
146
Човекот кој е на сликата го имам гледано во повеќе видеа, слики...
Изгледа многу добро подготвен и психички и физички, крши керамиди со глава и рака, му кршат бетонски блокови во пределот на стомакот и градите, главен представник е кога има боречки вештини... Мора да е некоја од поглавните фаци во БСН. Прави волци се. И кај тигрите имам видено вакво нешто но тие се маскирани кога имаат задача од типот на боречки вештини и др... И за време додека им беше стариот амблем тигар и сина боја во позадина еден тигар со рака и глава пукна чудо од керамиди. Секоја чест за дечките а се восхитувам и на жените кои што имаат поголемо срце од некои "мажи".

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Jas mislam deka e Instruktor i edna ista ekipa se celo vreme koga ima vakvi nastani krsat kjeramidi koga dovaga nekoj i taka.... site se spremni fizicki i psihicki vo BSN :)
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Jas mislam deka e Instruktor i edna ista ekipa se celo vreme koga ima vakvi nastani krsat kjeramidi koga dovaga nekoj i taka.... site se spremni fizicki i psihicki vo BSN :)
Да да сите се подготвени. Има едно видео облечен е во маица од БСН е сега неможам да прочитам баш добро дали пишува Инструктор или Македонија на англиски.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
22 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
5
pozz
znae li nekoj dali kje ima ovaa godina povtorno kurs za vo mvr ??
 
Член од
23 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
20
Ima li nekoj so ke ode dobrovolen rok vaa god?? INC Koj se fizickite proverki za vo Arm Obicen vojnik, i za Voena Policija mi treba odgovor
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
За обичен војник немаш проверки,единствено на ден или два пред заклетвата имате физички проверки,склекови,стомачни и трчање 3200м.За ВП ако сакаш точен одговор ќе си прашаш некој припадник на единицата.
 
Член од
23 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
20
За обичен војник немаш проверки,единствено на ден или два пред заклетвата имате физички проверки,склекови,стомачни и трчање 3200м.За ВП ако сакаш точен одговор ќе си прашаш некој припадник на единицата.
Брате може, и извести ме
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Сликите се од Битката за Тетово?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имаше пред 2 недели на фб видео од некои мкд специјалци/војници што викаа Македонија и околу нив димеа жолт и црвен чад.

Кои се тие и дали е од сега скоро?
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Имаше пред 2 недели на фб видео од некои мкд специјалци/војници што викаа Македонија и околу нив димеа жолт и црвен чад.

Кои се тие и дали е од сега скоро?
Вежбата беше координирана, беше изведена заедно од страна на армиските волци и тигрите од мвр. Исто така овде имало и припадници на ЕБР и Инструктори од САД.
https://youtu.be/WrEJGS7MQ30

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Имаше пред 2 недели на фб видео од некои мкд специјалци/војници што викаа Македонија и околу нив димеа жолт и црвен чад.

Кои се тие и дали е од сега скоро?
Знам за кое видео мислиш.Тоа не се специјалци туку тоа беше од промоцијата на новите полицајци.
 
Член од
23 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
20
Едно прашање, дали примаат во војска со диопттија за од далеко 1 и 1 25 за професионален војник прашувам зошто иам видено со наочари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom