Македонска берза

Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
Се спрема банкрот за Скопски пазар да се биде или не , преку 14 милиони евра должат.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Стварно не ми е јасно зошто ТПЛФ паѓа 10 % во први пола саат? Нели пресуда 11м еур од врховен?
 
Последно уредено:
Член од
6 октомври 2017
Мислења
240
Поени од реакции
150
Стварно не ми е јасно зошто ТПЛФ паѓа 10 % во први пола саат? Нели пресуда 11м еур од врховен?
Cudno im e na lugjevo ne im se veruva posle tolku vreme blokadi i gluposti.
Ke se stabilizira, a ovie banditive se krijat ne ja primaat presudata. Cirkusot ke zavrsi naskoro ke se razbudat od slatkiot son :jeeee: :vozbud:
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.108
Поени од реакции
705
Zosto tolkav pad na PPIV. , dali neko pred vreme go znae FI 2017 ili sto drugo?
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Cudno im e na lugjevo ne im se veruva posle tolku vreme blokadi i gluposti.
Ke se stabilizira, a ovie banditive se krijat ne ja primaat presudata. Cirkusot ke zavrsi naskoro ke se razbudat od slatkiot son :jeeee: :vozbud:
Вчера и минатите денови да расте по 10% а денес надоле 10 е многу сомнително, јас немам логичко објаснување...
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Zosto tolkav pad na PPIV. , dali neko pred vreme go znae FI 2017 ili sto drugo?
Оти ќе даде 500 денари дивиденда, евентуално 600:P
шала на страна ама само 1 акција е, можеби на некому му се брзало да ја продаде.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Mislam TETO poprvo ke proglasi stecaj otkolku da plati 25M jura

Toj biznis tesko da vredi poveke od 25M jura
Vo toj slucaj kbm e vo najdobra pozicija, sega e vreme koga na site im odgovara tplf da ide nagore, beg e najgolem poedinecen akcioner ako saka da minimizira zaguba (izgubija spor) no i odgovara povisoka cena ako saka da izleguva od tplf i vo meguvreme tplf da im dade nekoja dividenda na niv i na ostanatite... Kbm ke oslobodi rezervacii, a tplf ke go vrati biznisot... E sega ako imate info koj prodava tolku pishete, mozebi fondovite si kalkulirale vlezna izlezna cena pa prodavaat
 
Член од
2 април 2017
Мислења
186
Поени од реакции
154
Zosto tolkav pad na PPIV. , dali neko pred vreme go znae FI 2017 ili sto drugo?
Si igraat nati go daj mi go, ja koregiraat cenata nadole za potoa da soberat se pred odlicniot godisen izveštaj koj sleduva.:)
Posle godisniot i 45k ke im bide lokumče..:LOL:
 
Последно уредено:
Член од
6 октомври 2017
Мислења
240
Поени од реакции
150
Spodeluvame info ne mislenja, se e vo red rabotata e zavrsena pa ostanatoto e tehnika i formalnost, mozebi ova denes e uste edna od "dobrite nameri" na "zagrizenite akcioneri". Ke probuvaat da "klocaat" uste malku so niski udari ama se znae sto e i sto ke bide
 
Последно уредено:
Член од
19 јуни 2017
Мислења
76
Поени од реакции
19
Otkaj keisplati TETO 25 milioni koga ima minimum ekviti i resto dolgovi :))))))
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Тоа сакав да прашам чива сопственост е Те То
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
6 октомври 2017
Мислења
240
Поени од реакции
150
Aj kupete si nekoja akcija i dojdete na sobranie so spremni prasanja, oti rabotava ako ja vrakjame na pocetok ke treba da napiseme se sto sme pisuvale poslednite nekolku godini :toe: ima na mojnovac i na web stranata od TPL razni soopstenija za akcioneri, izvestai od sobranija, sudski postapki i t.n. so detalni i hronoloski informacii za rabotite i nastanite. Moze go zatupivme so temava ama ke bide top tema za 2018 jebiga.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom