Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

bo1

Член од
27 февруари 2017
Мислења
59
Поени од реакции
143
Јас мислам дека сите што сме со дедо/прадедо роден пред 1918та година ќе земеме пасоши, еве гледате и на форумот дека многу поминале само со изводи и потврда од клуб. А плус штом ќе земеш происход логично е кога тогаш да ти одобрат пасош, оти нели веќе си бугарин со тој происход.
Да ,,ПОМИНАA,, многу ПОСРЕДНИЦИ ,....
И во БГ АМБАСАДА во Скопје и во Софија во МП лично ми кажаа дека не ги признаваат статистиките без СТАР ДОКУМЕНТ
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Да ,,ПОМИНАA,, многу ПОСРЕДНИЦИ ,....
И во БГ АМБАСАДА во Скопје и во Софија во МП лично ми кажаа дека не ги признаваат статистиките без СТАР ДОКУМЕНТ
Pred 1.5 mesec se smeni rabotata, momentalno izgleda gi priznavaat, cesto se premisluvaat vo MP.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Znaci stavro ne znaes kako da veruvas na forumot....nekoi vikat priznavat nekoi vikat ne.A poznavam dvajca prijateli sto bea na intervju dekemvri 2016 pominaa polozitelno samo so potvrda
Krajot na 2016 dva meseci nekade davaa na site, potoa dojdoa izbori I prestanaa da davaat na tie so potvrdi,bratucedi,tetki I slicno, poveketo gi redea na dopolnitelna,i seto toa do pred 1.5 mesec koga pocnaa nekoj promeni I ima dosta so potvrdi I podalecni rodnini sto se pofalija deka dobija, da se nadevame deka ova ke trae
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Ete gledas! Glupa bev i glupa si ostanav. Znaci stojam na nesto a ti tones so sekoj den se ponisko i ponisko. Ulicar :/
Covek koj nema nekoja obvrska vo zivotot,covek bez kompas,covek bez plan vo zivotot,nekoj na koj celta mu e da zeme bg pasos i so toa da se samorealizira,toa si ti.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Јас сум 10***/2015 со интервју март 2016. За нас ништо ново немат :/
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Пред да се вратам во Македонија, имав прашано и објавив на форумот. Ќе знаеме втората половина на Мај, онаа група што им се смена статусот во периодот јануари и февруари. Веројатно (моја претпоставка) и ти би требало да влезеш во таа група, ако не ќе ја чекаш септемвриската група
ај сепак да те прашам,јас кога да очекувам промена стојам 10 месеци со истиот статус,(заинтересирани институции бл бл бл) твоја слободна претпоставка,фалати однапред
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Covek koj nema nekoja obvrska vo zivotot,covek bez kompas,covek bez plan vo zivotot,nekoj na koj celta mu e da zeme bg pasos i so toa da se samorealizira,toa si ti.
Najde da kaze cistacot na krajnite kvartovi na nekoja germanska provincija. E, da boli veruvam... davas tolku pari, cekas so godini, posrednici te zaebavaat i za na kraj da dobies evropski pasos za da metes ulica.
Eh toa e zivotot e surov i ne e spravedliv ama barem malku svest da imase (ako ja imase nemase da si toa sto si) ke si gledase vo tvojot dvor a ne vo tugiot
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
ај сепак да те прашам,јас кога да очекувам промена стојам 10 месеци со истиот статус,(заинтересирани институции бл бл бл) твоја слободна претпоставка,фалати однапред
Зависи статусот, задолжителна финална..
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Страната на министерство за правосудие не работи?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: vkv
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Dobro utro. Sajtot ne raboti.
Sakam da prasam dokumentite bea izlezeni na povtorna proverka izvadiv izvod od dedo mi i potvrda od strumica od klubot za bugari I sega cekam. Dali znaete dali ke go priznaat toj dokument I od prilika za kolku vreme treba da izleze pasosot. Veke 2 meseca se podneseni dokumentite a rokot e do 24 april.
Vi blagodaram. Imajte ubav ponedelnicki den.
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ај пак ќе прашам...дали посредниците работат до издавање на лична карта? За работа и движење низ еу држави треба тоа, пасош е потребен за надвор од ЕУ. Во тој случај, не ми треба државјанство. Во право сум или не сум доволно информиран?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom