XXIII Зимски олимписки игри - Пјонгчанг 2018

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Овој Тони како ме нервират ко коментират хокеј значит страшен е немат утакмица да не ги испогрешит имињава на играчиве овој МИлковкси незнам зошто хејт али тој од шо глеав најсаглам искоментира овие остали ко да нешто разбирет а немет појма особено овој Тони
Со Русите на хартија неможе никој дефинитивно имаат најсилен состав овде СКА,ЦСКА Магнитогорск им е цел ростер после нив Финците еве моментално се посилни од Шведска али губат не сум ги разглеал саглам ростерите од остали екипи онака само површно али по све досеа Финска и Русија ги глеам во финале ако не се судрат порано
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Овој Тони како ме нервират ко коментират хокеј значит страшен е немат утакмица да не ги испогрешит имињава на играчиве овој МИлковкси незнам зошто хејт али тој од шо глеав најсаглам искоментира овие остали ко да нешто разбирет а немет појма особено овој Тони
Со Русите на хартија неможе никој дефинитивно имаат најсилен состав овде СКА,ЦСКА Магнитогорск им е цел ростер после нив Финците еве моментално се посилни од Шведска али губат не сум ги разглеал саглам ростерите од остали екипи онака само површно али по све досеа Финска и Русија ги глеам во финале ако не се судрат порано
Кога ќе го слушнев како вика Ковалчик леле. Тотален антиталент за хокеј, но не ни се очекува да знае така да за смеење служат кога коментираат хокеј.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Кога ќе го слушнев како вика Ковалчик леле. Тотален антиталент за хокеј, но не ни се очекува да знае така да за смеење служат кога коментираат хокеј.
:pos::pos:
Не да сум се смеел на то реков ај да беше некој играч непознат ама овој бе да го грешиш не барам ја да ги викаат точно сите ама малку од малку бре некад се дешава и ке погрешиш ама нонстоп ај овие Швегани да ги грешит пошо ај останало можда од некад али она Г на крај никад не се читат ЕверберГ,КлингберГ
Еден куп коментатори се собрани во МТВ незнам само шо прает јунци дан виет па немоет да постигнет со она обемна програма шо ја имет спортска да ја спремет саглам 10 души се џабе
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
:pos::pos:
Не да сум се смеел на то реков ај да беше некој играч непознат ама овој бе да го грешиш не барам ја да ги викаат точно сите ама малку од малку бре некад се дешава и ке погрешиш ама нонстоп ај овие Швегани да ги грешит пошо ај останало можда од некад али она Г на крај никад не се читат ЕверберГ,КлингберГ
Еден куп коментатори се собрани во МТВ незнам само шо прает јунци дан виет па немоет да постигнет со она обемна програма шо ја имет спортска да ја спремет саглам 10 души се џабе
Коментаторите барем зборуваат литературно, за разлика од некој друг.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Коментаторите барем зборуваат литературно, за разлика од некој друг.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Да неземам да пишам на еден лист некој ден дури коментираат да им факам грешки што јас ке ги приметам а некој стручен да е ке ги распне па да видиме колку литературно говорат,се изразуваат,зборуваат а платени се за тоа да го прават.
Вака на ХРТ пред некој ден случајно гледав имаше едни шо мислеа дека литературно зборуваат од водителите дури таа госпоѓата шо им беше гостин не им објасна кај све погрешија и ко почна мислеа не ке прекинит никогаш
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Глеам реприза на бијатлонов, како успеаа да измерат дека Фуркад победи, тука милиметри беа во прашање. Феноменална борба.
Инаку вчера Штох злато на големата скокалница, Велингер втор, фала му на ветерот бидејќи тој го реши победникот. :D
Хиршер со ненормално возење злато на велеслалом, тоа е таа убавина на зимските спортови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Forza Milan!!! Арно Франција не е Србија со Чавиќ па меѓународен окршај да настане, секако со нас како нивни најголеми агитатори :icon_lol:
 
Член од
3 јули 2016
Мислења
190
Поени од реакции
590
Па добро и руските играчи од Нхл не се анонимци баш, иако губеа од Сад пред 4 години ама јако ќе беше да се пробаат против Канада. Уствари општо за цел турнир ќе беше јако да играат сите тие.
Kucherov e najdobar strelec vo NHL ovaa godina. Malkin e vtor. Tuka go imash i iskusniot Ovechkin, Panarin, Tarasenko i Kuznecov. I Vasilevski i Bobrovski se megju najdobrite golmani vo NHL. Shteta go zaebaa hokejov ke imashe jaka borba ako igraa od NHL igrachite. :(
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Тешко дека покрај Канаганите ке имаа шанса и со НХЛ играчи пошо Русите се губат,нестабилни се во натпреварувањето знаат така да потфрлат шо можат да се изгубат на мразот еве шо им се деси со Словачка не ја глеав цела али ги рушија во прва дури глеав и оп ете ги 3-2 од еден просечен ростер на Словачка составен од воглавно играчи од Словачки и Чешки шампионат со 3-4 КХЛ играчи и просечни голмани како Лацо,Рибар и Конрад
Поголема шанса за Русите од сега нема за злато го имаат најсилниот ростер на турниров каде 95% им се играчи од СКА и ЦСКА уствари освен Мозјакин и Кошечкин од Магнитогорск све се од овие два тима шо мислам дека и намерно е овој ростер вака склопен пошо имаше и некој други играчи кои заслужија место во овој тим како Хохлочов,Бивалцев нема ниеден играч од Казан,Омск.
Сепак би сакал финале и типувам на нив со Финска пошо од она шо го глеам Финците имаат втор најдобар ростер и клучно го имаат најдоброто трио голамни Метсола,Рамо и Коскинен појако трио амин на ЗОИ
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Симпатичниот мустаклија рече :shook: :pov::pov::pov::pov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom