Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Темава се вика
Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) ,а не Посредувам за бугарско државјанство. Сите оние кои сакаат да почнат процедура за државјанство нека прашаат кои документи се потребни и ако имаат проблем со пополнување на Молбите нека кажат, овде има доста луѓе кои ќе им помогнат.
Најефтино е кога сам си ја бркаш работата преку амбасада или конзулат, се друго е дупло или тродупло, да не зборуваме за губење на документи и многу други глупости од неписмени или неорганизирани луѓе на кои им плаќате.
Еве документација, спуштете ги и пополнетете ги, шо не е јасно прашајте. (Молба за придобиване на б'лгарско гражданство, Декларација за промјана на гражданството,
Придобиване на б'лгарско гражданство от лица от б'лгарски произход или имат родител б'лгарски гражданин - основание чл. 15 от ЗБГ)

http://www.justice.government.bg/76/


 
Член од
10 јануари 2018
Мислења
26
Поени од реакции
9
mislam deka drustvoto za makedonsko bugarsko prijatelstvo ili taka nesto od bitola, neznam kako se vika, i ja citam razlicni kratenki ne gi znam sto znacat :) fala ti[DOUBLEPOST=1518878719][/DOUBLEPOST]
Koga odprilika ti se smena statusot od finalna vo dopolnitelna,sega ili pred nekoja nedela?....inace ako nemas nekoj stari dokumenti da im odnesis nemozis nisto da pravis,mozis samo da cekas i da se nadevas deka nakraj se ke se zavrsit dobro

pred nova godina tocno mi se smeni vo ovaj status. stari dokumenti mozebi imam no najverojatno se frleni pa posrednikot mi rece da se odnesat posmrtnici i izvodi da se pokrie 1918 godina i se praelo istorijat i taka imalo pak sansi za da pomine da se zeme drzavjanstvo :)[DOUBLEPOST=1518879366][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1518840357][/DOUBLEPOST]
от кого ти е потврдата от БККС или МБП???[/QUOTE]


mislam deka drustvoto za makedonsko bugarsko prijatelstvo ili taka nesto od bitola, neznam kako se vika, i ja citam razlicni kratenki ne gi znam sto znacat :) fala ti
 
Последно уредено:
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
mislam deka drustvoto za makedonsko bugarsko prijatelstvo ili taka nesto od bitola, neznam kako se vika, i ja citam razlicni kratenki ne gi znam sto znacat :) fala ti[DOUBLEPOST=1518878719][/DOUBLEPOST]


pred nova godina tocno mi se smeni vo ovaj status. stari dokumenti mozebi imam no najverojatno se frleni pa posrednikot mi rece da se odnesat posmrtnici i izvodi da se pokrie 1918 godina i se praelo istorijat i taka imalo pak sansi za da pomine da se zeme drzavjanstvo :)
Na forumov imase i takvi koi gi imaa vo pravosudie predadeno i potvrdata od bugarski klub i izvodot od predok roden pred 1918 so drugite potrebni izvodi za da se povrzet i povtorno bea staveni na dopolnitelna,znaci badijala e da gi nosis vo pravosudie,samo ke si prajs trosoci i ke si go bogatis na posrednikot
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
8 meseci na zadolzitelna :)
Od prilika godina dena posle intervjuto predmetot ti odi pred Sovetot za grazdanstvo, ti si so roditel bi trebalo da odi I pobrzo za tebe, moj sovet ako si preku posrednik recimu da prasa do kade e tvojot predmet, zatoa sto ne me cudi da ti go imet piknato vo nekoja fioka I stoi tamu zaboraven, ako sam ne urgiras vo MP ke si cekas I 10 godini, ocigledno te imet zafrleno nekade,dosega trebase da imas pasos vraka stom si so roditel drzavjanin
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
13
Поени од реакции
21
Intervju april 2017 pred nekoj den mi se smeni statusot vo finalna. Kolku vreme otprilika so ovoj status se pominuva?
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
56
Intervju vo mart 2017, poteklo roditel ...uste pisuva ( преписката се намира в процедура по задлжително согласуване ) ...normalno tolku dolgo ? ...drugi sho beja so mene istiot den na intervju, menat im e vo finalna pred skoro mesec ?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Intervju vo mart 2017, poteklo roditel ...uste pisuva ( преписката се намира в процедура по задлжително согласуване ) ...normalno tolku dolgo ? ...drugi sho beja so mene istiot den na intervju, menat im e vo finalna pred skoro mesec ?
Normalno e, skoro ke ti se meni
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
ne e samo na FATIGOOVA posrednicite gi nema veke na forumov imat naredba od liderot na posrednicite PK .Sega smisluvat nov plan kako da vrsat lazna propaganda za BG drzavjanstvo .
Ако ме има зошто ме има ако ме нема зошто ме нема... аман бе остајте ме да дишам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom