Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
jas sym so star bg dokument i podnesov samo koplija od negi zaverena na notar originalot vo bg ambasada ne mi go zemaja... Od pred nekoj den od finalna mi se smena statusot vo polizitelno i deka cekam ukaz od viceprezidenta na bugarija
Дoбрo штo си ме цитирaл,ме пoтсети нa едни времињa не тoлку дaлечни кoгa фoрумoв имaше некaквa смислa,без нaвреди без скриени нaмери,без неoснoвaни oбвинувaњa.Сегa кaтaстрoфa,некoлкуминa си гo присвoијa и пoстирaaт штo требa и нетребa сaмo зaштo се зaвисни нивните мислењa декa требa сите дa ги читaме и прифaтиме.Бaш ме рaдувa зa тебе,ти пoсaкувaм штo пoскoрo дa си гo дoбиеш држaвјaнствoтo и уште еднaш сo среќa.Јaс сум сеуште дaлеку вo Август сум нa интервју се нaдевaм декa дo тoгaш ке тргне нa пoдoбрo.
 
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
kako e prijatelcinja /? gledam imate krv i svezina a :D ja koa napisav pred nekolku meseci deka rabotata ke se otkoci i site so potvrdi i bratucedi ke zemat drz me plukavte ( cast izuzetcima ;) ) podrugo e sea a ?? da ne zamaram poveke vi posakuvam site da zemete pasos oti u ovaa nasta vukojebina ne biva , drugo najdobronameren sovet do site , ne davajte lazni info i rekla kazala site sme u isti gomna taka n pomagate na nikoj a gledam mnogu ima takvu po forumo , ajde uste edna prognoza od mene i ako se ispune da me proglasete za svetec hahaha . rabotata ke se olesni i makedonija nema da postoe za 10 god :P pozdrav do moite prijateli tuka
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Edna molba do clenovite sto im se smenil statusot. Pa kazete barem koja godina dopolnitelna. Da znaeme do kaj e sto e.
Vo pravo si, pishuvajte godina na intervju, na koj dokumenti, ste se povikuvale, elaboriranje na tie nekolku fakti, sto ni se bittni, na mnogu od nas,mozhebi neshto od toa, kje vlee nadezh i kaj nekoj od nas :):)
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Сега, излегува дека проколот од Април 2017 НЕ ВАЖИ, т.е не мора да доставуваат луѓето оригинални документи :)

Ашколсун :)

Оние кои беа после нас на интервју добија веќе укази, ние чекаме на дополнителна со ОРИГИНАЛНИ ДОКУМЕНТИ :)

Да не коментирам повеќе... ајде :D Едно нешто е најбитно: и ние да дочекаме веќе конечно :D
 
Член од
31 октомври 2014
Мислења
41
Поени од реакции
10
proishod ima i egn samo adresna registracija mi e potrebna koj mozi da mi sredi za drugar prasuvam ... za postojana licna karta
 
Член од
10 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
4
Дечки јас бев 13 месеци на задолжителна па ме ставија 3 месеци на финална па потоа на дополниетлна со проблем разлика со буква во презимето помеѓу мајка ми и тетка ми. Го средив тоа и Сега пак ми се смени во финална . Дали е можно да ме стават уште еднаш на дополнителна да ми барат потекло?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
89
Se vrativ, dur me nemase gledam imat pozitivni promeni koi podolg period gi nemase, samo da ve potsetam deka bev samo tri nedeli na proverka od viceprezidenta, nekoj imase pisano deka nikoj ne zel sto bil na proverka od viceprezidenta l, jas veke si go zedov pasosot..So sreka na site, pozitivno I imajte trpenie
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дечки јас бев 13 месеци на задолжителна па ме ставија 3 месеци на финална па потоа на дополниетлна со проблем разлика со буква во презимето помеѓу мајка ми и тетка ми. Го средив тоа и Сега пак ми се смени во финална . Дали е можно да ме стават уште еднаш на дополнителна да ми барат потекло?
Kolku vreme bese na dopolnitelna?
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Дечки јас бев 13 месеци на задолжителна па ме ставија 3 месеци на финална па потоа на дополниетлна со проблем разлика со буква во презимето помеѓу мајка ми и тетка ми. Го средив тоа и Сега пак ми се смени во финална . Дали е можно да ме стават уште еднаш на дополнителна да ми барат потекло?
Ako mozis da kazis koga bese na intervju,od koja data bese staven na dopolnitelna i dali imase rok do koga da dostavis dopolnitelni dokumenti i kolku vreme bese na dopolnitelna?
 
Член од
10 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
4
Na intervju bev 8 noemvri 2016 finalna kraj noemvri 2017 a i odma posle nekoja nedela na dopolnitelna so rok a jas docna vidov i koga odnesov bese odminat datumot posle nepoln mesec od dostavuvanjeto na dokumentot se smeni pak vo finalna.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom