Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Да а?

Изразил некој внатрепартиска критика за било што?

Се осмелил некој во СДСМ моментално да критикува куп работи, јасно и гласно на партиски состанок да каже лоши закони, договор безполезен, некадарност, тек пак корупција внатрепартиска така јавно да изустиш, сигурен сум дека добро знаеш како ќе заврши.

Побарал некој отворени листи поради горенаведеното, ама на партиски состанок тоа, не пу шуш-буш?

Тешко, тек пак 2008 во "монолитното" ДПМНЕ на грујче вакво нешто да се случеше, сургун цела фамилија на predafnikot :icon_lol:

Немаме политички партии, не се ни АД...мафија.
Испадна мал БУНТ... ама за законот за пушење цигари:icon_mrgr:...
а законот за пушење албански по се изгледа не го разбраа пратениците од СДСМ... не разбраа ДЕКА сите тие ќе треба да научат албански , исто како и сите судии и други...
Не разбираат дека не се работи за превод, едноставно утре ( кога ќе дојде моментот) таљат ќе поче се по албански .. а таљат не е министер да го тргнеш тек така, треба НОВИ избори.. а еднаш донесениот закон БЕЗ бадинтерово мнозинство не може да се смени !!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Шо и по приватни пораки досадвала? Не заебавај, Алма такво нешто? Да не си грешка, не ми се верува такво нешто од толку образовано, културно издигнато и со најнова купка избањато чупе.
Немој, ќе ме умреш со „хуморов“ сељачки.

Туку @lans тебе пак од дома не те пуштаат протест да напраиш, како против паторот? Или пошо живееш у странство, па полесно ти е да јадеш гомна на форум, а? Дај соберете потписи вие од бугарска дијаспора нешто, ангажирајте се!
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Испадна мал БУНТ... ама за законот за пушење цигари:icon_mrgr:...
а законот за пушење албански по се изгледа не го разбраа пратениците од СДСМ... не разбраа ДЕКА сите тие ќе треба да научат албански , исто како и сите судии и други...
Не разбираат дека не се работи за превод, едноставно утре ( кога ќе дојде моментот) таљат ќе поче се по албански .. а таљат не е министер да го тргнеш тек така, треба НОВИ избори.. а еднаш донесениот закон БЕЗ бадинтерово мнозинство не може да се смени !!
More ne se tie budali ubavo znaat sto napravija, ama parite se povazni, pa gledas samo od patni trosoci po 40000 evra godisno zemaat, za ovie 4 godini milioni ima da lapnat, mislis I'm e gajle sto ja prodadoa drzavata sto gi udria temelite na Golema Albanija, pa vojnata koga ke pocni tie sosi parite ke si zaminat nie ima da ginime ovde, tie ne prodavaat nesto nivno, nemam protiv neka go svrtat gazot da gi ebet sipojte, tie prodavaat nesto nase, ni ja prodadoa drzavata, I nas ne ebat sipojte, kopilijna edni, da dade Gospod parite samo po bolnici I po grobista da gi trosat,prokleti da se,stram mi e sto sum Makedonec, I uste sipojte da ni se smeat I da ni vikaat "sega I imeto ke vi go smenime", stram mi e sto sum Makedonec :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
500 godini sme bile pod Turcite,nikogas Turski jazik ne uspeale da ni nametnat,nikogas Turski jazik tuka ne se zboruvalo,tuka sekogas se zboruvalo na Makedonski jazik dojdoa ovie lajnarive,odma Albanski nametnaa..
Samite grobot si go iskopavme..
Jas bev eden od tie so sekogas vikale kako doma nema na drugo mesto,ama so ovie najnovi gomnarii mozebi i nevredi tuka da se ostanuva.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.911
Знаеш колку ми е гајле за државава? Ич. Вакви политичари со такви гласачки овци го заслужуваат ова. Исто така не ми е гајле кој каков јазик зборува бидејќи како што кажав не ми е гајле за државава, може слободно да престане да постои. Ваков народ кој на форум јаде гомна не заслужува ништо, ене глеј ги 20 страни изнапишале за еден ден, сите тие да излезеа на протест и таму да го покажеа тој револт ќе беше подобро. Така било и порано така и сега, сите ќутат и на форум и фб најјаки, зошто па сега јас да сум поинаков? Ќе си ќутам и јас, кога ќе се решат да направат протест во ред, ако воопшто соберат храброст.
Како ви беше гајле тебе и на останатите пред 2 години, кога сакавте да го симнете режимот?

Сега на сите не ви е гајле...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Мирминѓес маќедонас, нук нервоз.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Problemot so ovaj narod e sto nema lider, partiive kaj nas I VMRO I SDSM mozite slobodno da gi gledate kako Mafijaski zdruzenia Kozanostra, nivna cel e samo kradejne na drzavava I narodov po sekoja cena, znaci kaj nas od osamostojuvajneto do denes mafijata e na vlast zatoa skoro 30 godini samo nadolu odime, pa vidite I sami sve e partizirano,policia, sudstvo, obvinitelstvo,duri I liderite na sindikatot, na studentski zdruzenia sve drzat pod kontrola za da nemoze ni protesti da se organiziraat, za da mozat da kradat na mira,eve kaj nas na izborite duri I so pistol pukaa edni na drugi a policajcite samo si legnaa na zemja, se borat za teritoria kako mafijasi, neznam koj ke ne spasi od ovaa Mafija
 
V

viktora

Гостин
Немој, ќе ме умреш со „хуморов“ сељачки.

Туку @lans тебе пак од дома не те пуштаат протест да напраиш, како против паторот? Или пошо живееш у странство, па полесно ти е да јадеш гомна на форум, а? Дај соберете потписи вие од бугарска дијаспора нешто, ангажирајте се!
IMG_1515750791588.jpg
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Како ви беше гајле тебе и на останатите пред 2 години, кога сакавте да го симнете режимот?

Сега на сите не ви е гајле...
Мене секогаш ми било гајле кога некој краде од народот и секогаш сум се бунел за тоа. Вистинското прашање е како тебе баш сега ти стана гајле? Досега ќутеше.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
а како гласаа 4-те ОДМЕТНАТИ пратеника од коалицијата на ДПМНЕ ???
Amdi Bajram kako glasase? Hahaha, kako sto go platija so nasite pari od danocite, uste ne razbra vo ovaa drzava najgolemi kurvi , kriminalci I kradci se politicarite, bez isklucok na nitu eden od koja bilo partija
 
Член од
27 септември 2017
Мислења
68
Поени од реакции
126
Све е oвa мaслo нa Америкaнците кaкo сaкaш речи.Ги извaдијa прислушувaните рaзгoвoри преку нивниoт чoвек Верушевски зa дa ги клекнaт Вмрo нa кoленa,нaјдoa дaбетер будaлa oд Груевски штo зa влaст женaтa и керќaтa би си ги дaл и си гo спрoведувaaт плaнoт зa третa муслимaнскa држaвa вo Еврoпa пoсле Бoснa и Кoсoвo.Мене ме изненaди сaмo кoлку нaрoдoт oстaнa незaинтересирaн и инертен пo oвa прaшaње.Нaвистинa дa се чуди чoвек.Декa нештo ке сменевме тешкo,aмa зaр ништo не ни oстaнaлo oд прaдедoвците жичкa кoи нa живo ги сечеле нa пaрчињa зa oвaa шaкa земјa
I pradedoti mozebi e secen na zivo za ova parce zemja, zatoa ti denes potekloto go dokazuvas pred majka blgarija.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Amdi Bajram kako glasase? Hahaha, kako sto go platija so nasite pari od danocite, uste ne razbra vo ovaa drzava najgolemi kurvi , kriminalci I kradci se politicarite, bez isklucok na nitu eden od koja bilo partija
Не разбираш, 120-69 =51 ... ако одметнатите гласале за Законот, тогаш 4 пратеника од СДСМ биле Против ??[DOUBLEPOST=1515752036][/DOUBLEPOST]


ништо чудно и на овие да им пуштат крадци да им ги обијат становите

а на Хорхе му го смениа обезбедувањето од вилата во Охрид :confused:
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
I pradedoti mozebi e secen na zivo za ova parce zemja, zatoa ti denes potekloto go dokazuvas pred majka blgarija.
Za korka leb toa go pravi gubre edno, toa go pravime site za da najdime rabota vo EU, zosto ovde site rabotni mesta se rezervisani za partiski gubrina ko tebe, takvi ko tebe go izbrkaa Makedonskiot narod od sopstvenata drzava, I nemoj da zaboravis toj e I sekogas ke bide pogolem Makedonec od tebe I od takvite ko tebe
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Мене секогаш ми било гајле кога некој краде од народот и секогаш сум се бунел за тоа. Вистинското прашање е како тебе баш сега ти стана гајле? Досега ќутеше.
Ако ти било гајле за тоа кој и колку крадел ќе беше против коалиција на твојата партија со ДУИ. Да не се правиме на Тошо сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom