Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
zaso be site no coment no coment...tolko li bese los natprevaro? i kakov gol dadee naste?
Od so se iznerviraa i na Turnovo igracite, zastanaa site u mesto i i kazaa aj dadejte gol ne se macejte :):):) i fanaa da i pluskat raci posle :) c c c peza..ke si go pitam so ke odam drug pat da vikam na takva utakmica:)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Игидииии таков гол до сега немам видено .......:vozbud:

Важно земавме 3 поени.
Абе шо ако земааме да го е.ам со таа ли екипа ке одаме у 1 лига?Од Работнички ќе изгубаме 15-0:nesvest:
 
V

Viktoranius

Гостин
Брат, ние прво да влеземе во 1 лига, после ќе се прави појак тим.:smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
inace SrRulz taj so go dade golo se vika goran projkov,a tava oti ke izgubeme od rabotnicki 15-0 malo morgen.belasica saa ima dobra ekipicka samo loso e so 1 poluvreme ne trgnaa da dadat gol tuku gi ostaviii tii od turnovo da ga samarat topkata na nivnata polovina i duri u 75 minuta im tekna oti treba da dadat gol i napadnaaa ama i topkata ne gi sakase a imase i 2-3 od turnovo so nejka da ga pustat utakmicata i taka inace aj cestito pobeda i se nadevame oti ke nema takvi pezi veke:nesum:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Честито.
Сакам да ја видам Беласица во прва лига да се врати како штп беше порано.Поздрав
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Епа луѓе, така е тоа...
И ние им дадовме со само 7 освоени бода првиот натпревар, кажи - и тоа без скоро никаква борба, сакаа Турново да бидат сигурни дека ќе тепат во Струмица, па сега треба да се врати долгот, ама премногу лигаво се испонашаа на крајот.
 
V

Viktoranius

Гостин
Тетекс денес изгуби од Нов Милениум 2-0 и сега му бегаме 3 бода и се наоѓаме на 5 место.
Сега следното коло играме со Скопје на домашен терен и ако го победиме одиме на 4 место, а следното е со Нов Милениум и сигурно ќе ги победиме. :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Значи турново помина, имаме добра екипа не зборете многу таква била онаква била.Следно коло играме со скопје дома.според мене клучната утакмица за бараж место бидејки тие се 4 место,а ние до крај би требало да ги собереме сите бодови т.е милениум,алумина,брегалница... затоа во што поголем број во сабота да им дадеме поголема поддршка на нашите да победат.Позз!
 
V

Viktoranius

Гостин
Значи турново помина, имаме добра екипа не зборете многу таква била онаква била.Следно коло играме со скопје дома.според мене клучната утакмица за бараж место бидејки тие се 4 место,а ние до крај би требало да ги собереме сите бодови т.е милениум,алумина,брегалница... затоа во што поголем број во сабота да им дадеме поголема поддршка на нашите да победат.Позз!
Имаме супериорен тим за 2 лига, и имаме големи шанси да влеземе во 1 лига.

Уфф колку сакам да се паднеме евентуално со Шкендија во баражот. :pos:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
ajmo plavi da gi poserame posle da dokazame na selacite koj e BELASICCA so sreka
посераате не :P а ти знааш ли оти ако не беа селаците ти до саа немаше ни да постоеше :):) btw јас сам селак :helou: и шо оти сам ? :baeh:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
занче мирен бе .. не се нервири! еј оставејте турново помина шо биде биде.. на ред е скопје. мислам оти таа е утакмицата на сезоната ако тепаме одаме 4 место... ејјј свестејте се.. турново ни помогна! МОРА ПОДДРШКА У САБОТА!
 
V

Viktoranius

Гостин
посераате не :P а ти знааш ли оти ако не беа селаците ти до саа немаше ни да постоеше :):) btw јас сам селак :helou: и шо оти сам ? :baeh:

Човек де бе ти па не се нервири толку:smir:

Цела јавност во Струмица е свесна колку ни значат бодовите на Турново што ни ги ПОДАРИ, и тука нема дилеми што уште да се прави муабет. А тва кој бил селак или кој бил граждан не се гледе по тва дек живее. Уживи там не се нервири.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom