Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2008
Мислења
10.761
Поени од реакции
12.054


Последниот по кого се плачеше од Триглав до Гевгелија.

Заблудите ги плаќаме сега, кое дно сме дојдени.
Тие кои не си ја знаат сопствената историја, осудени се истата да им се повтори.

Овие заблуди не се некоја новост, бидејќи не се појавија на почетокот на 1990-те години, туку ги имало и порано. Разликата е во тоа што порано ваквите заблуди немале плодно земјиште за да се шират и за да бидат негувани.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Незнам колку е точно пуштија муабет дека децава на Чавков возеле панамера и CL или 250.000 ЕУР возен парк само за децата. Има вистина у ова?
Има.
Син му Иван ја вози панамерата, ептен гаден створ е типот.
Куќата во Ново Село им вреди само 1М , со базени со триста глупости е.[DOUBLEPOST=1512011086][/DOUBLEPOST]
druze jas imam i vraboteni u mkd i invesirano poveke od sto ti i celo tvoe semejstvo ke zaraboti nardnive nekolku zivoti.
Престани да ги вреѓаш членовите , чистачу на клозети!
Да си бил овде и да се занимаваш со сопствен бизнис, да плаќаше разни видови на измислени даноци и да добиваше рекети чисто за да се наполни државниот буџет немаше така да збориш.
А и да си бил толку успешен како што се правиш Мијалкови ќе ти имаа тропнато на врата да ти го лапнат тоа што си успеал да го оствариш.
Ти си само еден обичен чистач на клозети и го имаш ставено гујо во рамка и го маваш секоја вечер пред легнување на него.
Зачлени се на некој оустралиски форум и таму бистри политика, гледаш дека никој не те сака овде, сите само не вреѓаш.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.830
Поени од реакции
23.665
Има.
Син му Иван ја вози панамерата, ептен гаден створ е типот.
Куќата во Ново Село им вреди само 1М , со базени со триста глупости е.[DOUBLEPOST=1512011086][/DOUBLEPOST]
Престани да ги вреѓаш членовите , чистачу на клозети!
Да си бил овде и да се занимаваш со сопствен бизнис, да плаќаше разни видови на измислени даноци и да добиваше рекети чисто за да се наполни државниот буџет немаше така да збориш.
А и да си бил толку успешен како што се правиш Мијалкови ќе ти имаа тропнато на врата да ти го лапнат тоа што си успеал да го оствариш.
Ти си само еден обичен чистач на клозети и го имаш ставено гујо во рамка и го маваш секоја вечер пред легнување на него.
Зачлени се на некој оустралиски форум и таму бистри политика, гледаш дека никој не те сака овде, сите само не вреѓаш.

ne site, samo vas kurtonite[DOUBLEPOST=1512012834][/DOUBLEPOST]
Факинг јако ова скрооооз! Застанати сте во 95та со финтиве во Аустралија вие, нема грешка :pos:

ti ne si bil togas ni roden
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
ne site, samo vas kurtonite[DOUBLEPOST=1512012834][/DOUBLEPOST]


ti ne si bil togas ni roden
Со секој можен член со кој влезе во дискусија го извреѓа, не ми е јасно што бараш на темава да ги вреѓаш луѓево кога и самиот гледаш дека не не боли уво за вие што сте му ја летнале од "успешнава" земја и воопшто не не интересира груевизмот што го браниш.
Се гледa каков државник си, ниту култура, ниту IQ за нормални дискусии, со секој кој влезе во дискусија го извреѓа,се твој бивши сограѓани.
Основното нешто го немаш за да глумиш "државник", тоа е почитта.
Народот го казни најголемото зло кое се родило во оваа Македонија, треба да бидеш горд на тоа, ако има пак таков, и тој ќе заврши исто, пак ние граѓаните што сме овде ќе го одлучиме тоа.
Дај престани со тоа вреѓање или нека ти лупнат еден бан и така ништо не придонесуваш за оваа држава.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Дај бе да го вратиме паторот. Греота е вака „неутралниве“ кога ги гледам како трпат, како се заќутени, а толку беа гласни кога паторот спроведуеше масакр по медиумиве, ушите ни ги пукнаа тогаш....па и после, кога почнаа со револуцијата, крв, пари се изнатрошија да го тргнат паторот од власт...
Ете ланс и во странство мораше да избега, сигурно потерница има по него, пошо беше трн у очи со форумскиве постови. Орвелов хорор...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.830
Поени од реакции
23.665
Со секој можен член со кој влезе во дискусија го извреѓа, не ми е јасно што бараш на темава да ги вреѓаш луѓево кога и самиот гледаш дека не не боли уво за вие што сте му ја летнале од "успешнава" земја и воопшто не не интересира груевизмот што го браниш.
Се гледa каков државник си, ниту култура, ниту IQ за нормални дискусии, со секој кој влезе во дискусија го извреѓа,се твој бивши сограѓани.
Основното нешто го немаш за да глумиш "државник", тоа е почитта.
Народот го казни најголемото зло кое се родило во оваа Македонија, треба да бидеш горд на тоа, ако има пак таков, и тој ќе заврши исто, пак ние граѓаните што сме овде ќе го одлучиме тоа.
Дај престани со тоа вреѓање или нека ти лупнат еден бан и така ништо не придонесуваш за оваа држава.

nemam pocit kon kurtoni. so nekoj sto ne si ja saka drzavata nemoze da ima diskusija. ti i site drugi sto ste za promena na ime i identitet ne zasluzuvate ni pocit ni normalna diskusija. imas opcija ignore iskoristija ne mi dosagaj so zalopojki. forum e, imas i ti i jas pravo na mislenje, nemora da sme prijateli i za se da se slagame. porasni malku, koga vregjas ke ti se vrati soodvetno[DOUBLEPOST=1512019013][/DOUBLEPOST]
Дај бе да го вратиме паторот. Греота е вака „неутралниве“ кога ги гледам како трпат, како се заќутени, а толку беа гласни кога паторот спроведуеше масакр по медиумиве, ушите ни ги пукнаа тогаш....па и после, кога почнаа со револуцијата, крв, пари се изнатрошија да го тргнат паторот од власт...
Ете ланс и во странство мораше да избега, сигурно потерница има по него, пошо беше трн у очи со форумскиве постови. Орвелов хорор...

a ti sto specijalno na forum se zacleni za na zajko u cev da mu duvas sekojdnevno seuste prodavas pufki deka si neutralen. nego te zaposlija li veke ili uste cekas?
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
nemam pocit kon kurtoni. so nekoj sto ne si ja saka drzavata nemoze da ima diskusija. ti i site drugi sto ste za promena na ime i identitet ne zasluzuvate ni pocit ni normalna diskusija. imas opcija ignore iskoristija ne mi dosagaj so zalopojki. forum e, imas i ti i jas pravo na mislenje, nemora da sme prijateli i za se da se slagame. porasni malku, koga vregjas ke ti se vrati soodvetno[DOUBLEPOST=1512019013][/DOUBLEPOST]


a ti sto specijalno na forum se zacleni za na zajko u cev da mu duvas sekojdnevno seuste prodavas pufki deka si neutralen. nego te zaposlija li veke ili uste cekas?
Како може да не си ја сакам државата?
Јас сум во оваа држава, јас плаќам данок во оваа држава, јас заработувам во оваа држава, благодарение на мене има многу луѓе кои исто така заработуваат во оваа држава.
Никогаш не сум помислил да ја напуштам ниту да вадам друг пасош.
А ти што си му ја дувнал од овде се декларираш како поголем државник од мене? многу жално и очајно од твоја страна.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
nemam pocit kon kurtoni. so nekoj sto ne si ja saka drzavata nemoze da ima diskusija. ti i site drugi sto ste za promena na ime i identitet ne zasluzuvate ni pocit ni normalna diskusija. imas opcija ignore iskoristija ne mi dosagaj so zalopojki. forum e, imas i ti i jas pravo na mislenje, nemora da sme prijateli i za se da se slagame. porasni malku, koga vregjas ke ti se vrati soodvetno[DOUBLEPOST=1512019013][/DOUBLEPOST]


a ti sto specijalno na forum se zacleni za na zajko u cev da mu duvas sekojdnevno seuste prodavas pufki deka si neutralen. nego te zaposlija li veke ili uste cekas?
Не знаеш колку к** не заболе за почит од мајмуни што рибаат ќенефи по Острелија, напикај си ја почитта у шупак сосе џогерот со кој работиш! Убаво ќе ти дојде да се освестиш дека паторот е минато, а ти џабе му го дудлаш одамна.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Дај бе да го вратиме паторот. Греота е вака „неутралниве“ кога ги гледам како трпат, како се заќутени, а толку беа гласни кога паторот спроведуеше масакр по медиумиве, ушите ни ги пукнаа тогаш....па и после, кога почнаа со револуцијата, крв, пари се изнатрошија да го тргнат паторот од власт...
Ете ланс и во странство мораше да избега, сигурно потерница има по него, пошо беше трн у очи со форумскиве постови. Орвелов хорор...
ти отмено пропадаш
дудлаше кај претходниот вработен во министерството за Вистина
а глеам сеа и кај чиракот негов дудлаш лоцирајќи `вмровци` да се покажеш во најдобро светло.
тек сеа ќе видиш масакр со 120 вработени за пропаганда. т.е. ти нема да видиш пошто тебе ти е супер да те ранат со `информации` 120те релативизатори.
и викаш вмроните се смешни кога веруваа на курир и република а ти генијалец кога веруваш на новиве `објективни` медиуми што никнаа последнава 1.5 година?
браво за тебе
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.830
Поени од реакции
23.665
Како може да не си ја сакам државата?
Јас сум во оваа држава, јас плаќам данок во оваа држава, јас заработувам во оваа држава, благодарение на мене има многу луѓе кои исто така заработуваат во оваа држава.
Никогаш не сум помислил да ја напуштам ниту да вадам друг пасош.
А ти што си му ја дувнал од овде се декларираш како поголем државник од мене? многу жално и очајно од твоја страна.
i sipt@ri ima u drzavata sto plakaat danok i ziveat tamu pa se prvi za da ne rascepat. ti si ko niv, kurton, vrati se 5 strani nazad i sam si se narekuvas firomjanin, taka da uzivaj dzabe zivees tamu koga ne si ja sakas drzavata... vprocem i greska pravis, podobro za tebe bi bilo da si nadvor
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom