Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Ти ја застапуваш тезата на тие од Дивље...По сите светски закони свесен човек одговара за вршење насилство, а може да се бара одговорност и од тој што му платил или потикнувал на насилие.
Но во оваа случка не верувам дека раководството на опозиционата партија самостално дало инструкции за насилство без инструкции од горе или надворешен фактор, како сакаш кажи... погледниги првите коментари на ембаси од 28,04
Многу подоцна дојде од ЕУ ферман да се расчисти со случајот 27 април ...
бргу ќе се расчисти ИЛИ ќе се замачка работата... ќе видиме...
Не може врвот на ДПМНЕ да добие наредба од горе. Од страна па уште помалку. Протестите беа партизирани (можеби не целосно), и тие што влегоа во Собрание се активисти на ВМРО. Тоа е тоа. И јас сакам што побрзо да се заврши овој и многу други случаеви.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.670
Поени од реакции
82.505
Duri i pijana gi chita tie psihopati, voeni kriminalci i gadotii k'o selski bukvar...sekoja chest i samo napred Mirka. Ovaa bagra ne ti e nitu do kolena.
navistina ovaa mirka sekogas mu go zabiberuva ina na sosrsos ina beili
hehehehe opasnae
 
V

viktora

Гостин
Бабава има дијагноза, ништо друго :( Има живот и надвор од партијата Вики, види го светот малце, иначе ќе те насанкаат твоиве пак ко што го изедоа Бетмен и другите.
Можеби и во право си.Заеби јавно искажување на мислење,ќе завршиш како терорист.Ќути си и мастурбирај по форуми.Фала на советот.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Можеби и во право си.Заеби јавно искажување на мислење,ќе завршиш како терорист.Ќути си и мастурбирај по форуми.Фала на советот.
Тоа твој став?
Немој не ме радуј.
Таа почна да плива накај страната на сдсм, од партија за кратко ќе ти кажат да пишуваш коментари "Мирка мушко" , "Мирка глуп пророк" и сл.
Немој сеа да ја браниш пошто за кратко време ќе ти кажат да ја плукаш, жими твојот став :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.244
Поени од реакции
21.118
И пратив реквест на инста и уште ме нема прифатено :(
Не може само така со обично праќање риквест, мора да смениш пристап. Пиши ѝ во инбокс: маче, да не е татко ти случајно терорист, што си ваква бомба!?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Кој го чита, еден куп геостратегиски прогнози ги има промашено, и го закачија орденот во Кремљ и сега си штанца руска пропаганда, живеејќи во некој влажен сон дека Путин ќе го спаси светот, тоа само она, Лазански и уште некој српски анлитичари мислат дека ќе се оствари[DOUBLEPOST=1511976926][/DOUBLEPOST]

По стоти пат ќе повторам, кешки нека ги исклучат па да се спаси градот од тоа економско/еколошко стратешко промашување.
Nema shto Mirka da shtanca ruska propaganda pokraj CNN, BBC i ostanatite koi ja napravija Rusija semokjna, mesti izbori vo USA, vo Katalonija, pa se meshaa i vo Brexit, i duri i vo Makedonija mu spremaa atentat na Zaev pa go otplatija ostanatiot dolg od 60 milioni dolari. Teshko se odrzhuva imperija, prashaj gi Britancite
navistina ovaa mirka sekogas mu go zabiberuva ina na sosrsos ina beili
hehehehe opasnae
Koga niv nekoj ke im go zbiberi ne ke znaat shto gi snajde.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.593
Поени од реакции
36.544
Јас со доаѓањето на Хојт Брус Ли очекувам поголема стабилност. Де јуре ќе работи како амбасадор - пониска функција од сегашнава ама де факто ќе биде бабуш за цел балкан. Само не ми е јасно зошто баш во Македонија политичар од тој ранг?
Регионот (Западен Балкан) почна да станува повторно проблематичен. Плус мислам голем фактор игра и засиленото присуство на Русите.

Сега го имаш сето ова срање во Македонија што се случува последниве две години.
Ја имаш Србија со Вучиќ кој е Грујо 2.0, кој повторно си тера со флертот со Русија од 90тите.
Го имаш Косово кое изиграва непослушно дете, ја спори границата со Црна Гора која сега е НАТО членка и не прифаќа да го исполни договорот за формирање на заедница на српски општини. Го имаш и Рама кој потпалува влажни сништа за етничка Албанија.

Целиот регион заглави а ЕУ го запостави и се посвети на своите внатрешни проблеми.

Зашто кај нас... што знам. Може дека кај нас има сега најповолни услови за да направиме крупни решенија. Може овој кај нас е најслаб нивни амбасадор, којзнае зашто.

Битно се укажува на тоа дека овој доаѓа тука да не бутне малку напред, па макар и гз преку глава :D
 
?

..........

Гостин
По стоти пат ќе повторам, кешки нека ги исклучат па да се спаси градот од тоа економско/еколошко стратешко промашување.
Abe лесно е да го затворат, ама има 1500 фамилии дирекно зависни од фени, мора да се најде решение, или тебе кур те боле шо сакат нека си прават? не бива така, ако го затворат фени ќе останете само со тезгериња.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Abe лесно е да го затворат, ама има 1500 фамилии дирекно зависни од фени, мора да се најде решение, или тебе кур те боле шо сакат нека си прават? не бива така, ако го затворат фени ќе останете само со тезгериња.
Ако сакаме да бидеме лозарско-овоштарски крај како што се промовираме цело време, со најголеми лозови површини на Балканот, не може една застарена фабрика, со застарена технологија, што некој неписмен комунистички чиновник ја насадил на 2 км од центарот на градот точно на сред тие лозови насади да постои и да работи.

Иначе во ФЕНИ одамна не работат 1500 луѓе, фабриката со години се во криза, многу работници напуштија, не е некакво изненадување тоа шо се случува сега, сите знаеа каде оди ФЕНИ со тоа раководство и сопственици.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.365
Поени од реакции
3.521
Ic ne mi se svigja sto se gledaat zad zatvoreni vrati i pregovaraat.
Uste povekje ne mi se svigja sto i posle sredbite nikoj od niv ne izleze so jasno soopstenie ili so distanciranje i osuda.
Samo da ne zamatkaat nesto pa da ja zataskaat pravosudnata procedura mme
 
?

..........

Гостин
Ако сакаме да бидеме лозарско-овоштарски крај како што се промовираме цело време, со најголеми лозови површини на Балканот, не може една застарена фабрика, со застарена технологија, што некој неписмен комунистички чиновник ја насадил на 2 км од центарот на градот точно на сред тие лозови насади да постои и да работи.

Иначе во ФЕНИ одамна не работат 1500 луѓе, фабриката со години се во криза, многу работници напуштија, не е некакво изненадување тоа шо се случува сега, сите знаеа каде оди ФЕНИ со тоа раководство и сопственици.
Мислиш градот ќе нема негативни последици од затварањето на фени, онака ќе помине како ништо да не се случило? парите бе бетмен, парите што ги земаа луѓето се пари кои влеваат во градот, со тие пари идат у продавница да купат да платат, како тоа објасни ми ќе нема негативен ефект, вишок работна рака се појавува сместа, Кавадарци е мало место, кај ќе се компензират работните места?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom