Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.583
Поени од реакции
20.879
Киро Глигоров им бил идол бахахахахахаха и најбољи претседател, човекот кој бил против осамостојувањето на Македонија :pos::pos::pos:. И кафено да е, ако е од сдс ќе си го сркнат ко попче !!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Овци паркирале 2-3 коли,и го блокирале сообраќајот у подршка на приведениве.Исто и кон Кисела Вода,и Мавровка.Какви се петарди постојат боже мој,па мене никад на памет нема да ми текне да идам да бранам некој што е приведен поради криминал......
Заради дегениве по улицата кај Реплек се направи чопор цел, рак да фатат.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Дурловски притвор, Жаклинчето куќен притвор. Ако на Дурловски му е одреден притвор, останатите немаат шанси да не завршат во истиот, посебно Бетменот и Дамевски.

Кои глупаци, чудо едно.
Убаво му кажа Апасиев пред некој ден дека ке го јаде, овој убеден дека е невин... :) колку ми е мило за овие ликови кои се курчеа 2-3 месеци не сте свесни.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Многу ме интересираат имињата на обвинителите и судиите кои ги тераат овие предмети
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.373
Поени од реакции
81.682
Oh, snap gragani!

Поранешниот претседател на Република Македонија и екслидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, во изјава за Република вели дека е револтиран од приведувањата на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и активисти на иницијативата „За Заедничка Македонија“.

– Притисокот, уцените и заплашувањата со кои се служат Зоран Заев и неговиот послушник Оливер Спасовски се далеку пострашни од оние во времето на груевизмот. Незамисливо е пратеници и граѓани да бидат прогласувани за терористи затоа што се противеле на некаква политика на владата, па макар и да ги понеле емоциите и да удриле по некој шамар или тупаница. Ако ја следиме логиката на обвинителството, кое сега е под контрола на Заев и Спасовски, тогаш и ние кои на 24 декември 2013 направивме инцидент во и надвор од Собранието, сме терористи. Ова е смешно, од причина што и двајцата на тој ден кој го нарекуваме „Црниот понеделник“, беа вмешани во ницидентит – вели Црвенковски за Република.
Топ. Најголемите предавници и криминалци во независна Македонија, конечно на купче.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Многу ме интересираат имињата на обвинителите и судиите кои ги тераат овие предмети
Еден од двајцата судии е истиот оној што му определи притвор на Грујовски.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.194
Поени од реакции
85.814
Наровоучение: Со партија да си немаш работа...

Гледај си работата, фамилијата, кариерата, здравјето, а во случај ако сакаш да и помогнеш на партијата која ја симпатизираш, се знае кога се прави тоа... на избори со заукружување на ливчето.

Сега ни Свети Грујо, ни Свети Заев, ни Свети Иванов не те вадат од ќорка.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Офтопик одиме, ама Владе како небулози кажуваш тука, Хрватска и Словенија имаа јаки спонзори и подржувачи, ние да влезевме во истите романтичарски филмови 90/91 како нив немаше воопшто исто да поминеме, да не спомнувам дека Словенците и Хрватите други соседи освен србите кои чекаа прилика да ги збришат од картата како ние.

Тоа беше правилната политика, доказ за тоа е што уште постоиме како држава, рамноправна во меѓународната заедница, а не сме некоја полутериторија и замрзнат конфликт.

Но џабе е, ниту јас ќе те убедам дека дека оваа верзија е правилна, ниту ти ќе ме убедиш мене за твојата.
Не сме офтопик , темата е општа за Македонија.
Ми е мака да се објаснувам искрено ама си се запрашал зошто Словнеците и Хрватите имаја спонзори а ние не? На Словенците кој им го водеше битките? Спонзорите ?Државичка помала од нас и по број на жители и по број на население го направи она за кој никој од нас тогаш не веруваше дека е возможно и се крена против една ЈНА. Ние од друга страна го имавме Киро.
И кој од соседите сакаше да не окупира тогаш? Грција можеби? Бугарија? Албанија?
И Киро ги спречи само затоа што не примија во ООН. Па Босна една година пред нас ја примија во ООН па тоа не и поможи многу. Ама ајде нека ви биди. Да не беше Киро и нас немаше да не има. Ама пак сега колку и како не има сме си ебале мајката, поарно да не нема.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
На Словенците кој им го водеше битките?
Битките им ги водеа истите оние со кои живеаа во иста држава илијадници години- Германците (австрииците).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom