Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.583
Поени од реакции
20.879
:vozbud::vozbud:
Одлични информации и мислења имаш на други теми, посебно архитектура, не ми се верува дека на оваа тема забегуваш :confused:

Како само ги поврза Мукоски, Грујо и остали со ВМРО, според кои дела направени од нивна страна ги сместуваш со луѓе кои несебично биле за Македониа.... Кога ќе имаш време наброј ако не ти е тешко. Ова и ова било за добра иднина на Македонија
за разлика од други ја интелектуално не сум заостанат и мозокот го користам за размислување реално од она што некој тебе и на другите им го сервира. разликата од тебе до мене е што ја сум видел и преживеал а ти допрва ќе излезеш од тинејџерските години.

ако си србин бугар турчин грк да тебе ти е терористичка на македонецот тоа му е рецолуционерна и ослободителна. зависи од тоа како се чуствуваш или каков документ поседуваш за влез у ЕУ !!!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Веќе се испратени адвокати од ДЦ комикс главен лик им апсат - со кој ум?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.447
Поени од реакции
36.381
Тие што влегоа во Собрание треба најстрого да се казнат со 10+ години за вакво нешто никогаш да не се повтори ваков срам.

Па да му ебам мајката каде во цивилизиран свет разулавена толпа влага во собрание без никаква контрола и тепа пратеници ко да е среден век. Брука невидена.

Многу ми е драго што гледам дека има приведено и двајца началници на полицискиве служби и се надевам најстрого ќе ги казнат заедно со Чавков.

Чавков и тие началници имаат обврска да го заштитат Собранието по секоја цена. Собранието по Устав е највисок орган во Републиката и таму е непосредно преку избори изразена волјата на сите граѓани на Македонија. Ние имавме ситуација кога банда од триста души пуштена од партиски полициски команданти влезе таму и да се обиде да ја насилно да ја поништи или спречи волјата изразена од сите граѓани во државата.

Не само овие 36 души, треба сите до еден да се најдат, секој човек што стапна на тој ден во Собранието и да бидат изведени пред суд да одговараат за насилно рушење на легитимни државни органи и уставен поредок.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.583
Поени од реакции
20.879
Тие што влегоа во Собрание треба најстрого да се казнат со 10+ години за вакво нешто никогаш да не се повтори ваков срам.

Па да му ебам мајката каде во цивилизиран свет разулавена толпа влага во собрание без никаква контрола и тепа пратеници ко да е среден век. Брука невидена.

Многу ми е драго што гледам дека има приведено и двајца началници на полицискиве служби и се надевам најстрого ќе ги казнат заедно со Чавков.

Чавков и тие началници имаат обврска да го заштитат Собранието по секоја цена. Собранието по Устав е највисок орган во Републиката и таму е непосредно преку избори изразена волјата на сите граѓани на Македонија. Ние имавме ситуација кога банда од триста души пуштена од партиски полициски команданти влезе таму и да се обиде да ја насилно да ја поништи или спречи волјата изразена од сите граѓани во државата.

Не само овие 36 души, треба сите до еден да се најдат, секој човек што стапна на тој ден во Собранието и да бидат изведени пред суд да одговараат за насилно рушење на легитимни државни органи и уставен поредок.
ваљда мислиш на собрание на држава со име и презиме, а пошто не знаеме како се викаме ниту што ќе бидеме во иднина не може собранието да претставува орган и уставен поредок на виртуелна држава.
Утре и државата ќе се припои кон друга држава, тали тоа значи дека сите ќе треба да си останеме по дома пошто некој ги насанкал да гласаат за нив ?
 
B

Bafra

Гостин
за разлика од други ја интелектуално не сум заостанат и мозокот го користам за размислување реално од она што некој тебе и на другите им го сервира. разликата од тебе до мене е што ја сум видел и преживеал а ти допрва ќе излезеш од тинејџерските години.


ако си србин бугар турчин грк да тебе ти е терористичка на македонецот тоа му е рецолуционерна и ослободителна. зависи од тоа како се чуствуваш или каков документ поседуваш за влез у ЕУ !!!
Ти благодарам што ме подмлади ама по постовите изгледа расудувањето и зрелоста различно ја толкуваме.
Значи НЕМАШ што да кажеш за делата на дотичните, не зборам за ВМРО, зборам за овие што ги величиш. Би сакал да созреам па ако може биди колегјален и сподели дела за светла иднина на Македониа. Неколку е доволно да наброиш.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
ваљда мислиш на собрание на држава со име и презиме, а пошто не знаеме како се викаме ниту што ќе бидеме во иднина не може собранието да претставува орган и уставен поредок на виртуелна држава.
До кај се работите со граѓанска војна?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.583
Поени од реакции
20.879
Ти благодарам што ме подмлади ама по постовите изгледа расудувањето и зрелоста различно ја толкуваме.
Значи НЕМАШ што да кажеш за делата на дотичните, не зборам за ВМРО, зборам за овие што ги величиш. Би сакал да созреам па ако може биди колегјален и сподели дела за светла иднина на Македониа. Неколку е доволно да наброиш.
Дали ти мислиш дека сево ова е така како што изгледа во реалност ? Дали веруваш во се она што ти сервираат ? Дали мислиш дека сево ова е изведено без помош од странски фактор ? Дали мислиш дека таа подршка е безусловна и си нема цена ? Дали мислиш дека секој глас даден од албанскиот блок за сдс нема цена ? Ај мавни си два шамара и врати се во реалниот живот.
Спомна архитектура ? Знаеш кој е советник на алаѓозовски ? Основоположникот на урбаната мафија во Скопје - Мирослав Грчев !!! Без разлика на неговите квалитети, рачето му лепи ко супер лепак и ја треба да верувам во подобар живот. Не ме јеби бре.
Да не отварам теми и за други фаци со име и презиме !!!
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.092
И партизаните користиле тероризам во својата борба, и сега народни ослободители ли се или терористи ?
Тероризмот го користат сите револуциоерни и ослободителни организации за остварување на своите политички цели.Е тероризмот пред војната во Авганистан е едно, по војната и овој модерен тероризам е друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom