Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Срцка кажи ми дали државноста идентитетот и све друго во моментов се брани пред основен суд 1? Ако да, дали си таму, и зошто не си?
Нема што да се брани веќе.Заев еба матер на се што постои македонско.Една половина на албанците друга на бугарите.
И не сум таму.Јеби га ептен ладно е.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Или се има „прилагодено“ на околностите па се чувствува така слободно во изразување став, и тоа прилично дрско, или ќе го глеаме кај шо прави perp walk за барање мито или нешо сл. во иднина, сепак ова е Македонија.
 
S

silmarillion

Гостин
Нема што да се брани веќе.Заев еба матер на се што постои македонско.Една половина на албанците друга на бугарите.
И не сум таму.Јеби га ептен ладно е.
Чекај принтскринче да си напраам од ова, чааааак. Ок продужи.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Еј деца имале овие притворени, а они што ги млатеа у собрание немаа деца?
Абе сфе да им изнаебам, они нашле да зборат бе. Кежаровски ко најголем терорист го апсеа. На Љубе пиштол у уста му бутаа...да не набројувам...
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Нема што да се брани веќе.Заев еба матер на се што постои македонско.Една половина на албанците друга на бугарите.
И не сум таму.Јеби га ептен ладно е.
Стварно еј, Чавков у затвор :D :D
Честитки :D
 
B

Bafra

Гостин
Абе сфе да им изнаебам, они нашле да зборат бе. Кежаровски ко најголем терорист го апсеа. На Љубе пиштол у уста му бутаа...да не набројувам...
Нешто симпатичен ти е брат Љубе..
Него требаше пиштол и на друго место да му бутнат или ги заборави видеата каде си зема евричиња и со насмевка кажува ќе го смени името на државата итн итн.
Ова меморијава селективна ли е, многу настани па слаб капацитет за памтење или од нервоза го спомна "братот"
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Нешто симпатичен ти е брат Љубе..
Него требаше пиштол и на друго место да му бутнат или ги заборави видеата каде си зема евричиња и со насмевка кажува ќе го смени името на државата итн итн.
Ова меморијава селективна ли е, многу настани па слаб капацитет за памтење или од нервоза го спомна "братот"
Секој нека си лежи заслуженото, и за Заев го зборам истото. Ама јас не се слагам со таков третман. Затоа и реков дека овие сега имаат најмалку право да зборат. Колку што знаеме, овие сеа не им бутаа пиштол у гз, не ги снимаа со камери као што праеше Гоца за да биде ко на филм. Е пример Павле немаше потреба да ја постира таа слика на Фејсбук.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom