Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.726
Поени од реакции
36.696
Предлог-законот за јазиците вака како што гласи, е надвор од рамките на Уставот.
Двојазични униформи на полиција, пожарна и слично се спротивни на Уставот.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.138
Поени од реакции
3.363
Предлог-законот за јазиците вака како што гласи, е надвор од рамките на Уставот.
Двојазични униформи на полиција, пожарна и слично се спротивни на Уставот.
На сите им е јасно дека е противуставен, затоа и го носат со европсо знаменце, во спротивно треба 81 пратеник,
па дури и вака изгласан треба да падне на устевен, освен ако не ги средат судиите како што треба.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.382
па дури и вака изгласан треба да падне на устевен, освен ако не ги средат судиите како што треба.
има два нови члена на уставен од кои еден е Осман Кадру кој практично го скова законов, така да ....
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Македонија е најголемото срање од држава што постои тука владее сиромаштија тука владее незаконие тука владеат мафијаши апаши криминалци тука се газат работниците а се охрабруваат тие што го прават тоа. Верувајте дека утре да има референдум за името сите ке гласаат за да се смени курот ги заболе сите и за државата и за историјата и за се ... Луѓе неможат крај со крај да врзат а гледам по вести се расправаат за цркви за бугариии и србии албаниии јазици икони крстови абе кој го боли курот за Бугарија дали ке ни ја признала црквата или дали Албанскиот ке бил официјален јазик народот живее во беда и тоа е единствената вистина која сите ја игнорираат што ја водат државава и го замајуваат народот со религии јазици и национализам
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.138
Поени од реакции
3.363
Ја мислам дека забелешките ви се на место, али да не се лажеме вас ве боли курот за јазикот или за емигрантите или за било што такво.
Пред да станеш сендвичар, си мислевме дека тебе те болело, ама излезе дека те болело како и сега.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Еве ја ќе му платам на Љутви да ти удри два три шамара, гарант после тоа ќе сум невин пред судот.
Ќе му платиш на Љутви, а? Сега да те тужиме и тебе?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Ќе му платиш на Љутви, а? Сега да те тужиме и тебе?
Не врдај лево-десно него кажи дали ти мислиш дека ја би бил невин на суд, во таков случај?
Пошто, нели, Груевски не го удрил Жерновски и според тебе е невин.


(инаку, ми се свиѓа множината што ти се испушти)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Не врдај лево-десно него кажи дали ти мислиш дека ја би бил невин на суд, во таков случај?
Пошто, нели, Груевски не го удрил Жерновски и според тебе е невин.


(инаку, ми се свиѓа множината што ти се испушти)
Во таков случај? Па ете ти кажа јавно дека си му платил на Љутви, и тоа е доволно.
Сега, ти треба кривично да си одговараш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Во таков случај? Па ете ти кажа јавно дека си му платил на Љутви, и тоа е доволно.
Сега, ти треба кривично да си одговараш.
Значи ја би одговарал пред законот кога би го направил тоа, али Груевски не?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Македонија е најголемото срање од држава што постои тука владее сиромаштија тука владее незаконие тука владеат мафијаши апаши криминалци тука се газат работниците а се охрабруваат тие што го прават тоа. Верувајте дека утре да има референдум за името сите ке гласаат за да се смени курот ги заболе сите и за државата и за историјата и за се ... Луѓе неможат крај со крај да врзат а гледам по вести се расправаат за цркви за бугариии и србии албаниии јазици икони крстови абе кој го боли курот за Бугарија дали ке ни ја признала црквата или дали Албанскиот ке бил официјален јазик народот живее во беда и тоа е единствената вистина која сите ја игнорираат што ја водат државава и го замајуваат народот со религии јазици и национализам
Najbitni stvari se Demokratija, Pravda, Ekonomija... bez ovie raboti nevozmozen e zivot na edna individua bilo kade i da se naogja na planetava, znaci prvo i osnovno treba da se ima kes vo dzepot, potoa treba da postoi pravda podednakva za site gragjani, treba da postoi sloboda na izrazuvanje, pravo na razlicno mislenje i razlicen nacin na zivot na sekoja individua, no namesto za ovie nesta ovde kaj nas se pravi muabet za toa dali MPC ke odela vo pregratkite na SPC ili na BPC demek mnogu ne zabole tasko nas gragjanite koi i onaka mnozinstvoto sme Ateisti i ne sme del od nitu edna crkva i od nitu edna religija ... potoa tolku polemiki okolu imeto, jas velam neka se smeni i resi veke ednas ovoj tri deceniski problem i onaka narodot ke zaboravi i ke se navikne mnogu brzo na novoto ime i onaka nikoj ne go boli uvo za nacionalnite vrednosti poveke nitu DPMNE nitu SDS ... covek da bide branitel i patriot zosto za da gnie pod zemja ili pak da bide invalid vo kolicka, a nekoi tamu ufircani so odela i masni vo vladata i sobranieto da si igraat ku*tasak so drzavata i so narodot !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom