Ноќниот живот на новите генерации

S

silmarillion

Гостин
Да земеш да направиш дебатна емисија за ноќен живот споредба, и да ги викнеш Цајо и Пеџа за гости. As low as you can go : ))))Кој фрла пари на вакви глупи телевизии (знам дека е перење али пак бе).
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Друже тебе требало да те викнат. Освен за сега, сигурен сум и за рани 80 ти знаеш како било искачањето.

Друг е муабетот, а тоа е дека луѓето веќе не се дружат. На страна и локали и кафани и све, мртов е духот кај овој народ тука.
 
S

silmarillion

Гостин
Абе друже бе :) истрошена тема е оваа. Евоцирање спомени продавање лажен морал зачинет со неуспешни животни приказни.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Ти пак се фокусираш на луѓето од емисијава. Тргни ги на страна, не се тема на муабет, плус што било поминало, никој не треба ни да пробува да го враќа минатото. Факт, на форумов постои тема која што се вика Драга Кајгана, во која што сум пишувал и јас, можда поретко, и во која луѓе во нивни рани и средни 20 ти (а можеби ни толку) секојдневно му пишуваат на замисленото другарче или на форумскиот аудиториум (ватева...) за секојдневните нивни случки во школо, на работа, дур биле во тоалет, што сањале дур спиеле итн... Е сеа замисли колку поубав ќе беше овој свет кога целото тоа слободно време ќе го поминуваа со реални луѓе, пријатели, другари, дечковци и девојки? Во Скопје веќе нема маалски живот, а маалото е основа.
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Урда,беше некогаш пред 10 години најдоброто во Скопје,денес се е на сила се е извитоперено не се знае кој е менаџер кој е ДЈ,а Дј секој станува за жал,духот на тоа време се губи нема редослед,многу локали се затворија,генерациски се изгуби онаа почит која се негуваше со години и на крај што да се каже кога се е очигледно
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Излегувањето изгуби смисла. Пример ќе посочам излегување на кафе со другар/ка петок/сабота.
Катастрофа. Гледам друштво 3/4ца како со главите се пикнати во телефоните, прават некој глупи муабети комерцијалистички од типот ( леле брат од каде ти е патикава, телефонот, колата итн итн ). Значи се гледаат на парата на тоа како се облечени и ако седат во кафич да изиграваат мангупи.
Женските се дар-мар, секоја вечер со различни со критериум (кола, мотор, мускули, мин 185см). Катастрофа !! Сиромашна држава во која народот се замислува дека живее во Швајцарија.
Demokratija be brat toa e toa zapaden JU-ES-EJ sistem ... samo sto tamu imaat pokraj drugoto i dosta nigrosi steta kaj nas sto gi nema pa zenskive casni nasi da trcaat ko ludi po niv poradi anakonda alatite ![DOUBLEPOST=1510766721][/DOUBLEPOST]
Урда,беше некогаш пред 10 години најдоброто во Скопје,денес се е на сила се е извитоперено не се знае кој е менаџер кој е ДЈ,а Дј секој станува за жал,духот на тоа време се губи нема редослед,многу локали се затворија,генерациски се изгуби онаа почит која се негуваше со години и на крај што да се каже кога се е очигледно
Imam preku 30 godini i iskreno ne mi se seta poveke niz Skopjevo zasto zatoa sto iskreno mi se povraka od se, mi se gadi, gradov e celosno poremeten poslednive 10 godini i vo arhitektonski smisol i vo smisol na odnesuvanjeto na narodot, go nema poveke staroto nase Skopje i poveke go nema ona staro Skopsko druzenje i pocituvanje pomegju lugjeto !
Porano bre se znaese koj e koj, koj e seljak koj e fraer, seljacite si se druzea megju sebe, a fraerite megju sebe, sega site se praat jaki fraeri i budzovani WoW kako je to moguce neznam, isto i zenskive site do edna koja od koja pogolema smizla, a sekoja vtora da ja prasas e dojdena tuka od provincija/vnatresnost !
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Покрај тоа што Скопје се промени во смисла на ноќен живот се променија и генерациите во него.
Каков замав зема женскиот пол во поглед на се што произлегува нјвеќе кога се излегува,кај некој дури и многу алкохол не ти помага да ја видиш подобро,многу алкохол кај мене не врши работа да го смени погледот,се е дадено на дрога,голотија,силикони,корист итн сите знаеме дека дојде такво време ама правите вредности се изгубени,тоа го има во секоја метропола па и кај нас во Скопјеви и во државава ти наша...
Нема ноќен живот во кој нема чувства,се е на сила па дури и музиката, повеќе од ова мислам дека не треба да коментирам...
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
јас па си мислев кај скопјанишчава поќе имат живот, абе едно ке речам се жалите а не сте виделе по другите градови како е, се е принцези и витези
 

Kajgana Shop

На врв Bottom