Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Секој вистински патриот во таква прилика би го тепал села.
Вистински патриот прво ќе се праша зашто на просечна плата од 200 евра и висок степен на сиромаштија синовите на Мијалков студираат у Монако. Села е небитен кога ќе си го поставиш тоа прашање. Секој што крена рака на Села беше за да биде виден од Мијалков и Грујо за евентуален личен бенефит. Слика со нив и слично.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.217
Поени од реакции
8.468
Вистински патриот прво ќе се праша зашто на просечна плата од 200 евра и висок степен на сиромаштија синовите на Мијалков студираат у Монако. Села е небитен кога ќе си го поставиш тоа прашање. Секој што крена рака на Села беше за да биде виден од Мијалков и Грујо за евентуален личен бенефит. Слика со нив и слично.
Јас сум го поставил ова прашање на ред вмровци, најчестиот одговор е: Крадат, ама бар ги чуваат националните/државните интереси. (не дека јас сум патриот, ме интересирало што глупост им е всадена во главата...)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.677
Поени од реакции
82.516
Секој што крена рака на Села беше за да биде виден од Мијалков и Грујо за евентуален личен бенефит. Слика со нив и слично.
Гарант највечи фраер ќе биде со таа слика на телефон, у тие шабански места кај што искачаат и слушаат музика СпанџБоб што ја слуша.
Сеа селфија со Љутви у Идризово ќе праат.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Де бе изјасни се, остај ти халуцинации и приказни за мали деца. Не збораме за некаде пичке си материне па ајде не може да се провери информацијата. Ако сметаш дека лажам бујрум демантирај ме.
И што сите како попарени бегате од одговорот како посрани. И Ти и мафо се понашате како рандом бугар на форумот кога ќе ги прашаш што бил Гоце Делечев. Ај Мафо можи и не е од Прилеп ама ти сигурно знаеш од прва рака, така да не се мангупи за џабе , напиши јасно и недвосмислено кога го кренавте востанието.
Верглач, кур ме боли за востанието. Не туку верглај на празно.

Знам јас колку се платите и во Гентерм и во Кромберг и во останатите "инвестиции" од грујо. Знам и кој работи во нив и кој шефува со испосраната книшка од дпмне.

Туку шо е работава шо се бараат толку работници дури од други градови да не си запознат? Или нема во Битола невработени па сеа од Прилеп се бараат и обратно? Исто и во Кавадарци гледам, и таму изгледа сите се вработија па од Прилеп бараат гледам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.459
Поени од реакции
22.418
Вистински патриот прво ќе се праша зашто на просечна плата од 200 евра и висок степен на сиромаштија синовите на Мијалков студираат у Монако. Села е небитен кога ќе си го поставиш тоа прашање. Секој што крена рака на Села беше за да биде виден од Мијалков и Грујо за евентуален личен бенефит. Слика со нив и слично.
Само синовите на Мијалков студираат во странство? Ај веќе кога имаш информации дај кажи , направи една листа чии синови и ќерки каде студирале или работат и од едните и од другите , секако со нагласок на малата плата и сиромаштија.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.685
Поени од реакции
28.148
Лично мојата фамилија не го гласа од 2012.[DOUBLEPOST=1508323155][/DOUBLEPOST]
Секој вистински патриот во таква прилика би го тепал села.
Дaли бил глуп или пaметен,дaли бил свесен или несвесен,дaли Грујo гo пoслушaл или нa свoјa рукa oтишoл кoј му се сити декa ке гo ебaт зaштo гo тепaл Селa пoкoленијa дa му стрaдaaт.Никaд рaдoст у куќa дa немaaт.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.677
Поени од реакции
82.516
Верглач, кур ме боли за востанието. Не туку верглај на празно.
Може стварно не им е најглуп на форумов. (таа титула е стварно тешко да се држи у тоа друштво)
Али дефинитивно е најдосадно патетичен, или најпатетично досаден, или патетично најдосаден.
И за тоа треба талент, не треба ни таа способност да се потценува.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Вистински патриот прво ќе се праша зашто на просечна плата од 200 евра и висок степен на сиромаштија синовите на Мијалков студираат у Монако. Села е небитен кога ќе си го поставиш тоа прашање. Секој што крена рака на Села беше за да биде виден од Мијалков и Грујо за евентуален личен бенефит. Слика со нив и слично.
Така е во право си.Партиските ботови не можат да го разберат.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Tie стотици милиони евра луксузни лимузини зајко ќе ги продаде и ќе купи 400 возила Итна Помош, а бидејќи нема толку доктори ќе увеѕеме доктори од Албанија ( како гинекологот во Шутка цити), а ако нема толку ни во Албанија има Мигранти доктори, стручни се за пресадување глава ( за сечење)
катастрофалната политика на ВМРО во последни 10 години не само што ја остави Македонија презадолжена, со 200.000 вработени во администрација, со просечна плата од 11.000 денари кај 50% вработени и просек од 300,000 денари кај 1% вработени, со недостиг на струја, со најзагадени градови во светот, со милион иселени Македонци, претежно високо стручен кадар и недостаток на лекари, медицински сестри..... како и огромни дупки во здравство и пензиско
Новата власт за прв пат после 10 години во сега ослободената Македонија почнува да го закрепнува општеството и да ја враќа Македонија повторно на здрави економски и социјални патишта.
За прв пат после 10 години некои градови добиваат лекари, се зголемува минимална плата, се ослободуваат од плаќања на РДТ, се воведува ефтина такса за струја, Македонија почна да намалува долговите и престанува народни пари да се фрлаат за луксузи и разврат на министри
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Дaли бил глуп или пaметен,дaли бил свесен или несвесен,дaли Грујo гo пoслушaл или нa свoјa рукa oтишoл кoј му се сити декa ке гo ебaт зaштo гo тепaл Селa пoкoленијa дa му стрaдaaт.Никaд рaдoст у куќa дa немaaт.
Груевски нема никогаш радост во куќа да има.Се ќе му се врати.Не само што украде тука и жигоса многумина млади животи.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не кога ќе процени, туку кога Зајко ќе престане да ги слуша, а ДУИ мислам дека можат да ја пуштат во историјата секој момент, ќе видеме како ќе биде 2 круг дали ќе ги обединат сите гласови против или ќе ги растурат таквите групирања.

+ бонус:icon_mrgr:
[DOUBLEPOST=1508314168][/DOUBLEPOST]
Ќе ги сонуваш тие 50е, нешто над 3000 е за повеќечлено семејство и тоа само првата година (ако не менувале нешто), за 1 член е околу 1к, за 2 над 1,5к, за 3 2к и нешто итн.
значи мерцедесот на грујо е еднаков на 20.000 месечни социјални помоши за семејства
 
S

silmarillion

Гостин
Јас сум го поставил ова прашање на ред вмровци, најчестиот одговор е: Крадат, ама бар ги чуваат националните/државните интереси. (не дека јас сум патриот, ме интересирало што глупост им е всадена во главата...)
Незнам за нив можда на каса кога купуваат пелени за децата им викаат на касиерките “Цела да е” и со тоа е платено се. Ја за жал морам од банкомат да вадам кеш на кој не пишува ни патриотизам ни партија ни ништо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.677
Поени од реакции
82.516
Дaли бил глуп или пaметен,дaли бил свесен или несвесен,дaли Грујo гo пoслушaл или нa свoјa рукa oтишoл кoј му се сити декa ке гo ебaт зaштo гo тепaл Селa пoкoленијa дa му стрaдaaт.Никaд рaдoст у куќa дa немaaт.
Кој се сити на тепачот најлошо да му било.
Али ОК е да се помилуваат воени злосторници Албанци, кои извршија воени злосторства врз граѓани само затоа што се каури.
ОК е да се организираат тепања од Албанци врз Македонци, само за да се сврти вниманието на јавноста од некоја криминална далавера во власта.
ОК е да се дозволи катарски и турски хуманитарни организации да шират вехабизам, салафизам, да лупаат џамии по Источна Македонија, само заради "малку" кеш.
... листата може многу долга да биде (како и секоја листа на "делата" на Груевски во било која категорија)
Све е тоа ОК, али кој лошо му мисли на тепачот, тој е најлош од сите.:tapp:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.459
Поени од реакции
22.418
Верглач, кур ме боли за востанието. Не туку верглај на празно.

Знам јас колку се платите и во Гентерм и во Кромберг и во останатите "инвестиции" од грујо. Знам и кој работи во нив и кој шефува со испосраната книшка од дпмне.

Туку шо е работава шо се бараат толку работници дури од други градови да не си запознат? Или нема во Битола невработени па сеа од Прилеп се бараат и обратно? Исто и во Кавадарци гледам, и таму изгледа сите се вработија па од Прилеп бараат гледам.
Абе ко ке се најдиш во небрано се нешто курот те боли ама тоа е како да речам информација од општа култура. Ете некни неработен ден а незнаеш за што. Сигурно не си до толку затуцан?
А толку лесно можеше да ме демантираш да знаеше, ама пошто незнајш наеднаш кур те боли. Остај то ти незнајш ни колкави се платите, знаел кој шефува. Редно време е да превземиш нешто со фрустрациите. Падна режимот, дојде слободата а ти уште истиот попизден и глуп како од стално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom