Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Македонија стана држава како Северна Кореја оној кој ја има централната власт т.е. сите институции на системот во свои раце (порано ДПМНЕ, а сега СДСМ) секако дека мора да тепа на избори и тоа максимално убедливо над опозицијата ... убаво си кажа еден аналитичар на ТВ не е битно колку народ ќе излезе да гласа, ниту пак е битно за кого ќе гласа народот, најбитно е тоа КОЈ ќе ги брои гласовите !
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Stvarno ste nesalam luge,kakvi se ne gluposti se nacitav.Grujo ja kupil slobodata za 100k glasovi,nemoj da me jebes bre,zivotna zelba na site od sdsm e da go vidat kako sviri na klavir zar mislis deka za edni izbori zaev ke si go zrtvuva glasackoto telo.Koga vlagam da procitam nesto kako vicoteka.mk da citam.Daj uozbilete se malce so muabetive,menjale kutii pri transport.Zagovor protiv vmro :pos::pos::facepalm:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Stvarno ste nesalam luge,kakvi se ne gluposti se nacitav.Grujo ja kupil slobodata za 100k glasovi,nemoj da me jebes bre,zivotna zelba na site od sdsm e da go vidat kako sviri na klavir zar mislis deka za edni izbori zaev ke si go zrtvuva glasackoto telo.Koga vlagam da procitam nesto kako vicoteka.mk da citam.Daj uozbilete se malce so muabetive,menjale kutii pri transport.Zagovor protiv vmro :pos::pos::facepalm:
Знaчи врти тaквa причa,aкo уoпште е мoжнo тaквo нештo.Делувa смешнo и невoзмoжнo.Зaтoa се вели причa
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Прошлите избори фантоми им ја зедоја победата на СДСМ, сега некој буричкал во кутиите. И вас никако да ви се погоди.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
...поарно црвени гакички отколку бело кече :свиркам:

остај овие плитки сликички и стикерчиња, покажи ја својата зрелост, расудување, логика достојна за почит и појасни ни за апетисаните и морските плодови набавени од министерството за одбрана.
Восхити не со својата интелигенција, затни им ги устите на оние кои зборуваат за тебе како “празноглава и плитка“
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
70% од вработените во Дрекселмаер се неквалификувани работници, луѓе што претходно ништо не работеле или работеле 1-2 месеци годишно додека трае гроздоберот. Работниците во Дрекселмаер се луѓе што биле дел од >30% невработени до 2006 година.
Ама сега тоа, во прво време не беше така, сега збираат се што сака да работи.

Организираат некој протест оние тврдокорните за да им помогнат на нивните кои ги поапсија денес или кур ги боли? Или ке ги предадат и оние тројца кој ги бараат?
Ги предадоа веќе.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Какви се не глупости изнапишавте ,невозможно е како воопшто можи да му текни вакво нешто на некој.

Ја продал победата, а од друга страна прави најскапа кампања колку за сите политички парти заедно. Смешки..
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Ама сега тоа, во прво време не беше така, сега збираат се што сака да работи.
И тие се дел од мојот опис. Значи во Дрекселмаер работат ниско интелигентни и општествено неснаодливи кои што претходно живееле на работ на егзистенцијата т.е социјална помош.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
Абе оди со кола собирај пластични шишиња во име на екологијата, ви еем тоа комунистите што пушите Аеродромски сканк смрдлив.
Од уста не ги вадиш Апасиев и Љуми, згора на секое пушење спомнуваш...

Сега сиктер да фаќаш пеперутки и во тегла поголема ќе ги затвориш, ќе си прајш филм дека е голи оток а ти си глвен удбаш.
Мачи ги некако гледам си креативен ептен.
Уствари нема да можиш, смрдиш корниш на уфо лепило ќе ти бегат пеперутките.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
ova ti ozbilno?[/QUOTE]

Ова го имам слушано и за претходниве избори кои ги одржуваше ВМРО, кога се жалеа СДСМ, само мислам дека кој губи има право да се лути.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
Чекај сега ќе прам пауза пошто сакам да ги читам на Лет економските анализи. Доста е со политика, решено е то веќе. Да свртиме малце на економија.
Шо чекај, утре одиме на баци рака кај советнико од другио државотворен автохтон народ, членски од BDI ќе вадиме, глеаш нема закон за нив не важи цело време власт се, ни бомби ни петарди ни бутур, згора востаници, борци за слобода, демократија човекови права поштовани низ цел свет.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Од уста не ги вадиш Апасиев и Љуми, згора на секое пушење спомнуваш...

Сега сиктер да фаќаш пеперутки и во тегла поголема ќе ги затвориш, ќе си прајш филм дека е голи оток а ти си глвен удбаш.
Мачи ги некако гледам си креативен ептен.
Уствари нема да можиш, смрдиш корниш на уфо лепило ќе ти бегат пеперутките.
Да те залапа Јанко Јади Бурек на сред Широк сокак.
Ненадејно.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
И тие се дел од мојот опис. Значи во Дрекселмаер работат ниско интелигентни и општествено неснаодливи кои што претходно живееле на работ на егзистенцијата т.е социјална помош.
Аха значи точно ми кажувале, а како се платите ?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Чисто процедурално Љуми ја мрази Левица.
Патем @Ilumious и @Peja989 зш ги толерирате овие двајцава. Веќе 10тина страни се вреѓаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom