Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не ставаме на кантар, не амнестирам никој (за разлика од некои), ама не им де сјајни почетоциве...
Плуќата не се чисти за една година ако си пушач 11 години.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.142
Поени од реакции
18.156
не е тоа од сега ставено. и за време на минатите тоа стоело на ѕидот само изгледа тогаш не ви пречеше.
Алооо Митре јас се радувам Грујо шо го избришаа.Ама ова дали некој би го средил?Некогаш и некој морат...или ќе тераме по старо.

Како така ги притвориле тепачите на СељаК,а тој не е чепнат џа говор на омраза еее....шупак цивилизације сме.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.142
Поени од реакции
18.156
Плуќата не се чисти за една година ако си пушач 11 години.
Не се уште прекинати цигаритр, па да зборуваме за чистење.По би рекол дека Вест плаво и Вест црвено трујат на периоди.Катрани....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.284
Не можиме ред да фатиме, тоа е генетски, чорбаџии со турците, срби, бугари, заколнати комунисти па капиталисти, ете сеа следно не знам шо...неам ген таков.
Ами или запад или исток. Таму е иднината :(
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.401
Поени од реакции
7.851
Алооо Митре јас се радувам Грујо шо го избришаа.Ама ова дали некој би го средил?Некогаш и некој морат...или ќе тераме по старо.

Како така ги притвориле тепачите на СељаК,а тој не е чепнат џа говор на омраза еее....шупак цивилизације сме.
Чекај сеа ВМРО е проблем, не ДПМНЕ, ова историското. ОВК и експозитурата АНА се востаници...еј која мизерија сме.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Што си се фатил за тое 40 000 евра. Дај потпора за таа констатација.
до сега се дадени околу 300 милиони евра за странски инвестиции, со договори кои важат следни 10 години а кој ова влада мора да ги испочитува, на разни начини (директни пари, обука ослободување од давачки царини и даноци...) ќе се одлеат уште најмалце 100 милиони евра.
вкупно нови вработувања во странските инвестиции е околу 9.000 луѓе
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
821
Поени од реакции
1.249
Пандов вчера рекол дека големи се шансите Никола Поповски да застане на чело на партијата.
Според мене свесно го пуштија Поповски низ вода,со тоа што го ставија на парламентарните во прва изборна со пораз да не помислува на тоа.

По избориве наредните месеци ќе има и треба да има еден бран на апсења за сите функционери,службеници итн што направиле криминал и треба да бидат осудени.
Нема да кријам член сум на ВМРО,наредниот период ќе биде еден од најтешките на партијата,прво што треба да се направи чистење комплетно на партијата од највисоко па до најниско ниво,чистка од сите шерифи опортунисти,криминалци и тотално дистанцирање од нив.Реформи во секоја сфера,оставки на комплетни извршни централни и општински комитети.Избор на ново раководство кое нема никакви допирни точки со моменталното,и кое ќе работи за вистинските вредности кој што треба да ја отсликуваат партијата.
Сигурен сум ова дека ќе трае минимум 4/5/6 години,но и знам дека во партијата има искрени и чесни луѓе кој што ќе го обелат образот на ВМРО.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.284
Не е уште комплет договорено, така ми изгледа, ама сега веќе сигурно е едно од тие две.
Чекај сега ќе прам пауза пошто сакам да ги читам на Лет економските анализи. Доста е со политика, решено е то веќе. Да свртиме малце на економија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom